Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Alarm DATATOOL S4-C1 - pilot nie działa


mrgibss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. lecz już doświadczonym motocyklistą.

 

Sprawa jest pilna, w mojej FZ6 S2 N z 2008 miałem zamontowany fabrycznie w Anglii alarm firmy DATATOOL S4-C1. 

 

Motocykl zakupiłem pod koniec 2009 roku.

 

 

Do wczoraj wszystko działało jak należy z alarmem, podczas prac przy moto chciałem trochę rozładować akulmulator i przez godzinę zostawiłem go na włączonych światłach (całą zimę mam podłączone aku do ładowarki OXFORD Oximiser 900).

 

Po skończonych pracach chciałem odpalić moto i tu zonk, rozrusznik już nie chciał zakręcić i włączył się alarm.

 

Teraz najlepsza rzecz nie mogę z pilota wyłączyć alarmu, nie reaguje na przycisk wyłączenia.

 

Załadowałem ponownie akumulator przez noc i zaraz po przekręceniu stacyjki włącza się alarm i wyje, pompa paliwa się załącza,  a rozrusznik nie może przekręcić.

 

Mam dwa piloty w zestawie i oba nie działają.

 

Odłączenie akumulatora nic nie daje.

 

Wg. informacji rozkodowała się baza i nie widzi sygnału z pilota, mam instrukcję jak zakodować na nowo pilota, ale to jest możliwe w momencie, gdy alarm jest wyłączony i tu jest problem.

 

 

Przeglądałem ten temat na wielu forach, ale bez rozwiązania, w Polsce nie ma przedstawicielstwa firmy DATATOOL.

 

Znalazłem dostęp do bezpiecznika przy alarmie, ale wyciągając go gasną tylko awaryjne światła, a drugie to podejrzewam złącze diagnostyczne dla odpowiedniego przyrządu. 

 

Poszukuje jakiegoś dobrego specjalisty od alarmów w woj. śląskim lub małopolskie lub kogokolwiek kto może mi pomóc w tej sprawie.

 

PZDR.

post-201460-0-98567300-1357397167_thumb.

post-201460-0-98567300-1357397167_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
Dnia ‎2013‎-‎04‎-‎25 o 13:28, musashi28 napisał:

Cześć. Rozkminiłeś temat - jak chcesz to dysponuję pnstrukcją do DATATOOL S4 w PL - a przedstawicielem jest http://www.bikestar.pl/

Od tych przemiłych ludzi mam instr w rodzimym języku.

Cześć, wiem że już trochę czasu upłynęło, ale czy masz może polską instrukcję od Datatol? jeśli tak będę bardzo wdzięczny za nią. Mój Triumph z Datatool odmawia reakcji na pilota. problem pojawił się po rozładowanym aku moto. Wyje i nie mogę go rozłączyć. Mam oczywiście już zwrotkę (zrobiłem przy poprzednim Datatool,u który spisałem na straty) później kupiłem kolejny alarm i problem powrócił. I teraz postanowiłem powalczyć, do chłopaków z bikestar już pisałem, dzwoniłem, ale na razie bez reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.