Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

kawasaki Z750 -opinie,porady


jetboy

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin jest, niech poćwiczą pisanie itp ;-)

 

ale tak na poważnie:

jak dziadek mówili:

"Pierwsze moto które kupisz,

to pierwsze moto, które...

połozysz"

Więc jak młody (? na pewno nowy) kolega chce położyć moto za 20.000 to jego sprawa ;-)

 

Pytanie też co kto rozumie przez pierwsze moto:

1. ma np. 19 lat w zeszłym roku zrobił prawko i chce pierwsze moto - Z750 za mocne: ponad 100 koni i 3,5 do setki

2. ma np 19 lat w zeszłym roku zrobił prawko ale od lat jeździ na crossach, motorowerach itp, powienien szybko ogarnąć 100 kucyków

3. ma np 35 lat i po latach wraca do moto...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak powiedziałem,tak zrobię:Opinie na temat małego zeta z mojej strony po przejeżdżeniu kawałku sezonu:

-spalanie 7l/100 przy jeździe mieszanej (trochę głupoty,dużo rozsądku-czytaj-trochę pałowania,więcej spokojnej jazdy w mieście),spalanie z trasy podam wkrótce

-pozycja jak dla mnie trochę dziwna,chodzi o to,że jestem chudy,ale wysoki,jakoś nie umiem sobie dobrać odpowiedniej pozycji,siodło jest trochę pochylone w kierunku baku i spadam na niego,a miejsce na dupę jest wyżej,chyba powinienem mieć duży brzuch,żeby się opierać o bak i mieć poślady tam gdzie Japończycy to przewidzieli:)

-plecak?zapomnij...siedzenie dla plecaka prawie nie istnieje,nie ma za co się złapać,a siedzisko ma typowo damski profil z przedziałkiem wchodzącym w bułeczkę-jak dla mnie powinien to być singiel

-hamulce mogły być lepsze,ale mam wszystko jeszcze fabryczne,może jakiś oplot poprawi osiągi hamowania

-prowadzenie-zajebiste

-przyspieszenie jak sport,wygodna prędkość do jazdy do 160,potem rzuca głową

-przydałby się akcesoryjny błotnik,bo tył silnika i amortyzator wiecznie uwalony,ale to pewnie po czasie,pług też zdecydowanie poprawia i tak piękny design tego moto

-minusem jest moim zdaniem konieczność zdejmowania czachy do wymiany żarówki

 

więcej grzechów nie pamiętam,ale jak mi się przypomną,to na pewno dopiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz napiszę temat pod tematem,co mi się nie zdarza,żeby rozdzielić wątki:

 

Znalazłem na allegro komin do zetów sprzed 2006r. ,który niezwykle mi się podoba i jak oglądałem filmy pięknie też brzmi

http://allegro.pl/wydech-tlumik-leovince-kawasaki-z750-jak-nowy-i3374997150.html

problem polega na tym,czy mi podpasuje tłumik dedykowany do zeta z buty przedlifowej,bo ja mam '09r. Różnica jaką znalazłem u wujka google jest taka,że te Leovince gp pro wsadzone w budę po lifcie nie ma tej puszki przy dolocie,ale widzę,że on jest rozbieralny i może da się gdzieś dorobić sam dolot.

Pytanie,czy cała akcja jest opłacalna,skoro za tłumik mam wyłożyć prawie 1100 z przesyłką i ile będzie kosztowało dorobienie lub modyfikacja istniejącego dolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumik fajny, też by mi się podobał krótki do mojego ZetaS (2005)

 

Co do spalania to u mnie jest na poziomie 5,5l - 5.8l ale jeżdzę raczej spokojnie, 

Średnio to 10 litrów na 100 mil ;-)

Jak się kiedyś spieszyłem to mi wyszło ok 6,8l/100km.

 

Heble rzeczywiście słabe, chyba, żę na dworze 5stC ;)

 pomaga założenie oplotu, sprawdziłem 

 

Kanapa jest u mnie inna ale też lekko ciągnie do przodu.

 

Błotnik akcesoryjny kupisz bez problemu - używka <200

nowy karbon ok 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zadowolony,starałem się opisać głównie to,co mnie trochę denerwuje,bo plusów jest miliard,hehe.Jeździ mi się nim na prawdę wspaniale,gładziutko wchodzi w winkle,ale jeszcze muszę trochę się najeździć,żeby się oswoić z jego bardziej agresywnym stylem jazdy w porównaniu do mojej poprzedniej turystycznej XJ900s.Przesiadkę z pełnej,dużej owiewki na nakeda też odczuła moja kurtka,którą muszę stale pucować z trupów komarzyc:) Jeszcze jednym minusem,o którym zapomniałem napisać wcześniej są lusterka-nie da ich się tak ustawić,żeby fajnie wszystko w nich widzieć,myślę,że te pałąki na lustra powinny być dłuższe i bardziej wystawione na boki,żeby nie zasłaniać widoczności samym sobą.

