Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaka temperatura przy końcu kolektora wydechowego?


bordeux

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś, jaka jest temperatura końcówki kolektora wydechowego?
Marzę by zmienić pozycję tłumików pod siedzisko, co wiąże się z zmienieniem układu wydechowego. Myślałem nad zakupem:
http://www.kuma.pl/band-flex-h
Dzięki czemu nie będę musiał robić wydechu na zamówienie, co wiąże się chyba z sporym wydatkiem. Co o tym sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

temperatura spalin z tego co wiem dochodzi do 900 stopni. a jezeli chcesz zmierzyc ile ma Twoj uklad wydechowy to nie zostaje nic poza pożyczeniem od kogoś pirometru i zmierzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Zapomnij o tym. 170 stopni to jest chwila. Jak jeździsz bardzo ostro to przypuszczam że przekroczenie 200 nie jest problemem. Ale ja się nie znam...

 

 

Ten na pewno 200 przekroczył ;)

 

Znalazłem informacje o temperaturze spalania beny i lpg. LPG raczej nikomu sę nie przyda ale bena owszem.

Oto ona:

"Na reszcie mogłem zrobić mapę LPG oraz porównać korzystając z oryginalnego czujnika temperaturę spalin na gazie i benzynie w nowym foresterze turbo.
Podczas normalnej jazdy temperatura na benzynie utrzymywała się w okolicach 600-620 stopni, na gazie 615-640.
Przy dużych obciążeniach (nagłe przyspieszanie prawie do zamknięcia "szafy" rosła na benzynie do 820-840 stopni, na gazie 840-860.
Ponieważ dzisiaj był duży ruch i nie można było samochodu sprawdzić przy większej stałej prędkości i wysokich obrotach zrobiliśmy próbę jadąc kilka minut na benzynie i gazie z prędkością około 120 km/h na 3 biegu i obrotach w okolicach 5500.
Wynik benzyna maks. 845 gaz maks. 875 stopni."

 

Tekst z forum subaru.

 

 

Pozdrawiam.

 

Byle do wiosny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, jaka jest temperatura końcówki kolektora wydechowego?

Marzę by zmienić pozycję tłumików pod siedzisko, co wiąże się z zmienieniem układu wydechowego. Myślałem nad zakupem:

http://www.kuma.pl/band-flex-h

Dzięki czemu nie będę musiał robić wydechu na zamówienie, co wiąże się chyba z sporym wydatkiem. Co o tym sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.