Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Norwegia fiordy 2013r.


HONDA  NT700

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dzwoniłem na tel. ktory podałeś to filia z Polski i oni tylko ubezpieczają samochody.

Ale dzwoniłem też do BMW i motocykle mają 3 lata Asistance od daty kupna- cała EU.

A więc więcej nie dopytuję bo mnie to jeszcze obejmuje, a działa to tak że transportują moto do najbliższego serwisu BMW chyba ze nie da się go naprawić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Witam jak w temacie planuję wyjazd do norwegi w 2013r. Jak narazie jestem w dylemacie czy jechać cała trase na moto czy skorzystać z promu. Jedyny bezposredni prom do norwegi wypływa z Niemieckiego Kiel do oslo, koszt takiego promu w obie strony,2 osoby i moto to około 550 euro.

Zapraszam wszyskich chetnych do wsólnego wyjazdu i oczekuje z Waszej strony propozycji,wskazówek, oczywiście trasa jak i rodzaj wyjazdu do obgadania. Dodam że z takich dalekich moich wyjazdów to jest mój pierwszy, więc każda wskazówka jest drogocenna z strony doświadczonych motocyklistów.

Witaj kolego. Jestem nowy na tym forum, zainteresowałem się twoimi planami moto-wycieczki do norwegii,bo też mam takie plany na ten rok.Wiesz, samemu trochę nudno, szukam więc towarzystwa.Mój sprzęt to Honda Varadero sd01.Planuję wypad (z żonką) w m-cu lipcu, ale w sumie moglibyśmy się dostosować.Jesli to aktualne to daj znać na forum lub na mojego maila:[email protected]

Oczywiście witam wszystkich Forumowiczów,nie jestem ze Śląska,ale znam wielu Ślązaków i porządne chłopy są .Pozdrawiam z Mazowsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też planuje wyjazd na moto do Norwegii latem i szukam kogoś,bo we dwoje raźniej.Nawet może pojadę na Lofoty i do Bergen oprócz oczywiście Oslo. Byłem kilkakrotnie w Norge,ale zawsze autem i to sam. Wcale nie jest tak drogo jak tu piszą i liczą niektórzy. Dysponuję  Suzuki DL 650 AK7.Odezwij się to pogadamy. Naświetlę Ci co i jak tam wygląda. Jestem ze świętokrzyskiego.Moje GG 8672771. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że kosz wyjazdu to około 3 tys.zł. Prom Świnoujście -Ystad to mniej około 600zł w obie strony, moto + kierowca.Reszta to paliwo,bo parę konserw można wziąć z kraju.Z resztą teraz to tam żarcie tańsze niż u nas,np. ryby,czy rybne,wspaniałe konserwy. Noc można spędzić wszędzie w namiocie.Jest takie prawo w całej Skandynawii (ma nawet specjalną nazwę),że 1 noc można spędzić wszędzie byle byłoby więcej niż 100 czy 150m od drogi. Z Ystad do Oslo to 650 km po E6. Do Udevalla po autostradzie,a potem już góry,ale droga świetna. Autostrady w Szwecji bezpłatne dla wszystkich pojazdów i po tej trasie E6 można płacić nawet norweskimi koronami w stosunku 1:1,przyjmują bez problemów na tamtejszych stacjach paliw. W Norwegi za moto na autostradzie się nie płaci,auta płacą. Co jeszcze chcieć? Na pewno pogody,ale tego nikt nie zagwarantuje,bo może się zmienić w ciągu kilku minut. Pod koniec czerwca-białe noce.Myślę,ze najlepsza pora na wyjazd to lipiec,a nawet jego początek. To nie jest jakaś wyprawa na koniec świata. Byłem autem sam 7 czy 8 razy po około 2-3 m-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I co można powiedzieć? Rzucił hasło i zniknął. Typowe!!!  Im bliżej co do czego to powolutku się wszyscy wycofują. Pewnie ze strachu. No cóż pojadę sam,jak to najczęściej bywa,a Wy jeździjcie dalej "na drugą stronę ulicy" -jak to kiedyś określił mój kolega. To przypomina trochę dziecinadę. Żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co można powiedzieć? Rzucił hasło i zniknął. Typowe!!!  Im bliżej co do czego to powolutku się wszyscy wycofują. Pewnie ze strachu. No cóż pojadę sam,jak to najczęściej bywa,a Wy jeździjcie dalej "na drugą stronę ulicy" -jak to kiedyś określił mój kolega. To przypomina trochę dziecinadę. Żegnam.

