Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

bmw r850r


bizarr1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowym forumowiczem i mimo iż nie jestem ze śląska próbuje szukać pomocy wszędzie..i stąd kilka pytań odnośnie mojego nowego nabytku. Otóz od miesiąca jestem posiadaczem BMW r850r, moto jest z Anglii 2004 rok, przebieg 10400 mil (potwierdzony) i tu moje zdziwienie; wcześniej dużo czytałem na temat tego moto i większość pisała, że jego średnie spalanie (nawet na stronie z danymi tak piszą) wynosi ok.4,5 litra. Zdziwiłem się po pierwszych 100km wlałem ponad 6 litrów, ale myśle może jeszcze nie wyczułem go, drugie 100 km dzisiaj, z czego prawie 60 km w trasie reszta po mieście i spalanie 6,1 litra. Czy to nie za dużo na ten motor jazdą można powiedzieć delikatną maxymalnie na jakiejś prostej 12okm/h, ale chwilowo. Następnego dnia nie wytrzymałem ustawiłem zawory tylko jeden ssący okazał się mieć większy luz, reszta była ok. Po ustawieniu pojechałem na CPN zalałem do pełna i zrobiłem w trasie 100 km, nie przekraczając 90 km/h. Niestety po powricue na CPN nie wyłem zadowolony weszło 5,3 litra przy takiej prędkości w tym motorze to chyba za dużo.Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia jak się rusza lub na 2 biegu, wtedy jest to najbardziej słyszalne od 1500 do około 2500 obrotów strasznie jakby buczy według mnie filtr powietrza (tak jakby go nie było, a jest) potem około 3 tys motor zaczyna ciągnąć i wycisza się. Czy tak się zachowują te modele? Czy tyle palą? Pomóżcie proszę bo to nowy motor i dziwię się że jest taki nieoszczędny. Czy dokonuje się ustawień (resetu) TPS lub całego Motronica? Czy gdzieś ustawia się dawkę paliwa? Dziękuje za wszeklie sugestie, Pozdrawiam arek nysa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.