Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

stopka masakra..


Kamil Grzywa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie.. Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego nie potrafie powstawić motora na stopce centralnej? Probowalem dziś wiele razy i dwa razy po wysiłkach sie udało.. ; / Gosciu jakis zdenerwowany jak robie źle docinki ze siłownia itd. zamiast wytłumaczyć..

Czy ktoś zna jakąs technike? dopiero zaczołem 2 godzina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jedna ręka na kierownicy druga na uchwycie pasażera i stajesz na tym. nie ma się co siłować bo to nie pomoże, co najwyżej może skurcz chwycić xD

Jak na Ciebie ryczy to sam mu zwróć uwagę, że on jest od tego żeby dobrze pokazać i wytłumaczyć, taka jego praca.

Instruktorzy lubią ryczeć i stwarzać tylko stres u pacjenta, jak to się będzie powtarzać to napisz jaka to szkoła żeby przynajmniej część ludzi na niego nie trafiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą techniką będzie w tym przypadku zmiana instruktora a najlepiej w ogóle OSK. Jak gość nie ma pojęcia o stawianiu moto na stopce, to wątpię żeby mógł kogoś nauczyć jeździć...

Po co?? Liczy się, że na wykłady nie trzeba chodzić.

A później czytasz: wypadł z zakrętu i uderzył w drzewo, stracił nogę i rękę - jak łepek w Rybniku parę dni temu, lat 19, uprawnień brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jakby ktoś z Chorzowa podjechał do kolegi i pokazał mu jak to zrobić a nie opisywać coś co jest z założenia dość trudne do opisania ?

Jak w weekend nie będzie padało a jeszcze nie będziesz potrafił tego zrobić zadzwoń do mnie koło 12:00 to podjadę i Ci pokaże. Telefon w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brojler.

Prowadzicie w Pionierze też jakieś kursy doszkalające, dla ludzi z uprawnieniami? W ofercie widzę jedynie kurs podstawowy. Zainteresował mnie opis na stronce, zwłaszcza o tym, że instruktor jedzie jako plecak i wytyka błędy. Myślę, że coś takiego by mi się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jedna ręka na kierownicy druga na uchwycie pasażera i stajesz na tym. nie ma się co siłować bo to nie pomoże, co najwyżej może skurcz chwycić xD

jak nie masz uchwytu pasażera to łapiesz za tylny błotnik pod zicem i dodalbym jeszcze ze ciągnąc moto do tyłu możesz delikatnie dżwignąć prawą ręką tył motocykla. nawet pod górkę nie ma siły żeby nie wskoczył.

pamietasz zeby nogą zablokować stopke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brojler.

Prowadzicie w Pionierze też jakieś kursy doszkalające, dla ludzi z uprawnieniami? W ofercie widzę jedynie kurs podstawowy. Zainteresował mnie opis na stronce, zwłaszcza o tym, że instruktor jedzie jako plecak i wytyka błędy. Myślę, że coś takiego by mi się przydało.

Przypuszczam, że jesteś świeżo po szkoleniu, ale nie znasz podstawowych pojęć dosiadu, momentu prostującego, przeciwskrętu, czy czym jest martwy ciąg, albo prawo jazdy zrobiłeś 20 lat temu i chcesz się "odświeżyć". Które z dwóch?

Co do dodatkowego przeszkolenia, to mogę pomóc.

Doświadczenie pokazuje, że nawet po telefonach właśnie z prośbą o takowe, nie dochodzi to do skutku, widzę to po znajomych, którzy mogą to mieć prawie za darmo, a mimo wszystko się rezygnuje.

A potem lament "bo taki/taka sztywna jestem w zakrętach".

Przyjedź, a pokażę Ci jak narobić wstydu większości motocyklistów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brojler

Nie jest tak źle jak piszesz na szczęście ;)

Jestem świeżo po kursie i egzaminie, niedawno odebrałem papier. W moim OSK nie było tak tragicznie. Instruktorzy jeździli obok na swoim motocyklu i też prowadzili zajęcia wyłącznie na kat. A. Zadania ćwiczone na placu wykraczały poza minimum egzaminacyjne. Większość wymienionych pojęć znam, część stąd, że również sporo czytam ;). Niestety na kursie nikt nie jechał ze mną na tym samym motocyklu, więc tak na prawdę jeżeli chodzi o jazdę poza placem, to nikt nie oceniał czy wykonuję manewry poprawnie technicznie. Z tego powodu planuję, już raczej w przyszłym sezonie zacząć od takiej dodatkowej nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brojler

Nie jest tak źle jak piszesz na szczęście ;)

Jestem świeżo po kursie i egzaminie, niedawno odebrałem papier. W moim OSK nie było tak tragicznie. Instruktorzy jeździli obok na swoim motocyklu i też prowadzili zajęcia wyłącznie na kat. A. Zadania ćwiczone na placu wykraczały poza minimum egzaminacyjne. Większość wymienionych pojęć znam, część stąd, że również sporo czytam ;). Niestety na kursie nikt nie jechał ze mną na tym samym motocyklu, więc tak na prawdę jeżeli chodzi o jazdę poza placem, to nikt nie oceniał czy wykonuję manewry poprawnie technicznie. Z tego powodu planuję, już raczej w przyszłym sezonie zacząć od takiej dodatkowej nauki.

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwacz 500.

Nie. OSK Silesia w Katowicach. Tyle, że zajęć nie prowadzą sami a kierują do polecanego nawet gdzieś tutaj na forum, Jacka C. i jego szkoły. Prawdę powiedziawszy mam mieszane uczucia i spodziewałem się czegoś więcej. No ale może to właśnie wina tego, że trafiłem do nich przez pośrednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek jest dobry - robiłem u niego prawko. Też miałem problem, żeby postawić 125 ke na centralce.Moja żona daje rade z diversioną która waży 240kg więc technika. Stawianie przewróconego moto, zawracanie moto na stopce bocznej i takie tam fajne knify dobrze to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwacz 500.

Nie. OSK Silesia w Katowicach. Tyle, że zajęć nie prowadzą sami a kierują do polecanego nawet gdzieś tutaj na forum, Jacka C. i jego szkoły. Prawdę powiedziawszy mam mieszane uczucia i spodziewałem się czegoś więcej. No ale może to właśnie wina tego, że trafiłem do nich przez pośrednika.

Tak zapytałem, bo mam podobne przemyślenia o szkole gdzie ja robiłem kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.