Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ostrava NATO Days & Czech Air Force Days, 22-23.09.2012


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a ja już jestem w Ostravie, w ramach ,,wakacji". Jeśli jest ktoś zainteresowany niedrogim noclegiem w dobrej lokalizacji to daję link: http://maps.google.c...&sz=16&t=m&z=16

Noclegownia ,,Ubytovna pod mostem", 24 km - 30 min na lotnisko (według g.maps), 5 min z buta na ul.Stodolni, duży parking za rogiem (przy ostatnim zakręcie na trasie z linku), z tego co wiem jest jeszcze sporo wolnych pokoi, ceny około 300 Kc / noc.

Luksusów nie ma, bo to nie hotel ale jest przyzwoicie, a biorąc pod uwagę powyższe czynniki to jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę z kumplem (dwa sprzęty) w niedziele z Wodzisławia. Jeśli ktoś się chce podpiąć o 7.00 na Mc'Kawaku to pisać tu.

Polecam trasę autostradą dla motorów. Powinno być szybciej. Samochodem też kawałek autostradą aż do Poruby jest bezpłatny a potem w lewo na "11" i po trzech kilometrach w prawo na "58". Przez wiochy też będzie końcówa. Jakoś te kilkadziesiąt tysięcy muszą przecież przyjąć.

Z pogodą to na dwoje babka wróżyła. Z godziny na godzinę zmienia się prognoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrawska telewizja POLAR (DVB-T) podaje aktualną sytuację na drogach dojazdowych do lotniska oraz transmituje w krótkich wejściach to co się dzieje na impezie.

Na stronie imprezy jest też kamera internetowa ale strona jest chyba z uwagi na zbyt duży ruch, zablokowana.

Czesi polecają dojazd koleją albo autobusem.

Ceny parkingu: 70koron motor, 150koron auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jedzie piewrwszy raz to autostrada do zjazdu na STUDENKA i dalej na MOSNOV a jak moge polecic i nie stac w korkach to jeden zjazd szybciej na JOSEFOVICE droga 647 potem w prawo na JISTEBNIK potem KOSTATKO i na PETRVALDIK ( dane do GPS 49°43'11.617"N, 18°8'3.376"E) polecam nie musicie stac w korkach wiecej danych www.mapy.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Raciborza jechaliśmy dzisiaj , wyjeżdżając mieliśmy deszcz , na miejscu pogoda idealna nawet i słoneczko zaświeciło no a w drodze powrotnej praktycznie od granicy do Raciborza znowu deszcz. Kierownik żałuj że nie doleciałeś....wrażenia super , trzeba to zobaczyć. Jutro wybieramy się znowu , mamy zamiar jechać do Żor na koniki a z tamtąd w grupie na Ostrawe. Wodzisław i Jastrzębie może dołączycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno słowo - MASAKRA :D

Z rana zaliczyłem w deszczu wypad po drobne "zapasy" na drogę i tankowanie maszyny, potem lekkie śniadanie, skompletowanie bagażu i w drogę. Trochę mi się to wszystko przeciągnęło, więc wyruszyłem dość późno (ok. 9.40). Na miejsce dotarłem ok. 11:30 - akurat na tankowanie Grippen'a w powietrzu ;).

Potem się nadreptałem po ekspozycjach wszelakich. Trochę szkoda, że nie było tam żadnego MiG'a 29, był za to F-15 z zaznaczonymi dwoma strąceniami takich maszyn. Sporo czasu spędziłem w okolicy ekspozycji naszych komandosów z Lublińca - całkiem fajnie fotografowało się stamtąd pokazy Alpha Jet'ów RAF'u.

Potem kupiłem kilka pamiątek, wgramoliłem się na fotel strzelca Hind'a, zrobiłem jeszcze kilka fotek i z końcem pokazów ruszyłem do motocykla. Niestety - droga powrotna w dużej mierze w dość wrednym deszczu, do tego jakoś udało mi się nie znaleźć wjazdu na Autostradę, ale generalnie dotarłem cały, zdrowy i nawet zaoszczędziłem parę km.

Żałuję tylko 2 rzeczy:

1. Nie miałem dość koron, żeby kupić sobie piersiówkę z Pat'em i Mat'em (pod samo koniec znalazłem stoisko z gadżetami tylko i wyłącznie z tego kultowego serialu animowanego, znanego u nas jako "Sąsiedzi" :P)

2. Nie miałem żadnej możliwości utrwalenia widoku, jaki ukazał mi się, gdy w końcu przy samej granicy wjeżdżałem na autostradę - gra świateł jaką zafundowało mi zachodzące słońce w połączeniu z kroplami wody na szybie kasku i tęczą po prostu zapierała dech w piersiach.

Wnioski na następny taki wyjazd:

1. Więcej koron

2. Załatwić sobie nocleg w pobliżu lotniska i zostać na 2 dni.

W sumie zastanawiałem się wracając, czy nie wybrać się też jutro. Niestety, poniedziałek w robocie skutecznie wybija mi z głowy taki pomysł.

Link do zdjęć wrzucę za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.