Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Norwegia fiordy 2013r.


HONDA  NT700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Właśnie przestudiowałem całą akcję dotyczącą Norwegii oraz Alp a nawet wypadu integracyjnego i muszę przyznać że zaczyna mnie to kręcić ... :) Jeśli dam radę zorganizować czas (finanse nie powinny być aż takim wielkim problemem) to z chęcią bym się pisał.

pzdr Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nam wybaczycie, bo to był taki klasyczny spontan, ale udało się i dzięki tym kontaktom Górę Św. Anny w dwa motorki zdobyliśmy. :huh: W końcu pisaliśmy o spotkaniu integracyjnym :)

Gienek, do Norwegii z Katowice to przez Górę Św. Anny trzeba przejechać. Powiedzmy, że to był taki rekonesans ;)

Wojtek, chyba musisz wysłać jakieś namiary na priv, bo niby tak blisko mieszkamy a tak ciężko się spotkać.

Thomy - dzięki za fajny wyjazd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek

Chętni chyba są, ale czekają na rozwój wydarzeń, a my jakoś wolniutko się rozkręcamy. forum BMW to rzeczywiście skarbnica wiedzy o wyjazdach do Norwegii. Natomiast, my jak będziemy się decydować to musimy rozstrzygnąć: kiedy? jak rozumiem to już wstępnie ustaliliśmy przełom czerwca i lipca; gdzie: byłbym osobiście za Nordkapp, ale to może być problem i czasowy i finansowy i może wymagać dłuższych przygotowań niż te pół roku które nam zostało. Dodatkowo trzeba uwzględnić że większość "mototurystów" jedzie tam właśnie na początku lipca. Może na pierwszy wyjazd w tamte strony warto rozważyć coś takiego:

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl

Dodatkowo opcja noclegów. Osobiście jestem za namiotami ale musimy być przygotowani na różne warianty pogodowe, bo składanie i rozbijanie namiotu w deszczy może być średnio ciekawe. Poza tym od czasu do czasu może warto będzie skorzystać z jakiegoś normalnego noclegu. Przy czym jak piszą na innych forach trzeba liczyć się z kosztem od 100 - 200 pln za noc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masey powiem ci że zgadzm się z Tobą w 100% jak jechać to tak aby przeżyć dzień polarny, czyli wyruszyć koniec czerwca ( dokładny termin ugadamy kiedyś na spotkaniu integracyjnym :D ) a co do namiotów jestem za, ale jest jedno ale musi być pogoda, bo jadąc cały dzień w deszczu to nie wyobrażam sobie wieczorem jeszcze rozbijać namiot i mokry wyziębnięty iść spać(chyba że wieczorem cóś na rozgrzewkę........) to jak narazie możemy przyjąć że będzie pogoda i w więkrzości namioty a jak deszcz to??? A co do Nordcapp, to z tego co naoglądałem się to wspaniałe przeżycie i napewno utkwi w pamięci na całe życie. Mam nadzieję że wypali nam to, bo biorę też pod uwagę że zostanę z Norwegią sam na sam a wtedy...............

Tylko nie wiem co masz na myśli że zabraknie nam czasu, chodzi o przygotowania tylko czego trasy,maszynki, ekipy, jak możesz to napisz coś więcej bo ja naprawdę jestem laikiem w tej dziedzinie czyli wyjazdów. Moja przygoda z motorem zaczęła się 24 lata temu póżniej duża przerwa i teraz od 3 lat obudził się diabeł :angry:

Panowie forumowicze wypowiedzcie się czy moto może być w fabrycznym wydaniu czy trzeba coś w nim zmienić na taką eskapade???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczory co raz dłuższe to i czasu na planowanie będzie więcej. Z tego co pisałeś to chciałeś jechać z pasażerem, to przy takiej eskapadzie dość mocno ogranicza miejsce na bagaż. Na zlocie w GaPa kilka motorków miało dość ciekawe rozwiązanie na dodatkowy bagaż. Trzeba pomyśleć i wykupić assistance na wyjazd. Bez tego chyba nie ma co się wybierać, chyba że z jednym kufrem pełnym mamony.

A tak z innej beczki na forum naszej marki też jest próba zmontowania wyjazdy w tamte strony.

Pozdrawiam

post-200721-0-02516700-1353272106_thumb.

post-200721-0-02516700-1353272106_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to moja druga połowa zrezygnowała z tak dalekiego wypadu ( po ostatnich 500km. cztery litery odmówiły...)

Masey z jakiego rocznika masz twój RT. bo z tego co wiem BMW daje trzy lata assistance .

tylko musze popytać jak to działa........

A bagaż myślę że trzy kufry plus jakaś torba na siedzenie wystrczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój jest z 2007 roku (pierwsza rejestracja). Po wcześniejszych doświadczeniach z innymi modelami, wydawało mi się, że są to maszyny bezawaryjne. Niestety ostatnio miałem drobną przygodę i skończyło się na transporcie moto busem. Na szczęście było to 30 km od domu. Nawet udało mi się ustalić co się spieprzyło ale na drodze nie byłoby szans tego naprawić. Ostatnio szukałem bezpieczników - bez powodzenia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy w wmiarówce jest już uwzględnione ubranie dotychczasowe na motor czy trzeba coś dodać?

Zazwyczaj uwzglednione. Jak nosisz XL to kupujesz p.deszczówke XL. Ale zawsze nalezy przymierzyc, żeby nie było niespodzianek. Osobiscie preferuje dwuczęściowy, bo w kurtce mozna potem sobie pochodzic, albo załozyc tylko spodnie, jak w nogi zimno. Ja mam z LIDLa; warto sie zaczaic :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.