Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin praktyczny wg. nowych zasad 2013 rok


Gość bartekER6N

Rekomendowane odpowiedzi

długie spodnie, buty sznurowane ('adidasy', trampki) , rękawice, kurtka. Do egzaminu dostaniesz ochraniacze na nogi i łokcie - jesli Twoja kurtka nie ma ich wbudowanych. Kask swój możesz mieć na placu, na mieście dają z WORDu, ale to też zależy od ich zestawu mówiącego, czy wbudowany w kasku mają, czy taki douszny - wtedy możesz mieć swój kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć swój kask tylko na placu, na miasto jedzie się w ich kasku z uwagi na komunikację. Są czepki jednorazowe, więc jakotako higiena jest zachowana. Przymykają oko na buty motocyklowe aczkolwiek jak się trafi gość, albo bedzie nas chciał uwalić to ma powód.

 

Co do sznurowanych butów to niby wszystko ok poza jedną sprawą, jest opcja że but się rozwiąże a sznurówkę wciągnie łańcuch. Jak komuś urwie nogę, albo zginie to dopiero zmienią rozporządzenia.

 

btw. egzaminy są tylko do konca tego tygodnia z uwagi na "niesprzyjającą aurę" w końcu "moto nie ma zimowych opon i szybkli slalom jest niebezpieczny " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zrobią jak ktoś w trakcie egzaminu na placutfu tfu tfu  złamie nogę w sznurowanych trampkach na przykład... Kto wypłaci odszkodowanie? :P

otóż to ;) 

 

Można mieć swój kask tylko na placu, na miasto jedzie się w ich kasku z uwagi na komunikację. 

 

btw. egzaminy są tylko do konca tego tygodnia z uwagi na "niesprzyjającą aurę" w końcu "moto nie ma zimowych opon i szybkli slalom jest niebezpieczny " :)

a widzisz, ja na mieście jeździłam w swoim. Ale to wszystko zależy od ich systemu kominikacji ;)

 

szybki slalom niebezpieczny.. ale egzaminu w deszczu nigdy nie odwołają  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć swój kask tylko na placu, na miasto jedzie się w ich kasku z uwagi na komunikację. Są czepki jednorazowe, więc jakotako higiena jest zachowana. Przymykają oko na buty motocyklowe aczkolwiek jak się trafi gość, albo bedzie nas chciał uwalić to ma powód.

 

Co do sznurowanych butów to niby wszystko ok poza jedną sprawą, jest opcja że but się rozwiąże a sznurówkę wciągnie łańcuch. Jak komuś urwie nogę, albo zginie to dopiero zmienią rozporządzenia.

 

btw. egzaminy są tylko do konca tego tygodnia z uwagi na "niesprzyjającą aurę" w końcu "moto nie ma zimowych opon i szybkli slalom jest niebezpieczny " :)

Zawsze można zakolcować gumy tak jak w żużlu na lodzie hehehe :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to usłyszałeś że do końca tygodnia?  toś mnie chłopie zmartwił 

Nic na razie takiego nie słyszałem. Ładna pogoda egzaminy będą się odbywać. Od poniedziałku Katowice i D. Górnicza mają miejsca (lub były, byłem we wtorek), mój termin to 4 listopada - D.Górnicza. Także w Katowicach będzie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasku - na manewrowym można mieć swój. Na mieście - zależy od egzaminatora i tego, jaki zestaw do komunikacji wybierze.  Na moim pozytywnym egzaminie można było na miasto jechać w swoim hałerze (pod warunkiem, że z atestem), bo komunikacja była przez słuchawkę do ucha.

 

Co do butów, to na moim egzaminie jeden kursant przyszedł na egzamin w butach motocyklowych z jakiejś dobrej firmy. Egzaminator kazał mu iść te buty przebrać na normalne, sznurowane adidasy. Nieźle, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.