Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

PODRABIANE OLEJE ZALEWAJĄ RYNEK??


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

... to co kupiłem na allegro okazyjnie potem okazyjnie sprzedawałem....

 

Naszła mnie jeszcze jedna refleksja.

 

Skoro kolega nfs jest taki akuratny i dba o to, aby wszystko było oryginalne i najlepsze do swojego sprzętu, to ciekaw jestem czy odsprzedając te okazyjne podróbki na allegro czy gdziekolwiek indziej zaznaczył, że sprzedaje nieoryginalny olej. Tak aby kupujący wiedział, że kupując taki produkt zaszkodzi silnikowi w swoim motocyklu.

Mam nadzieję, że właśnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Naszła mnie jeszcze jedna refleksja.

 

Skoro kolega nfs jest taki akuratny i dba o to, aby wszystko było oryginalne i najlepsze do swojego sprzętu, to ciekaw jestem czy odsprzedając te okazyjne podróbki na allegro czy gdziekolwiek indziej zaznaczył, że sprzedaje nieoryginalny olej. Tak aby kupujący wiedział, że kupując taki produkt zaszkodzi silnikowi w swoim motocyklu.

Mam nadzieję, że właśnie tak było.

Bądź spokojny nikomu w życiu bym takiego kanału nie zrobił.

Ale jak zaś nakupię okazji z allegro to może Ci co pocisnę.

Moje zdanie jest tylko takie że kupno od człowieka,najlepiej mechanika daje największe szanse że nie wdepniesz.

A allegro największe na wdepniecie i 20-40 zł w ta czy tamtą nie ma różnicy akurat w tak istotnej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź spokojny nikomu w życiu bym takiego kanału nie zrobił.

Ale jak zaś nakupię okazji z allegro to może Ci co pocisnę.

Moje zdanie jest tylko takie że kupno od człowieka,najlepiej mechanika daje największe szanse że nie wdepniesz.

A allegro największe na wdepniecie i 20-40 zł w ta czy tamtą nie ma różnicy akurat w tak istotnej sprawie.

 

Jestem spokojny, ale i ciekawy skoro ktoś kupił od Ciebie olej nie nadający się do motocykla to co on z nim zrobił?? (smażył na nim frytki?)

 

Co do pociskania to możesz pociskać jedynie kit.

Ja Ciebie do swoich racji nie mam zamiaru przekonywać, ani tym bardziej nie mówię, że nie masz racji. (Z racją jest jak z dupą -> każdy ma swoją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, że jest tyle dobrych olejów, że wcale nie trzeba ryzykować kupując popularne marki. Dla przykładu taki Bel-Ray EXS Ester to jedyny olej motocyklowy na rynku spełnia najwyższą norme jakościową API SM. W tym roku kupiłem Liqui Moly - API SL, JASO MA2 :) Czekałem dwa tygodnie na niego, ale wiem że mam oryginał produkowany w Niemczech, a nie nalany na poczekaniu z beczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem spokojny, ale i ciekawy skoro ktoś kupił od Ciebie olej nie nadający się do motocykla to co on z nim zrobił?? (smażył na nim frytki?)

 

Co do pociskania to możesz pociskać jedynie kit.

Ja Ciebie do swoich racji nie mam zamiaru przekonywać, ani tym bardziej nie mówię, że nie masz racji. (Z racją jest jak z dupą -> każdy ma swoją)

Ludzie męczycie temat.To co kupiłem i sprzedałem okazyjnie na allegro to nowe buty rst,ozone,forma...,jakieś tam kaski,kurtki,spodnie itp.

wszystko w bdb stanie albo nowe,gdzie ja piszę że olej sprzedałem?

Albo się czyta albo pije- w skrócie ja mówię olej z allegro nie.

Tak przypuszczam że smażył na nim frytki i się nimi zatruliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie męczycie temat.To co kupiłem i sprzedałem okazyjnie na allegro to nowe buty rst,ozone,forma...,jakieś tam kaski,kurtki,spodnie itp.

wszystko w bdb stanie albo nowe,gdzie ja piszę że olej sprzedałem?

Albo się czyta albo pije- w skrócie ja mówię olej z allegro nie.

Tak przypuszczam że smażył na nim frytki i się nimi zatruliście.

 

Temat dotyczy oleju. Piszemy o olejach i tylko olejach. Nie wspomniałeś, że te okazje to coś inneg niż olej więc rozumie się samo przez sie, że każdy myślał o OLEJU. (nie siedzimy w Twojej głowie więc nie możemy wiedzieć jakie procesy myślowe Ci się w niej kolebocą)

 

Pozdrowienia.

 

Byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z doświadczenia oleje zawszę kupuję z pewnego źródła. Jeśli chodzi o Motul to w Tarnowskich G. jest importer i tam robię zakupy.

Przez to, że olej jest oryginalny i ma opłacone wszystkie podatki jak powinno być olej w serwisie sprzedaje po katalogowej cenie.

Klient zawsze ma możliwość wyboru oleju albo u mnie w serwisie albo kupuje sobie sam na allegro. Ja nikomu nie bronie wlewania podróbek ale zdecydowanie nie polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja pierdziu... danvield a sprawdzałeś jak smakuje???? sprawdź dobrze czy to nie podróbka... 

 

to może i ja się wypowiem trochę w temacie.

 

więc:

1. Polonia Cup nie jest od początku 2013 roku przedstawicielem motula (sprawdźcie sobie sami na stronie motul.pl) i aktualnie ch,,, wie skąd biorą towar więc..... 