Nie wiem kolego, dlaczego się unosisz?? Chyba niepotrzebnie.Przecież nikt cię tutaj nie zapewniał, że pojedzie z Tobą do skandynawii na 100%.

Jeżeli znajdą się chętni, to z pewnością się zgłoszą, bo wariant 3tys.zł jest niezwykle optymistyczny(chyba kilometraż niezbyt duży?)

Często bywa tak, że ludzie mają napięte budżety, a o dostępnym okresie urlopowym nie zawsze wiedzą już w kwietniu.

 

Jeżeli możesz, to nie obrażaj tych motocyklistów, którzy jeżdżą "na drugą stronę ulicy". Każdy wykorzystuje motocykl w/g własnego uznania.

Nie każdy może być, lub nie chce być adventure lujem na KTM-ie czy GS-ie objeżdżającym Mongolię z palcem w d*upie.

 

Mój kolega mawiał: Pomimo tego, że jest nas tylu, każdy ma prawo do własnego stylu ;)

 

Pozdrawiam i udanej wyprawy życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja planuję również odwiedzić Norwegię i północne koło z tym, że nie na motocyklu, ale może podpowiem co nieco

 

Trasa:

Jeździłem zawsze do Swinoujscia i prom do Ystad, potem przez Szwecję (Swinesund) do Oslo. Trasa nudna, ciągle dwa pasu lub więcej.

Teraz trasa będzie bezpośrednio z Oslo, ale podkreślam iż samochodem:

 

Plan:

Oslo - Trasa Troli -> Trondheim -> Loffoty- > Narvik -> Nordkapp -> Finlandia miasteczko Mikołaja - > powrót przez Szwecję do Oslo.

 

 

Fjordy już zwiedzałem 2x, byłem w Aurlandzie oraz w Bergen, teraz czas na dalszą wycieczkę.

 

 

Ceny:

Paliwo w Norwegii jak mnie pamięć nie myli to koszt około 15 koron za litra.

Spanie - nocować można w namiocie, nawet przy drodze nie ma ograniczenia prawnego iż Państwo zabrania biwaku, co do cen hoteli, hosteli, campusów to za czteropokojowy hotel z śniadaniem to trzeba liczyć około 1300 - 1500 NOK, czyli około 200 na głowę za nocleg.

 

Jeżeli chcesz szukać noclegów to zaczyna się kończyć miejsce na terminy koniec czerwca, początek lipca. Pogoda w Norwegii jest ciapkowata, ale najlepiej to koniec czerwca, lipiec, sierpień wtedy można liczyć na słoneczne dni.

 

Jeżeli masz jakieś pytania, a będę znał odpowiedzi to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I co podróżnicy? Właśnie wróciłem z samotnej podróży po Norwegii. Zrobiłem 5 tys.km. Odwiedziłem kolegów w Oslo na Bogstadzie. Byłem na Holmenkollen, na cmentarzu Vestre Gravlund, w parku Vigelanda. Odwiedziłem Honefoss, Gol, jechałem najdłuższym tunelem na świecie-25km Loerdal Tunnel na drodze nr 16. Byłem w Bergen, pływałem promami w Sogn og Fjordane (droga nr 39) Potem z drogi 39 wjechałem na nr15 przez góry w kierunku Otta. W nocy (niesamowite wrażenia, ale dość niebezpiecznie bo padało jak zwykle) do Stryn, a potem (też nocą) na szczyt ( 2 tunele i niesamowicie zimno) koło Grotti i do  Lom. Potem do Otta, Lillehammer, Oslo,Geteborg, Ystad i Świnoujście. Moto Suzuki V Strom DL 650 AK7 w Norwegii jadąc zgodnie z przepisami zszedł (nie do wiary ,ale tak było) do...3,86 l/100km, a miałem trochę ładunku i 3 kufry (2  te aerodynamiczne-Givi V35). Wszędzie sam. Może pojechałbym dalej, ale bałem się o powrót bo mogłoby zabraknąć tylnej opony-(Metzeler) na powrót do domu choć była prawie nówka. Strasznie norweskie asfalty żrą opony ! Pozdrawiam tylko prawdziwych, odważnych i twardych motocyklistów. Marian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.