Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

PODRABIANE OLEJE ZALEWAJĄ RYNEK??


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

No ba!! A jakie mi wysmazył adaptery do stelaza do starych H&B?! Palce lizać :).

Bo stelaże uniwersalne H&B z sw-motech nie pasuja do starych H&B :). :D Natomiast stelaze z H&B pasuja do wszystkich H&B :) Taki niuansik, tylko wyszło to, jak stelaże dotarły juz zakupione do mnie. Bo w PL nic nie przymierzysz, wszystko droga przez mekę. :).

Ja też jestem jego klientką i widzę, że chłopak ma talent bo z jego wyrobów jesteśmy zadowoleni. Z punktualnością trochę ma problem, muszę uczciwie powiedzieć, ale to jakby nie na temat LBG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odpowiedz jedynego oficjalnego importera na Polske czyli PoloniaCup raczej lakoniczna i nic nie wnoszaca do tematu. Mialem w garazu akurat 3 banki po oleju motul. I odpowiedz w sprawie banki podrabianego (prawdopodobnie) oleju jest nastepujaca: producent nie wie jakiego pochodzenia jest olej , byc moze pochodzi z "Szarego" importu.

Nigdzie nie uzyskalem odpowiedzi czy Motul FR wyprodukowal ten olej i czy jest mozliwe ze to ich olej. Jak dla mnie troche to dziwne , bo po co sa numery seryjne itd itp wybijane na kazdej bance ( mnie sie wydawalo ze w celu identyfikacji czy to oni wyprodukowali i wypuscili na rynek taki olej ). Jesli producent nie wie , to kto ma wiedziec ? Uzytkownik jak zajedzie swoje 2 kółka , bo akurat zalał olej roslinny zamiast silnikowego ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jeśli kupujesz w Intermotors, to nie może się trafić podrabiany olej, ponieważ jest to duża i rozpoznawalna firma na rodzimym rynku.

Jeśli informacje udzielane przez importera brzmią w stylu "odpier... się", to zmieniam produkt, bo nie jestem traktowany poważnie jako klient. Jeśli ktoś chce, to pisać do mojego kursanta - ZeSio z tegoż forum. Handluje produktami Liqui-Moly, które ma bezpośrednio od polskiego przedstawiciela. Ręczę za gościa, bo sam się na tą markę przeniosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~LBG

z tym, że ceny LM to ceny producenta z lekkim rabatem od cen detalicznych jakie narzuca nam producent, które podaje na swoim sklepie.. U mnie np. taki 20W-50 5L jest za 135 zł a na sklepie LM - 155 zł. 10W-40 4L na stronie LM 156 zł u mnie 154 zł ale bańka 5L.

Co do Liqui Moly handluje z nimi od 9 lat. W Warszawie mają tylko magazyny i cała centrale sprzedaży na Polskę. Towar jest produkowany w Niemczech. Co do ich oleju jestem w 100% pewny ich jakości dlatego innych nie sprzedaję bo nawet Castrola jest od groma podróbek na portalach aukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość bartekER6N

Jako że dzisiaj wymieniałem olej na Motul 5100 10W40 chcialbym sie podzielic moimi spostrzeżeniami, przejrzałem sporo stron w necie, porównania kolorów itp i jestem prawie pewny ze trafilem na oryginał. Jeżeli chodzi o barwę to jest ciemnobursztynowa, a zapach mozna powiedziec ze jest bardzo przyjemny, jak wlewałem olej to nawet sam do siebie zażartowałem że jest jakby perfumowany. Jeżeli chodzi o butelkę to jest dosyć dokładnie wytłoczona a na etykiecie nie ma polskich znaków (?) tak jak pisali koledzy wcześniej. A piszę o tym dlatego że kupując tani olej wcale nie trzeba trafic na podróbę, za swoj zapłaciłem 103zł z przesyłką (bańka 4l) i dodatkowo dostalem gratis pastę do chromów motula. Moge polecic śmiało sklep w ktorym kupilem: www.motul.sklep.pl Wlasciwie to ja taka cene mialem na allegro , ale w sklepie nie maja duzo drozej.