2. takie sprawdzanie oleju po kolorze jest o dupę rozbić, bo motul tak samo jak castrol to firmy MARKETINGOWE, czyli nie mają swoich rafinerii i tylko kupują bazy olejowe od kogoś innego, dodają swoje zajebiste estry i inne dodatki i sprzedają pod swoimi markami. Może się zdarzyć, że za każdym razem baza jest brana od kogoś innego i stąd różnice w kolorze oleju

3. Co do podróbek, to wystarczy się zastanowić jeśli sprzedawca na allegro sprzedaje bez paragonu i o połowę taniej to...... jeśli jednak jest paragon, opakowanie oryginalne to nie ma czego się bać.

4. motocyklowe oleje są naprawdę BAAARDZO rzadko podrabiane ze względu na skalę sprzedaży na całym świecie.. Dla przykładu zajebisty warsztat motocyklowy rozleje do motocykli 1.000 litrów oleju motocyklowego, a zajebisty samochodowy rozleje tych litrów 50.000 więc, z czego warsztatów motocyklowych jest 10x mniej niż samochodowych....skala sprzedaży olejów motocyklowych do samochodowych to jakieś 1,5% więc prędzej trafi się na podróbkę Edge z Castrola niż 5100 z motula.

5. czytałem ostatnio w www.biznesmotocyklowy.pl  jak jakiś dyrektor z motula się wypowiadał, o podróbce, że tylko RAZ trafił się podrabiany Motul i to samochodowy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Czyta sie temat i czlowiek nie wie czy smiac sie czy plakac? :)

 

Motul produkowany jest w kilku fabrykach, wiec z jakiej racji ma miec taki sam kolor?

 

Jesli opakowanie nie jest jakies dziwne to olej jest orginalny.


U dystrybutora w TG motul 5100 kosztuje 100zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAZZMAN, to nie żart czy pryma aprylis - masz nos i oczy, korzystaj:)
 polecam wybrac sie po sklepach czy ew zamówic na allegro motula i jak trafisz na jasny i ciemny 5100 czy "zółty 300V
(a powinien byc lekko luminescencyjny- poniżej fotografia motul 300V 10w40)
30139_132209610124376_100000060137902_36
 to otwórz pojemniki i powachaj także ma zapach perfumowany
Zobaczysz że jest róznica, wg mnie ktos kto podrabia, leje zwykły mineralny olej np samochodowy, jakotako nie zatrze silnika ale spali np sprzęgło.

 Jeżeli masz problem z olejem jego oryginalnościa, zapraszam na wymiane oleju, kupuje olej motula tylko w oryg. pojemnikach, unikam tzw beczkowych. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że po przeczytaniu postów poszedłem przed chwila do garażu zobaczyć bańke z motula 5100. Olej kupiłem za 130 zł w V-max-ie, kolor oleju bursztyn, zapach coś z kwiatami związane, dosyc przyjemny:) Ale jezeli chodzi o napisy z tyłu to nie do konca po Polsku:) Z przodu naklejka z motocyklami troche oddalonymi od siebie (byly chyba dwa schematy blizej i dalej od siebie) No i na opakowaniu jest data produkcji i jakis nr seryjny chyba:]

I czym sie teraz sugerowac:)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz laboratorium danvield w domu, to podjedz do gliwic do laboratotium silkolene, gdzie za 50 zl zbadaja ci probke oleju lub napisz na karcie kontaktowej www.motul.pl czy jest mozliwe ze 5100 ma rozne odcienie.

 

tak jak pisalem wyzej.. pytanie tylko jaki olej polonia cup sprzedaje, skoro nie jest partnerem motula???? nie ma tej firmy na liscie dystrybutorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba jeździć po labolatoriach jezeli przez lata setki razy wymieniało się oleje Motula. wiem jak wygląda oryginalny olej; zauważam "istotne zmiany"
To tak jakby ktos miał problem odróznic chińskiego klona od oryginalnego wyrobu(np samochód)

Nie jest mozliwe aby motul 5100 miał inne odcienie)info bezpośrednio od producenta (importerzy guzik wiedzą!),
wiem także że oryginalny pojemnik da sie odkrecic (cały korek) bez uszkadzania wylac zawartość i napełnic czym sie chce.

MichaelloEs masz dobry olej. Często na szybko u nich kupuje.

Niestety ale na temat olejów innych firm nie mam zdania poniewaz wogóle nie stosuje innych produktów niz motul / Ipone
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadganiam czytanie zaległych numertów Oldtimer Praxis i trafiłem w numerze 11/2012 na ciekawą notatkę.

MOTUL wprowadza na pojemnikach z najdroższymi olejami naklejke/banderolę z kodem QR (cokolwiek to znaczy :)).

Na targach Automechanika we Frankfurcie ludzie z Motula powiedzieli: "po tym jak na rynku pojawiły sie pojemniki Motula z linii 300V, które w świadomy oszukańczy sposób zostały napełnione tanim olejem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, że jest tyle dobrych olejów, że wcale nie trzeba ryzykować kupując popularne marki. Dla przykładu taki Bel-Ray EXS Ester to jedyny olej motocyklowy na rynku spełnia najwyższą norme jakościową API SM. W tym roku kupiłem Liqui Moly - API SL, JASO MA2 :) Czekałem dwa tygodnie na niego, ale wiem że mam oryginał produkowany w Niemczech, a nie nalany na poczekaniu z beczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Polonia CUP jest dystrybutorem Motula !!!!! i to każy wie co siedziei w branzy motocyklowej.

Podrabiane oleje są na 100% na allegro (oczywiscie nie wszytkie) Panowie banieczki z korkami proponowali mi po 5 zł  do zalania ilosc 1000szt z nalepkami orginalnymi do zalania w swoim zakresie ,odcienie mają chrzcone oleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.