Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Niewiarygodne ale prawdziwe


Adi80

Rekomendowane odpowiedzi

diesel nie potrzebuje iskry do zapłonu tylko odpowiedniej temperatury w cylindrze : - za co jest odpowiedzialna szczegolnie w początkowej fazie pracy.. świeca żarowa, w sumie takiego starego diesla jakby podgrzać "opalarką" to tez by pewnie ruszyl bez świec żarowych ;) ) do tego przychodzi sprężenie mieszanki i d**.. ale ma to czasem swoje wady jak to bylo w starych autobusach ze po przekreceniu kluczyka na wył./ silnik dalej pracował ^^.. ale teraz to juz nie spotykane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że musi go odpalić na benzynie i aż sie zagrzeje do maximum temperatury to odkręca mu zawór z ropą czy olejem roślinnym i zasysa jakimś cudem gaznik pod ciśnieniem co mnie dziwi bo pompy wtryskowej nie ma i powstaje samozapłon oleju także świeca i iskra nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat i dobra alternatywa na przyszłość:) Bo w biodieslu jest przyszłość. Miałem nie jedno auto z silnikiem diesla starego typu na pompie mechanicznej i lałem do niego przepalony olej roślinny na którym jezdziłem bez awarii. Oczywiście paliwo przefiltrowałem. Chciałbym mieć motocykl z silnikiem diesla lub namiary na kogoś kto przerabia motocykle wsadzając do nich silniki diesla. Wiem że diesel trzęsie ale można sie przyzwyczaić. Bardzo małe spalanie nie licząc mocy ale można jezdzić na tym co kupisz w markecie a nie na stacji cpn:) Mało pisza o przeróbkach benzynowych na diesla a tylko wszędzie o gazie i o ropniakach przerabianych na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi sie, że musi go odpalić na benzynie i aż sie zagrzeje do maximum temperatury to odkręca mu zawór z ropą czy olejem roślinnym i zasysa jakimś cudem gaznik pod ciśnieniem co mnie dziwi bo pompy wtryskowej nie ma i powstaje samozapłon oleju także świeca i iskra nie jest potrzebna.

Może to jak w starym Lanz Budog/Ursus. Diesel, stopień sprężania 7, ale wtrysk (jednak) ropy na rozrzarzona gruszkę w cylindrze. A może na filmiku to nie był olej, a eter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe fotki. W sumie jakby nie patrzeć to sezon na jednoślady zaczyna sie jak jest ciepło za oknem także diesel to dobra alternatywa nawet dla motocykli. W mrozy nie ma problemów z odpalaniem bo po co odpalać jak wiadomo kto na moto jezdzi w zime... Jak są upały to i na samym oleju roślinnym czy hydrolu odpali:) Bynajmniej przerabiałem to w samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja za młodych lat rownież lałem do motoroweru wszystko co się dało, wszystkiego typu rozpuszczalniki,ropa itp. miałem 6 motorowerow a jak wiadomo to benzyna w tych czasach była na kartki i w tem sposób miałem paliwo zawsze ale do czego dąże miałem też komarka i do niego pasowała głowica z Rometa, była bardziej płaska a co za tym idzie silniesze sprężanie w ten sposób Komarek był dużo mocniejszy ale za to dostawał samozapłon tak jak pokazano na filmiku.

A jeszcze jedną ciekawostką było odpalanie MZ (ETZ) do tyłu, oczywiście jeżdzić tak się nie dało ale za to palenie gumy..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.