Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kontrowersyjna akcja podkarpackich motocyklistów


cori

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie daje do myślenia. Z drugiej strony dosyć jednostronnie sugeruje, że "udzielający wywiadu" zginęli, bo byli zbyt pewni siebie i przeceniali swoje umiejętności, i ogólnie trochę kozaczyli. Nie wiem czy w przypadku np. Gemma222, facet mógł zrobić cokolwiek, żeby uniknąć tragedii, gdy ślepak w VW zajechał mu drogę podczas wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w przypadku np. Gemma222, facet mógł zrobić cokolwiek, żeby uniknąć tragedii, gdy ślepak w VW zajechał mu drogę podczas wyprzedzania.

Mogl nie wyprzedzac, zasada ograniczonego zaufania.

Nawet nie potrafie zliczyc ile razy mi ktos zajechal droge kiedy chcialem albo juz bylem w trakcie wyprzedzania, to jest norma.

Ktos, kto chce wyprzedzac zaklada, ze jest szybszy od pozostalych i nawet nie patrzy w lusterko, to sie tyczy rowniez motocyklistow bo i tacy mi droge zajezdzali.

Same wywiady daja do myslenia, ale skutek odniosa mizerny bo chec zapie.....alania u niektorych jest silniejsza od checi zycia chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy daje do myslenia? Sam nie wiem.

Niby tak, ale? Zapierdalam, bo lubie zapierdalac.

Ryzykuje? bo lubie?

kto ma zapierdalac ten bedzie i tyle, nie wazne jak kampania by byla, i tak to nie przyniesie skutku.Czlowiek nie po to kupuje litra, by 50tka leciec.

Pewnie ktos mnie za chwile zlinczuje, ze jak tak mozna, ze to nieodpowiedzialne, szczeniackie?

Ale kto z Was kto ma litra, lecial max 140?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1

Chodzi mi o to, że to trochę niesprawiedliwe sugerować, że ktoś zginął, bo kozaczył (a to właśnie poniekąd te wywiady sugerują), jeżeli tak nie było. Mam tylko nadzieję, że autorzy mają pewność, że tak było.

Jeżeli tak nie było, to akcja trochę mija się z celem, bo ktoś jeżdżący przepisowo i spokojnie może wyciągnąć wnioski, że ryzyko wypadku go nie dotyczy a giną wyłącznie "szybcy i wściekli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapierdalam, bo lubie zapierdalac.

Ryzykuje? bo lubie?

kto ma zapierdalac ten bedzie i tyle, nie wazne jak kampania by byla, i tak to nie przyniesie skutku.Czlowiek nie po to kupuje litra, by 50tka leciec.

Ślepy los upomina się o takich co tak myślą jak Ty. Ktoś złośliwy by dodał, że to naturalna selekcja. Ona nie toleruje głupoty i braku rozumu, więcej pokory człowieku. Szkoda jedynie tylko tych, co są ofiarami takiej brawury. Bo jak kozak przypierdoli w drzewo i obedrze je z kory to pół biedy. Postawią mu najwyżej przy drzewie krzyżyk, a w rocznicę tego zdarzenia może ktoś z rodziny zapali znicz. Coraz więcej spotyka się przy drogach takich krzyży. Statystyki policyjne pokazują w jakim wieku i na jakich maszynach gówniarstwo rozpierdala się na drogach. Sam jestem młody, ale z kolegów przykładu brać nie zamierzam, za bardzo kocham życie, chcę coś w życiu osiągnąć a nie tylko żyć chwilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty latasz zawsze tak jak przepis przykazal ? Piszesz bo jak kozak przypierdoli w drzewo, czy ofiary brawury, ale ta brawura przewaznie zawsze konczy sie wymuszeniem przez kogos pierwszenstwa, rzadko kiedy z winy prowadzacego. Pokore mam do tej maszyny, ale biorac ja, wiedzialem ze bedzie latala po 2 paczki

