Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

sprowadzenie motoru z niemcow


Foltyn

Rekomendowane odpowiedzi

teraz jeszcze mam pytanie w sprawie jeśli chciałbym ściągać motocykle w celu zarobkowym czy ją mogę je odrazu sprzedać osobie 3 to bez problemu umowy mogę pisać na siebie czy muszę mieć działalność cos w stylu komisu

 

Używaj znaków przestankowych i zaczynaj zdania z dużej litery. Lepiej się czyta - bo teraz to wygląda jak sumień świadomości; jak u Jamesa Joyce'a w Ulissesie.

1. Akcyza i 500,00 PLN za złomowanie chyba nie dotyczy motocykli.

2. Koszt jak za prowadzenie normalnej działalności gospodarczej - miesięcznie ok. 1 000,00 PLN ZUS-u. Jeżeli jesteś zatrudniony i pracodawca płaci za Ciebie ZUS, to płacisz co miesiąc tylko ok. 250,00 PLN ubezpieczenia zdrowotnego. US się czepia, jak nie odprowadzasz podatku od dochodu. Np. kupujesz moto za 15 000,00 PLN i sprzedajesz za 20 000,00 PLN, to (upraszczając) masz zapłacić 19% od 5 000,00 PLN do US.

 

A teraz tekst "uproszczony" :D

 

 

używaj znaków przestankowych i zaczynaj zdania z dużej litery lepiej się czyta bo teraz to wygląda jak sumień świadomości jak u Jamesa Joyce'a w Ulissesie akcyza i 500,00 PLN za złomowanie chyba nie dotyczy motocykli koszt jak za prowadzenie normalnej działalności gospodarczej miesięcznie ok. 1 000,00 PLN ZUS-u jeżeli jesteś zatrudniony i pracodawca płaci za Ciebie ZUS to płacisz co miesiąc tylko ok. 250,00 PLN ubezpieczenia zdrowotnego US się czepia jak nie odprowadzasz podatku od dochodu np. kupujesz moto za 15 000,00 PLN i sprzedajesz za 20 000,00 PLN to (upraszczając) masz zapłacić 19% od 5 000,00 PLN do US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. mam pytanie jak wygląda sprawa sprowadzenia motocykla z rajchu na ta chwile, jakie dokumenty dostane od właściciela lub handlarza i co muszę zrobić w Polsce, no i trzecie pytanie jak sprawa wygląda gdybym chciał go sprzedać w nie długim czasie?

Nie wiem czy się opłaca.Tez chce kupić moto,a że brat siedzi u adolfa to mówię sobie że z niemiec sciągnę a kupując od prywatnej osoby mam 100% pewności ze nikt nie robił tz "korekty" licznika,Siedzialem na necie 2 dni,ale ceny mają duzo wyzsze niz w polsce np.FJR 1300 2006 r. trzeba liczyć 33tyś gdzie w pl kupisz juz od 24tyś.A teraz dolicz koszty dojazdu,przyjazdu i koszta rejestracji.Tak ze wybór należy do ciebie.Pozdro Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

Nie trzeba miec dzialalnosci zeby sprzedawac motongi jesli rejestrujesz je na siebie. Tylko problem polega na tym ze jezeli sprzedajesz w okresie krotszym niz bodaj 6 miesiecy od zakupu to musisz zaplacic podatek od dochodu. Nie wiem jak z kwestia rejestracji, chyba nie trzeba na siebie rejestrowac tylko mozna zostawic tak jak jest ale musisz wszystkie papiery na poprzedniego wlasciiela dac nowemu, wtedy on sam rejestruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.