Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

transalp a wzrost


Galad

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pierwaszego motocykla, wcześniej nie miałem wątpliwości co do tego, że będzie to cebulka. Od paru dni chodzi mi po głowie jeszcze jedna maszyna - Transalp 650. Mam jednak pewien problem, obawiam się, że przy moim wzroście 176 cm nie będę sięgał całymi stopami do ziemi (co wg mnie jest konieczne do tego żeby komfortowo czuć się na motocyklu). Ma ktoś może doświadczenie w tej kwesti??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w tym roku kupiłem trampka jest to moje pierwsze moto mam 173cm. i sobie radze musisz poprostu uważać gdzie sie zatrzymujesz ale przy twoich 176 centach nie powinieneś mieć problemów moto zajefajne,jeśli jednak włada tobą demon prędkości to odradzam bo nie jest to motor do szybkiej jazdy mój dochodzi do 170 km/h ale zajmóje to całe lata świetlne,pozatym w tego typu maszynach to nie oto chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na trampka 650. Siedziałem na 600 i jest OK, nawet barzdziej niż OK, a 650 jest niższa. Wrażenia - trudno coś powiedzieć po przejechaniu paru metrów, ale nie miałem większych problemów, a że zaczynam przygodę z jednośladem to mam gęsią skórkę na widok każdego motocykla. Brzmienie silnika zdecydowanie lepsze niż w cb 500:). Kolejoz jeżeli chodzi o demona to mam ochotę poprostu pojeździć max 100-120 dla fun-u, ew. eskapady z żoneczką jako plecak, przy sprzyjających okolicznościach przyrody jechać do pracy, no i chcę żeby motorek wystarczył na parę lat. Szukam obecnie trampka, zobaczymy jak długo będę na niego czekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się Transalp 650 z 2004 jest mój, czuję się na nim super, pozycja podczas jazdy komfortowa, aczkolwiek chciałbym jeszcze spróbować z obniżonym siedzeniem. Całymi stopami oczywiście nie sięgam gruntu, ale jest OK. Jak tylko będę miał chwilę to wrzucę parę fotek dla osób które mają podobne wątpliwości co ja miałem. Generalnie z niecierpliwością oczekuję sezonu.... kurde:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pierwaszego motocykla, wcześniej nie miałem wątpliwości co do tego, że będzie to cebulka. Od paru dni chodzi mi po głowie jeszcze jedna maszyna - Transalp 650. Mam jednak pewien problem, obawiam się, że przy moim wzroście 176 cm nie będę sięgał całymi stopami do ziemi (co wg mnie jest konieczne do tego żeby komfortowo czuć się na motocyklu). Ma ktoś może doświadczenie w tej kwesti??

Jedna sprawa. Może już trochę po czasie ale to też jest argument dla potomnych. Wzrost to nie wszystko. Mam trochę ponad 170cm a i tak na większości moto ledwo do ziemi dosięgam, kiedy ewidentnie niźsi kumple mają pełne podparcie... Problemem u mnie jest to że mam stosunkowo krótkie nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.