Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ukraina


skuterek55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam zamiar w przyszłym roku wybrać się skuterem do Ukrainy ale słyszałem że trzeba wykupić zieloną karte gdzie to się robi , ponoć są kolejki czy musze stać w kolejce tak jak samochody czy jest inna kolejka dla motocyklistów ,czy są jakieś opłaty na granicy proszę o odpowiedz tych co już byli motorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłe wakacje w Odessie(ale puszką) więc powiem Ci od razu, żebyś miał kasę na granicy bo tam nie kryją się z łapówkami. Do tego zamontuj sobie w moto jakieś dobre halogeny bo:

a) drogi nieoświetlone

B) pasy na drogach- brak, jak są to plakatówkami i w nocy nie widać

c) znaki- plakatówkami j.w.

d) w nocy kierowcy albo nie włączają świateł wcale, albo włączają wszystkie naraz, jakby mogli to by i opony zaświecili.

e) jeżdżą na długich i bez kierunków

I taka rada jak będziesz jechał, jak jest ograniczenie do 70 to jakieś 20m jest ograniczenie (ale nie ze znaku tylko z jakiś przepisów) do 50 i pieski na to łapią, warto z nimi zawsze pogadać jak capną bo łapówki biorą, a też lubią polaków ;).

Co do zielonej karty to nie pamiętam, żebyśmy coś kupowali, napewno musisz mieć oświadczenie, że wrócisz tym pojazdem, że nie jedziesz go sprzedać. A i nie może to być moto w leasingu, tylko Twoje.

I na stacji benzynowej najpierw placisz a potem za tą kwotę lejesz. Najlepsza bena to tam 95 jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraina To super kraj:))Zieloną kartę kupisz na granicy. Sprzedają je agencje po polskiej stronie. Zapytasz polskich pograniczników gdzie można kupić to ci powiedzą. Na każdej granicy są w innych miejscach.Koszt to grosze,od 20 do 50zl na dwa tygodnie. Moto musi być zarejestrowane na ciebie albo musisz mieć notarialne upoważnienie. Na moto możesz podjechać beaz kolejki. Polzcy przepuszczają bez problemu. Na ukraińskiej dostajesz karteczkę z nr rej i iloscią osób na/w pojeździe. Z tym podjeżdzasz do budek z pogranicznikami.Po drodze zazwyczaj chodzą jeszscze ukraińscy pogranicznicy i sprawdzają zawartosć kufrów albo bagażników. Potem idziesz z paszportem i dokumentami moto(dowód rej, zielona karta i ubezpieczenie) do budki ukraińskich celników a potem pograniczników. . Tam sprawdzą twoje dokumenty i jedziesz dalej. Na końcu przejścia granicznego ukraiński pogranicznik zabierze ci kartkę która dostaleś przy wjeździe. To cała procedura.Drogi główne - robione na Euro super. To trasy na Kijów i z Kijowa na Charków.Drogi po miasteczkach wyboiste i trochę dziur. We Lwowie uważaj bo część zrobiona ale na innych zwłaszcza gdzie są tory tramwajowe i kostka brukowa pozostawią Ci wrażenia nie do opisania i kwadratowe felgi w moto:))))). Paliwo do moto tylko z oznaczaniem "EURO". Cena za litr w przeliczeniu na zł od 4 do 5zł - w zależności gdzie tankujesz. Żarcie super ,ludzie też spoko. Z policją idze się dogadac:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w pazdzierniku tamtego roku. Po krotce zielona karte dostajesz od ubezpiezyciela gdzie masz OC NIC NIE WYKUPUJESZ NA GRANICY

Paszport w miare swiezy najepiej, mi sie w tym roku konczyl i mialem problem na przejsciu trzepali mnie sporo mysleli ze to nie ja

- kolejka jest wspolna ale przyjelo sie ze motocykle jada bez kolejki. ukraincy beda ci chcieli wcisnac kit ze za 50 dolcow zalatwia ci miejsce bez kolejki . Wal smialo od razu na przejscie, polecam w medyce :)

- Ukraincy jezdza bez swiatel, jak wariaci :) uwazaj na nich

- Panowie polizei ;) zawsze zatrzymuja chca lapowki wmawiajac ze piajny jestes ;)

- Droga na Lwow, Sambir tragedia. Na Ukrainie rozwalilem zawieszenie w motocyklu

Polecam przeleciec ukrainskie karpaty widoki miodzio ! ;)

Sether dlaczego tylko z oznaczeniem EURO ? Z tego co mowili Ukraincy na stacji, nie maja juz olowiowych paliw u siebie, co prawda posiadaja jeszcze 82 albo 85 oktanow, juz nie pamietam ile to bylo ale wszystko bezolowiowe;)

pb98 nie widzialem na stacjach hehe

No i wez GPS ze soba, wszystkjie drogowskazy na UA, sa pieprzona Cyrylica napisane .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się orientujesz ale nie wszyscy ubezpieczyciele wydają zielone karty -np Mbank.we Lwowie byłem 4 dni temu i droga jest ok.Masz "nie świeze"informacje. Bez świateł jeździ. Tyle samo osób jak u nas a milicja kłopotów nie miałem pomimo że mnie zatrzymywali.Dostawałem tylko życzenia szerokiej drogi.Wiele opinii o Ukrainie jest bardzo przeznaczonych.Piszą je osoby które były tam w zamierzchłych czasach albo nigdy tam nie były.Policja zatrzyma cię tylko jak popełniisz wykroczenie i lepiej dac"wzjatkę"niż narażać się na cegiełek z mandatem.Paliwo EURO to paliwo o ustalonej jakości o jest prawie na każdej stacji. Więcej na ten temat u wujka Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seether, no ja sie z tym wlasnie tam nie spotkalem a lecialem przez IVANO-FRANKOV, Lwow, STRYJ droga M06 ( piekna szeroka droga ) MUKACHEVO, KHUST ( w nocy przepiekne widoki ! Seether no ja mialem problem z drogowka, wmawiala mi ze pijany jestem heheh, na koncu dali mi jakis uzywany ustnik? Twiedzili ze nowy ale bez opakowania hehe . Ludzie na UA sa super ;) Moze juz nie swieze info, rok temu bylem . W PZU za darmo daja zielona karte;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.