 

taką ma barwę:

 

zdjcieolej.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bardzo ciekawa oferta:

http://allegro.pl/motul-5100-10w40-4l-filtr-gratis-rok-2012-i2901022067.html

 

cena 115zł z filtrem i transportem paczkomatami wyglada super. 

 

 

Qrcze teraz sobie pluję w brodę, że nie zapisałem sobie gdzie ostatnio kupowałem olej.  :wacko:  Też był w atrakcyjnej cenie właśnie z filtrem gratis. Czas najwyższy dokonać zakupu jakiegoś smarowidła dla moich dwóch kółek.

Dzięki thrillco za przypomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

jak ktoś jest ślepy i widzi że leje słonecznikowy do środka to potem trzeba naprawiac, a tutaj jak kupisz z wielkiej hurtowni i Ci olej nie gra to możesz go odesłać i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej zapytać się u forumowicza DANVIELD czy Czarna Owca po ile mają?

10zł zaoszczędzisz a potem 3 tys w plecy,dzięki ja z allegro w życiu.

sorry ale strasznie pierd**** głupoty ;) moge sie zalożyć, ze zaden w powyzszych nie ma tak dobrej ceny na olej,

115zł za całośc, w tym filtr 20zł i wysyłka 10 (paczkomat). to jest 85zł za 4 litry!!

odebrałem dzisiaj, barwę ma ciemna i pachnie super- kwiatki ;)

czas wysyłki 22h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

drożej, nie znaczy ze lepiej

 

btw. wydaje mi się że w tej hurtowni masz pewniejszy olej niż w sklepie, a jak chcesz drożnej możesz kupić np. w moto-akcesoriach za dwie stówy  :lol:, a tam tak w wała robią wszystkich, że pewnie szybciej trafisz podróbę niż gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem o co te spory.

 

Każdy robi jak chce - to fakt.

Jednak kolejny niezaprzeczalny fakt to ten, że: droższe nie znaczy lepsze!!

Osobiście kupowałem już kilka razy olej na allegro i nie trafiłem nigdy na podróbkę. Póki się nie natnę będę właśnie tam kupował. Oszczędzając za każdym razem 8 l. paliwa po jakimś czasie troszkę się uzbiera. Jeśli chodzi o filtr, to nie sądzę, aby hilfiltro był gorszy (nijak to sprawdzić). 

Dodatkową kwestią jest dołączanie przez sprzedającego certyfikatu. Jak on wygląda i jak się ma do danego oleju i jego oryginalności, tego nie wiem, ale niebawem się przekonam.

 

Rzeczywistość jest taka, a nie inna. Ten kto kupuje od producenta więcej towaru może go sprzedać w korzystniejszej cenie. Nie można za to nikogo winić

 

BTW. Podobną historyjkę miałem okazję zaobserwować w biedronce przed świętami, kiedy desperados kosztował 3,19 (sporo mniej). Będąc w sklepie widziałem jak do regału z piwem zbliża się rozentuzjazmowany miłośnik tego piwka, a zza jego pleców niemal krzycząc wyłoniła sie żona/dziewczyna?

Nie kupuj tego piwa w tej cenie to nie jest oryginał - powiedziała z przekonaniem graniczącym z prewnością.

Chcąc udowodnić swoją rację sięgneła po butelkę i mrucząc pod nosem, że "to jest produkowane specjalnie dla biedronki" szukała na etykietce potwiedzenia swych słów.

Jakież zdziwienie ogarneło ją kiedy musiała się z tego wycofać i przyznać gościowi rację. Po czym zaczęła sama pakować piwo do koszyka. :D

 

Taka dygresja.

Nie ma sensu się sprzeczać. Ważny jest fakt aby odsoby czytające ten temat wiedziały, że powinny zwrócić uwagę na to co leją do swoich motongów.

 

Rozwagi i zdrowego rozsądku życzę.

 

Byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.