Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

*Bielizna motocyklowa* - wszystko na ten temat


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję stworzyć jeden zbiorczy wątek dedykowany bieliźnie motocyklowej w ogólności, w którym można by się wymieniać uwagami. Producenci co roku zmieniają poszczególne modele i tematy im poświęcone zbyt szybko stają się nieaktualne.

Ja sam używam tego typu gadżetów od kilku lat i przez ten czas zgromadziłem trochę spostrzeżeń w temacie bielizny termoaktywnej. Niedawno napisałem obszerny artykuł opisujący różne rodzaje bielizny motocyklowej, termoaktywnej, termoizolacyjnej i innej.

Kogo interesuje ten temat i chciałby sobie poczytać więcej na ten temat zanim coś wybierze zapraszam do zapoznania się z artykułem który znajdziecie tu: http://www.globtroter.pila.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=48:skarpety-majtki-koszulka-getry-kalesony-kominiarka&catid=3:sprzt-motocyklowy&Itemid=11

Jeśli macie jakieś własne sprawdzone patenty w tym temacie zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiecie co, wydaje mi sie ze to jest jeden kit co to za bielizna. Mowie tu bieliznie termoaktywnej. Zauwazylem ze np na narty, rower, czy motor zawsze jest oferowana bielizna z tych samych materialow. Funkcja takiej bielizny jest odprowadzanie wilgoci/potu od ciala na zewnatrz. Panuje przekonanie ze taka bielizna nadaja sie tylko na zimna pore roku. Latem tez mozna ja zakladac i czlowiek sie tak nie poci :):)

Mało kto o tym mówi ale cóż z bielizny termoaktywnej jeśli przez kurtkę czy spodnie pizga wiatr. Wtedy ona kompletnie nic nie daje. Mało jest niestety jej odmian z windstopperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem tez mozna ja zakladac i czlowiek sie tak nie poci :):)

Kupiłem kiedyś w POLO z przeceny. I raz załozyłem w lecie i tak sie nie spociłem nigdy dotąd. Może to zimowa wersja była??? Poza tym nogawki spodni motocyklowych zaczęły mi podjeżdżać do góry, tak, ze momentami miałem gołe łydki :). W sklepach widziałem zestawy na zime i lato, pewnie sie kiedyś skusze. Normalnie jeżdżę w T-shircie i slipkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio wyczytalem ze jest specjalna bielizna na lato. Tzw "Coolmax" Nie weim  jak to dziala, jeszcze tego nie uzywalem ale chyba warto wyprobowac. Taka normalna bielizna to raczej jest tylko na zime. W zimie grzeje i oddaje wilgoc na zewnatrz. Ciekaw jestem jak dziala ta Coolmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.12.2012 o 11:39, vagon napisał:

Ostatnio wyczytalem ze jest specjalna bielizna na lato. Tzw "Coolmax" Nie weim  jak to dziala, jeszcze tego nie uzywalem ale chyba warto wyprobowac. Taka normalna bielizna to raczej jest tylko na zime. W zimie grzeje i oddaje wilgoc na zewnatrz. Ciekaw jestem jak dziala ta Coolmax.

 

Dobrze czytałes. Trzeba tylko dobry zakup zrobić. Nie wiem co to za materiał, ale ja sie bez tego w lato juz praktycznie nigdzie nie ruszam. 

Materiał jest bardzo elastyczny, idealnie dopasowuje sie do ciała. Jest bardzo śliski, dzieki czemu założenie czy zdjęcie z siebie kombinezonu to zaden problem. Szczegolnie przy zdejmowaniu były czasem problemy, bo jak sie spocisz to wszystko przykleja sie do skóry. Z "second skin" nie ma zupelnie zadnego problemu.

 

Dodatkowo material jest tego typu, ze jak tylko powieje lekki wiaterek to na całym ciele zaczynasz czuć miły chłod, ktorego nie byloby gdybys nie miał tego na sobie. Ciezko to wytłumaczyc, trzeba samemu sprobowac, ale to naprawde działa. Jesli twoj kombinezon ma dobra wentylacje i masz założony second skin to w czasie jazdy naprawde dobrze chłodzi ciało. 

 

I jeszcze jedno, to sie NIE nadaje na chlodne dni. Nie grzeje, jeszcze bardziej chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.