Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rejestracja motocykla zakupionego w UK


bialyy69

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja też planuję zakup moto z anglii,ale jest problem ze śwatlem,trzeba zmienić lampę zeby nie oślepiać jadących z naprzeciwka.Nie którzy piszą nie nie trzeba bo się nie oślepia bo światlą świecą w dol,a inni piszą ze anglicy jak jezdza po europie to naklejaja naklejkę na klosz zeby nie ośliepiać i bądz tu madry.A lampa do FJR 1300 kosztuje 3,5tysia a aallegro używek brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

Owszem mozna zakleic naklejka reflektory, to jest zalecane rozwiazanie dla angoli jak wjezdzaja na kontynent. Ja bym sie zbytnio tym nie przejmowal, jak zobaczysz ze ewidentnie daje po galach nadjezdzajacym z naprzeciwka to mozna cos myslec. Nie wiem jak z przegladem ale mysle ze raczej nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już odpuscilem sobie moto z angli,popytalem do okoła pogadałem z mechanikami i kazdy odradzał.Chodzi o rdze,z wierzchu moto moze wygladać super,ale potem sa problemy z naprawami  z kazda srubką tzreba sie mordować.Niby cie to nie obchodzi  bo to mechanik naprawiaale potem policzą sobie za roboczogodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ktos ci bzdur naopowiadał i to tęgich. Ja rozumiem ze taki mechanik jeden z drugim mogł na oczy nie widziec motocykla sprowadzonego z UK w dobrym stanie technicznym, bo sprowadza sie tylko szrot na ktorym bedzie mozna zarobić, ale odpuszczac sobie kupno z powodu takich banialuków to przesada. Wszystko zalezy od tego jak kto o motocykl dbał a kupic mozna takie perełki, ze o znalezieniu takowych w Polsce mozna tylko pomarzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja również zakupiłem we wrześniu ubiegłego roku FZ6 angola i jedyna rdza jaka jest to stelaż siedziska, a jeżeli chodzi o lampa to mnie naprawde denerwuje. Na allegro używki (jeżeli się jakaś znajdzie) to koszt ok 1000zł, w zależności od stanu. A w salonie Yamahy 1480zł. Więc nie wiem czy jest sens ryzykować używek bo wiadomo jak to jest :) . A cała reszta jest ok. Także ja polecam motocykle z UK. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój fazer to też angol z 1999r. kawałka rdzy na nim nie znajdziesz, wszystko zależy od poprzedniego od właściciela jak dbał.

 

Samych kloszy czy odbłyśników nie widziałem. Na wiosnę pokombinuję z lampami tak by świeciły oba światła mijania.

 

Mam zamiar zmienić również tarcze zagarów z mil na km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego odblasku to jest możliwe ale za duzo zachodu i latwo rozwalić klosz. Interesowałem się też pod moim kątem, ale zrezygnowałem bo zamiast polepszyć to można pogorszyć. Ja sugeruje wymianę lampy na używke w jakimś dobrym stanie bądź kupno nowej w salonie Yamahy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam "angola" - FZ6 S2 N ... motocykl w dwa sezony zrobił 36 000 km bez najmniejszej awarii ...

Jedyna rzecz do jakiej się przyczepił diagnosta to wspominany wszędzie przedni reflektor.

Mnie osobiscie nie przeszkadza (nigdy nikt nie mrugał również że go oślepiam).

Tak więc z mojej perspektywy angole są OK. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak kupiłem moto od Adolfa,przynajmniej licznik i kilometry są normalne no i oczywiście lampa przednia też.A tak za samą lampę do FJR 1300 w salonie krzyknęli 2 i pół tysia,a na allegro brak uzywek,owszem są ale od angoli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do lampy do mojej FZ6. W czwartek znalazłem na allegro nowoą lampę europejską kupioną w salonie Yamahy około Berlina. Jakiś gościu jeździ i czasami coś od nich może wychaczyć. I dzięki temu kupiłem nową lampę za 750zł z przesyłką. Wczoraj ją dostałem i jest faktycznie nowa, bez żadnych uszkodzeń zarysowań itd. Także warto czasami poszukać pogrzebać i coś się znajdzie. Pozdrawiam posiadaczy angoli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.