Naturalna selekcja? no tutaj to mi juz ublizyles, i nie uwazam ze w zyciu niczego nie osiagnalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te może i mocne słowa nie były skierowane konkretnie do Ciebie. Nie znam Cię, nie podejmę się oceny Twojej jazdy. Każdy ma swój rozsądek, czasami większy, czasami mniejszy. Ale fakty są takie jak widać. Zachowanie NIEKTÓRYCH motocyklistów zasługuje na potępienie, tak samo jak kierowców samochodów. Ja co prawda jestem świeżo upieczonym motocyklistom, ale jak już pewnie wielu zauważyło, nie sugeruje się poradami bardziej doświadczonych kolegów z tego forum i na swoje pierwsze moto zdecydowałem się kupić maszynę o pojemności 125cm3. Zapewne wielu z Was parsknie śmiechem jak to przeczyta, ale ja na początku swojej przygody z motocyklem, zdaje sobie sprawę ze skutków brawurowej jazdy. Wiem, że nadeszła by taka chwila, że odkręcił bym manetkę gazu na maksa... Każdy chyba prędzej czy później tak robi. Dlatego motorek o pojemności 125cm3 na początek mi wystarczy. Sam nie wiem na jak długo, oby jak najdłużej. Wszystkich, których uraził mój wcześniejszy wpis - szczerze przepraszam. Moją intencją nie było obrażanie kogokolwiek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda jestem świeżo upieczonym motocyklistom, ale jak już pewnie wielu zauważyło, nie sugeruje się poradami bardziej doświadczonych kolegów z tego forum i na swoje pierwsze moto zdecydowałem się kupić maszynę o pojemności 125cm3. Zapewne wielu z Was parsknie śmiechem jak to przeczyta, ale ja na początku swojej przygody z motocyklem, zdaje sobie sprawę ze skutków brawurowej jazdy. Wiem, że nadeszła by taka chwila, że odkręcił bym manetkę gazu na maksa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kierownik decyduje co zrobi jego maszyna i na ile pozwoli jej się rozbujać... Ja zaczynam od litra... Nie bawię się w półśrodki. A, że mam dwie półkule mózgowe to z nich korzystam.

Co do artykułów to do mnie nie przemawiają, niby tytuł drastyczny itp. Jak człowiek nie przekona się na własnej skórze to nie uwierzy. Można mu mówić co się chce - on będzie twierdził, że to jego nie dotyczy. Jak będzie miał szczęście to nie zginie zepchnięty z drogi. A Ci co twierdzą, że ich te artykuły czegoś uczą, to niech przypomną sobie o nich za kierownicą w piękny dzień, gdy pogoda i moto sprawi uśmiech na ich twarzach...

Do zobaczenia w trasie. LwG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze co do moralnosci to nie ma co dyskutowac bo po pierwsze człowiek uzalezniony jest od 'wychowania" z domu,

dwa od przykładu(chocby koledzy etc) a po 3 mysle że człowiek z czasem dochodzi do pewnych wniosków czy ocen.

Pisze to chocby na swoim przykładzie że nie zawsze jeździłem przepisowo, poprostu z czasem wszystko samo poszło ku dobremu.

pojawiły sie przemyslenia oceny sytuacji plus głebsza mozliwośc 'nastepstw" (przewidywania zdarzen)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1

Chodzi mi o to, że to trochę niesprawiedliwe sugerować, że ktoś zginął, bo kozaczył (a to właśnie poniekąd te wywiady sugerują), jeżeli tak nie było. Mam tylko nadzieję, że autorzy mają pewność, że tak było.

Moim zdaniem to raczej chodzi o brak doswiadczenia i przewidywania.

Jak sie takich czy innych sytuacji przezylo dziesiatki czy nawet setki to juz czlowiek w podswiadomosci sobie to koduje i stara sie ich unikac.

Natomiast jesli przytrafi sie tylko pare razy to czlowiek nadal mysli, ze to zdarzenia marginalne i nawet o nich nie mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1 -> po raz kolejny masz racje i uwazam tak jak Ty. Doswiadczenie, przewidywanie, x sytuacji na drodze i jadac teraz, glownie na moto mysle do przodu piec razy i skrecam manetke.

Wiadomo, ze mozesz wszystko przewidywac a spadnie ci na łeb konar i polegniesz. Ja natomiast twierdze, ze ogromna wiekszosc wypadkow na moto to wina motocyklistow, ktora czesto jest za duza predkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze mozesz wszystko przewidywac a spadnie ci na łeb konar i polegniesz. Ja natomiast twierdze, ze ogromna wiekszosc wypadkow na moto to wina motocyklistow, ktora czesto jest za duza predkosc.

Dlatego twierdzę, ze w zyciu potrzebna jest jeszcze odrobina szczescia.

A predkosc to fakt, ale malo kto potrafi sie do tego przyznac.

Ja w 2000roku dosc powaznie sie rozpackalem i przyznaje otwarcie, ze glownym powodem byla nadmierna predkosc w stosunku do panujacych na drodze warunkow i calej owczesnej sytuacji drogowej.

Moze gdyby bylo wtedy sucho to przy tej predkosci bym sytuacje ogarnol, ale nie zmienia to faktu ze zdecydowanie bylo za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.