Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga na oszusta !


Bimbello

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu napiszę , że nie wiem gdzie mam umieścić tak "nietypowy" temat . Otóż kilka dni temu dostałem sms o treści : " Hi saw your ad on tablica.pl is your bike still for sale contact me at [email protected]" . po naszemu : jeśli twój motocykle jest wciąż na sprzedaż odezwij się na maila . Pomyślałem ze może ktos z okoli - Czech , Słowacji. Napisze , czemu nie. Napisałem , że na sprzedaż , stoi w garażu i czeka na nowego właściciela . W odpowiedzi otrzymałem :

Hi mate, I have looked at it a few times now, and after looking

around, I'm satisfied with the great condition but what's your

actual

price for it. I love a bargain, so i would like to get it as soon as i

can. I would be able to make payment through PayPal, i find it the

easiest way to use my credit card safely and is a safe and reliable

method of payment... Let me know your price for it . I hope to hear

from you soon, and i will make all transportation preparations for the

it to be transported to my home. If possible can you send me some

recent picture of the item ?

W skrócie : podoba mi sie sprzęt , zapłacę przez PayPal , chcę więcej zdjęć , załatwię transport , jaka cena .

Wysłałem 2 zdjęcia pełnego motocykla ( oczywiście bez nr rejestracyjnego) i cena jaka jest czyli ok 2400 euro.

Odpowiedź

Thanks for your response. €2400 euro is a nice and acceptable

price.

I will be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will

be paying you. So i will be paying directly into your PayPal account

without any delay, and i hope you have a PayPal account.

If you have one already, just send me the address to send it to, which

is the email address you use for it or you can send me a PayPal money

request, so once i receive the details i will go ahead with the

payment through PayPal and then i will contact my shipping company

after you get the payment. I will need your home address for the

merchandise to be Picked Up by the Shipping Company.

Have a nice day

W skrócie : ok , dobra cena , zrobię przelew , wyślij mi numer , adres , ja załatwię transport żeglugą morską .

Napisałem , że nie mam PayPal i chce gotówkę jak przyjedzie zobaczyć .

Odpowiedź :

I will arrange the pickup ... With the issue of my

details,transferring the name of ownership and signing of all

paperwork will be done by the pick up agent so you don't have to worry

about that.First do you have a PayPal account for the payment?

( załatwi transport i papiery)

Napisałem , że nie mam PayPal.

Odpowiedź:

Oh..sorry to hear you don't have an account with PayPal.I hope

you

wont mind to get an account with PayPal.Its reliable and easy to use

PayPal,all you need to do is visit www.paypal.com and register with

them. When you are done with the registration send me the email used

for the registration with PayPal so i can pay in.

Await your response..

( przykro , że nie masz , ale załóż a wyślę ci pieniądze)

Koniec naszej konwersacji . Stwierdziłem , że poszukam kolesia w necie . Znalazłem go po e-mailu. http://www.maxiscoot...internet-venda/ . Na tej stronce ( jakaś po portugalsku ) znalazłem identyczną rozmowę z innym "klientem" tylko , że po portugalsku ( google tłumacz pomaga :)) . Sam fakt , że na dole jest dużymi literami VICTIM - ofiara , ugruntowało mnie w przekonaniu , że jest to kolejna osoba szukająca "szybkiego zarobku" poprzez wykorzystywanie danych osób na " czarnym rynku" .

Nie chcę , abyście sie nie nakusi na takie interesy , więc pisze to ku przestrodze .

Pozdrawiam!

http://debates.motos.coches.net/showthread.php?300382-Nuevo-intento-de-timo-desde-UK kolejna strona , tylke , że po hiszpańsku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład wariacji na temat procesu zwanego oszustwem Nigeryjskim. Bracia i siostry (boże jakie to pompatyczne)! Pamiętajcie że nie ma nic nigdy za darmo. Wszelkie obcojęzyczne, podejrzane oferty transakcji najlepiej sprawdzić przed w ogóle ich rozpatrzeniem.

Najprostsze metody na ujawnienie "Nigeryjczyka" to:

1. Z innego konta napisanie maila do rzeczonego. Jeśli otrzymacie odpowiedź pokrywającą się w 80%-100% z tą otrzymaną jako "ofertę" można sobie to darować, a jeśli ktoś dalej chce "inwestować", to niech się odezwie na PW podam mu numer mojego konta żeby "inwestował" przynajmniej w Polsce :P

2. Bardzo często takie maile krążą już w sieci dosyć długo. Bimbello wykazał się rozsądkiem pytając ujka google o kontrachenta.

3. Nie ma nigdy nic za darmo. Jeśli ktoś proponuje wam sprzedaż moto wartego rynkowo np ~30 koła za 40-50% wartości to coś z tym motungiem MUSI być (niekoniecznie dobrego). Wyjątkiem jest kupowanie moto od mamusi (od teściowej też bym nie brał) lub innej rodziny z którą właśnie nie toczy się sprawa spadkowa.

Jak będę miał chwilę postaram się przedstawić wam sytuację z delikwentem który sprzedawał na allegro Hayke i BMW Adventre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.