Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przewóz paliwa w kanistrze w kufrze na motocyklu


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam takie dość nurtujące mnie pytanie. Jako że mam działkę położoną 30km od najbliższej stacji paliw, a obok działki super tereny do zwiedziania motocyklem (offroad) to chciałęm się spytać, czy możliwe było by wożenie ze sobą paliwa w 5l (plastikowym?) kanistrze w jednej z sakw bocznych. Zmieści się, i nie przeważa, ale chodzi mi o kwestię bezpieczeństwa ze względu na przewożoną substancję łatwopalno/wybuchową. Nie chodzi mi o kontrole policji, czy legalne czy nie, ale czy bezpieczne/rozsądne?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie spoko możesz to wieźć. Najlepiej kup 2 bańki (2x 2,5l) i rozłóż to bo przy jakimś poślizgu może to być przyczyną gleby z racji iż pociągnie Cię na tą stronę bo będzie cięższa a tak jak będziesz miał to rozłożone wagowo +/- to będziesz mógł z takiej sytuacji wyjść :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o okularach ochronnych, rękawicach i masce przeciw gazowej bo opary sa szkodliwe :)

Ludzie nie dramatyzujcie, komu wybuchl karnister od wyladowan?

Ruscy niegdys wozili na dachu po kilka karnistrow z benzyna i jakos nie slyszalem o przypadku, zeby kiedykolwiek doszlo do eksplozji.

Jak tak dalej bedziecie dywagowac to sie okaze, ze do otwarcia butelki wodki potrzebna bedzie kompletna odziez BHP, gasnica no i ta linka uziemiajaca.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości... Jaki dystans Twoje moto przejedzie na pełnym baku? Musisz mieć koniecznie zapas paliwa ze sobą? Aż strach pomyśleć  jak nie daj Boże zaliczył byś szlifa... Wyciekająca benzyna z pękniętego kanistra (no bo plastik przy upadku zapewne by nie wytrzymał...), snop iskier i BUMMM!!! Czarny, ale prawdopodobny scenariusz...

Nie lepiej trzymać zapas benzyny na działce? Po powrocie z trasy, dotankować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Właśnie o tym zapomniałem napisać gdzie oni chcą iskry znaleźć na polu. Na tym forum to nawet iskry na polu polecą byle żeby chłopak nie wkurw*ał rolników :P

No tak, na polu nie brakuje kamieni. No ale jak chcesz ryzykować, to Twoja sprawa. N drogach nie brauje przydrożnych krzyży po tych, którzy też byli pewni siebie. Każe przewożone dodatkowo paliwo to dodatkowe zagrożenie, nie chcesz nie zgadzaj się z tą oczywistą prawdą, Twoja sprawa. Zakończmy ten w sumie jałowy, nic nie wnoszący temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kamieni już mu się to zapali szansa 1 na milion ale może być to ta milionowa racja ... Każdy wie że to dodatkowe zagrożenie i się z tym zgadzam ale bez przesady bo tyle ludzi jeździ nie jeden miał glebę i żyją. Po za tym dlaczego Tobie by nie miała wybuchnąć pod czas szlifu benzyna w baku bo się zrobiła "mikro dziurka" gdzie wypłynęła kropla i podpaliła wszystko co w środku ? Taka sama szansa jak na polu. Pozdr ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na polu nie brakuje kamieni. No ale jak chcesz ryzykować, to Twoja sprawa. N drogach nie brauje przydrożnych krzyży po tych, którzy też byli pewni siebie. Każe przewożone dodatkowo paliwo to dodatkowe zagrożenie, nie chcesz nie zgadzaj się z tą oczywistą prawdą, Twoja sprawa. Zakończmy ten w sumie jałowy, nic nie wnoszący temat.

 

 

Popieram! Najlepiej będzie zamknąć się w domu i leżeć w łóżku - tam jest bezpiecznie i nic się nam nie przytrafi. Motocykl najlepiej sprzedać czym prędzej, bo to niebezpieczne. Jeździmy tylko transporterem opancerzonym, jak nie ma pod ręką to w ostateczności może być ciężarówka, ale wtedy ubieramy kombik i kask, bo jednak ciężarówka to nie to samo co transporter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie dość nurtujące mnie pytanie. Jako że mam działkę położoną 30km od najbliższej stacji paliw, a obok działki super tereny do zwiedziania motocyklem (offroad) to chciałęm się spytać, czy możliwe było by wożenie ze sobą paliwa w 5l (plastikowym?) kanistrze w jednej z sakw bocznych. Zmieści się, i nie przeważa, ale chodzi mi o kwestię bezpieczeństwa ze względu na przewożoną substancję łatwopalno/wybuchową. Nie chodzi mi o kontrole policji, czy legalne czy nie, ale czy bezpieczne/rozsądne?

Pozdrawiam.

Spokojnie możesz tak paliwo przewozić, ludziska tak po całym świecie jeżdżą i nic nie wybucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram! Najlepiej będzie zamknąć się w domu i leżeć w łóżku - tam jest bezpiecznie i nic się nam nie przytrafi. Motocykl najlepiej sprzedać czym prędzej, bo to niebezpieczne. Jeździmy tylko transporterem opancerzonym, jak nie ma pod ręką to w ostateczności może być ciężarówka, ale wtedy ubieramy kombik i kask, bo jednak ciężarówka to nie to samo co transporter.

Ja to bym w ogóle z domu się nie ruszał i wykopał bunkier :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha xD nie czytałem wcześniej tego wątku a warto xD 

nie no przesadzacie panowie. szczelny kanisterek - 20zł plastikowy i tyle. 
Benzyna się nie pali, tylko jej mieszanka z powietrzem, więc nie ma opcji zapalenia :D 
A jak zaliczyłby ślizg to i tak moto ucieknie przed niego to niech sobie wybucha :P 

AA no i przecież nawet jakby mu cały bak się przedziurawił to niby dlaczego miałby być pożar? nie róbcie z benzyny środka wybuchowego  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  
to tak samo jakby wódka podczas tłuczenia butelki miała odrazu się palić xDDD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.