Podsumowując i tak bym go kupił jeszcze raz,choć przymierzyłem się do FZ1 i trochę mi było smutno,haha.

Muszę jeszcze kupić ładny komin,bo ten brzmi jakbym jeździł na elektrycznym skuterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze kupić ładny komin,bo ten brzmi jakbym jeździł na elektrycznym skuterze.

:D  z tym skuterem trochę przesadziłeś, ale rozumiem, ja mam starszą wersję więc ona trochę lepiej brzmi, ale komin za długi

 

Lusterka pełna racja - żeby zobaczyć auto za mną to muszę cofać łokieć  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamontowałem Leosia,z dbkillerem brzmi jak formuła1 jak się przypałuje,przy dłuższej jeździe nie staje się uciążliwy.Po zdjęciu dbkillera brzmi bardziej basowo,ludzie zatykają uszy,a szyby w domach drżą.Bardziej jednak przypadł mi do gustu dźwięk z dbkillerem.Udany zakup.Dolot przerobił mi C-Blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci,że jak dla mnie przyjemność z odkręcania manety jest 2 razy większa jak słyszę,że nie jadę na Simsonie,właśnie tak zawsze wyobrażałem sobie moje moto.Jedyny minus jest taki,że przyjemniej jest mi teraz jeździć na niższych biegach,niż wtedy,gdy miałem standardowy komin,co na pewno przekłada się na ekonomię,choć porównywaliśmy z Chemią spalanie jego SV i mojego Zeta i w obydwu przypadkach wykazało na trasie 6,1.Ja trochę bardziej szalałem,bo dopiero zamontowałem wydech i trochę się bawiłem na winklach.Każdy ma jakieś swoje kapy na temat maszyny,dlatego dla jednych są maxiskutery,innych wspaniałe,wychuchane i błyszczące czopery(co mnie osobiście też się podoba-ale nie jest dla mnie,miło jest popatrzeć),a ja zadowalam się nakedem o dźwięku byłego bolidu rodaka Kubicy.

post-198163-0-13505200-1376999380_thumb.

post-198163-0-13505200-1376999380_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cuż, szanuję Twój wybór. Moto ma cieszyć przede wszystkim właściciela.Sam mam w Fazerku przelot a w R1 zaraz po kupnie korciło mnie aby zamontować Akrapy. Niemniej facet w moim wieku na takim ryczącym moto wygląda conajmniej dziwnie więc zrezygnowałem. Trochę szkoda bo kilka kucyków więcej by nie zaszkodziło... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

hej Żłówik - przypomniałeś sobie inne grzechy z750? :)
poczytałem co piszecie i prócz  wygody i ergonomii (twardy zic i kiepskie lustra) to nie można się przyczepić no może do nie najlepszych hamulców
napaliłem się na tą zetkę jak dziki bo to piękna maszyna zwłaszcza w nowej budzie
przejrzałem ogłoszenia i by się coś znalazło po czym znajomy zbił mnie z tropu mówiąc że jak miał  z750 z 2008r to często mu się psuło to moduł to coś innego chyba wspominał o łożyskowaniu ale pewny nie jestem ....
koleś nie jedno moto dosiadał i twierdzi że zety by więcej nie kupił!
macie jakieś doświadczenia w temacie AWARYJNOŚĆ??????
czy znajomy miał pechowy egzemplarz?
czy trzeba sie liczyć z dodatkowymi kosztami nie koniecznie eksploatacyjnymi ?
na str ścigacz.pl też ocena nie wygląda różowo chodzi mi o 2008r
Podatność na drobne usterki 3.33
Podatność na poważne usterki 3.33
proszę o komentarz w tej sprawie
pozdrawiam wszech użytkowników zety 750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w sezonie koło 6000 i nic mi się nie działo,jedynie sprężynę do stopki bocznej będę miał już 3 sztukę,bo przy ostry zapieprzaniu albo wyleciała,albo pękła. Teraz zakupiłem oryginalną,mam nadzieję,że nie pójdzie,bo zaśpiewali sobie w ASO 59,- za głupią sprężynkę :P

 

Nie pytałeś o to,ale dopowiem,że przy wymianie na akcesoryjny tłumik nic nie musisz robić z exupem,bo tak wszyscy straszą,że trzeba blokować,bo błąd wywala-bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zaczynam 3 sezon z moim Zetem (Z750s, 2005r. Ok 6000km u mnie)

i potwierdzam poprzednie opinie: twardy zic, kiepskie listerka,

slabe hamulce, ktore wrocily do normy po wymianie przewodow na stalowy oplot.

Drobne usterki? Nie stwierdzilem ale sprzet regularnie serwisowany tj zimuje w serwisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.