Jump to content
D@dik

Rejestracja starego motora bez dokumentów - kto robił ostatnio?

Recommended Posts

Cześć...

Temat już wałkowany na kilku forach, ale z ciekawości zapytam (bo zarejestrowany jestem tylko tu) czy coś drgnęło w temacie czy dalej przez sąd trzeba kombinować (przez nabycie własności przez zasiedzenie) lub na zabytek (droga procedura i parę ograniczeń w użytkowaniu)? Jeśli ktoś teraz jakiegoś oldtimera rejestrował proszę o sygnał - jak to wyglądało teraz? (procedura, koszt..., poświęcony czas). Idzie zima i kusi mnie postawienie na "nogi" starej Jawy 250 z 1960 roku.. Warunki mam i sprzęt też do grzebania, ale chciałbym na tym z wiosny pojeździć choć trochę i się zastanawiam, czy robić, czy rozłożyć na elementy i doskładać po sprzedaży do czegoś współczesnego. Dajcie znać please...

Ostatnio, to chyba wczoraj, ktoś na temat napisał.

... o właśnie taką wyczerpującą odpowiedź mi chodziło ;-P jonasz... jak potrafisz kopsnij linka, bo jak napisałem chodzi mi o świeżą informację, bo w naszym pięknym kraju przepisy zmieniają się z dnia na dzień...

pozdrawiam

[email protected]

Guest bartekER6N

najprościej kup tabliczke z innego z papierami (z tego co wiem jest na nitach), ale ja tego nie pisałem

Guest bartekER6N

najpredzej takie cos trafisz u kogos w szopie, niestety ale trzeba by spytac kolege, ktory ma wujka itp, z takim sprzetem nie jest łatwo, zawsze mozesz zarejestrowac np. we fracji i go "sprowadzic" do polski ;) ale to juz grubsza kasa

cześć. z tego co wiem jeszcze nic się nie zmieniło w tej sprawie. słyszałem o jakimś "nowym" sposobie na fakturę na ramę ze skupu złomu ale nic konkretnego jeszcze nie wiem. mam kilka sprzętów w podobnej sytuacji więc staram się być na bieżąco. pozdr

No więc szukam dalej... W międzyczasie wszedłem w kontakt z ludźmi z oldtimerbazar.pl i tam też można zasięgnąć informacji jak to prawnie wygląda. Dodatkowo jako firma, która zajmuje się zabytkami dowiedziałem się, że u nich można kompleksowo załatwić sprawę rejestracji na zabytek.

Uwazaj z tą rejestracją na zabytek. Zaczynaja egzekwować prawo dotyczące zabytków, słyszałem o mandacie za Skota, jak wjechał na żółtych numerach w błoto. Jak Ci wpadnie konserwator, a bedziesz miał moto brudne, to dostaniesz mandat o brak dbałości o dobro narodowe itd. Do tego powinieneś miec zgode konserwatora zabytków chociazby na wymiane żarówki.

cześć. z tego co wiem jeszcze nic się nie zmieniło w tej sprawie. słyszałem o jakimś "nowym" sposobie na fakturę na ramę ze skupu złomu ale nic konkretnego jeszcze nie wiem. mam kilka sprzętów w podobnej sytuacji więc staram się być na bieżąco. pozdr

Jakies 16lat temu rejestrowalem tak motocykl. Mialem fakture ze zlomu na kupno ramy z numerami tejze ramy i spokojnie dalo rade jako skladak.

Teraz nie wiem czy taki numer przejdzie, ale warto probowac.