Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Na ul. Górnośląskiej motocyklista zderzył się z samochodem osobowym


Szymon@Orzesze

Rekomendowane odpowiedzi

Na ul. Górnośląskiej motocyklista zderzył się z samochodem osobowym

Do tragedii doszło przed godz. 17 na drodze łączącej ul. Katowicką z ul. ks. Tunkla. - Przyczyny wypadku wciąż są badane - mówi nadkomisarz Krzysztof Piechaczek, oficer prasowy rudzkiej komendy miejskiej policji.

Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,12179839,Motocyklista_zginal_w_Rudzie_Slaskiej.html#ixzz21XN1gYIy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zginął 25-letni mieszkaniec Rudy. Właściciej r6, nie posiadający prawa jazdy. Jechał w stroju tzw. chorwackim (krótkie spodenki, adidaski).

Zdarzenie odbyło się ok 17.00 na skrzyżowaniu ul. Górnośląskiej i Poloczka.

Jadąc od strony ul. Tunkla, wyprzedził samochód dostawczy, w tym momencie kobieta, z wnukiem skręcała w ul. Poloczka.

Wbił się w pracy bok Seicenco. On na miejscu! Osoby z fiata zostały przewiezione do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i nie należy mówić źle ale z tego co wiem gość zapierdalał porządnie a na domiar złego w Seicento na tylnym siedzenie podróżował sobie dzieciak w foteliku więc szczęściem w nieszczęściu już to że życie straciła tylko jedna osoba... a sama ul. Górnośląska raczej nie sprzyja wysokim prędkością, dziury, muldy koleiny i inne tałatajstwa, więc raczej mało mądre jest wyciskanie soków z maszyny na tym odcinku... wypadek miał miejsce akurat w mojej dzielnicy kilkaset metrów od miejsca mojego zamieszkania i dostałem nawet kilka telefonów z pytaniem czy żyję więc troche mnie to ruszyło... ;] przykre jest tylko to że zginął młody człowiek, jednak im dłużej jeżdżę tym bardziej mam wrażenie że każdy motocyklista ma w sobie coś z dawcy, tak z ręką na sercu kto z nas nie wykonał jakiegoś głupiego i ryzykownego manewru na drodze?? szerokości koledzy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację... dla mnie to jest coś ala.... patrzcie wszyscy bo ja jadę. Jak jest ogranicznie 50 a ktoś sypie 150 a to nie jest problemem, i nie mowie teraz o kierowcy R6 tylko daję przykład to nie miejmy pretensji do kierowcy puszki, że nas nie widział ... bo mógł nie widzieć. Oczywiście nie jestem święty i tak samo przycisnę i to nie raz ale patrze czy mnie widzą bo blacha zawsze twardsza od najlepszego kombika i kasku. Przykre, że młody chłopak ginie... ale trzeba pamietać, że nie jestesmy sami na drodze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić potrafi średnio rozwinięty szympans... sztuką jest zahamować.

Trochę mnie denerwuje "motocyklowa solidarność" i napieprzanie, że puszka to, a inna puszka tamto... prawdą jest, że jeśli motocyklista zastosuje się do przepisów ruchu drogowego- m.in. ograniczeń prędkości, to jego szanse na przeżycie wzrastają niebotycznie, bo chyba każdy ze mną się zgodzi, że zatrzymać maszynę na krótkim odcinku z prędkości 70 km/h to w zasadzie pikuś, ale ze 170 km/h to już nie lada wyczyn.

Nie obwiniam tutaj chłopaka, ale wielu z tych, którzy odeszli, winnych jest samym sobie, a konkretniej braku możliwości przewidywania konsekwencji swoich działań.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na tej drodze taką samą sytuację za czasów fazera.Jechałem od Wirku jednego wyprzedziłem a drugi skręcał bez kierunkowskazu w lewo w Poloczka.

Było dosłownie na milimetry bo hamowałem i uciekałem w lewo.Jak się zatrzymałem stałem obok auta,owiewka wciśnięta bo kierunek napierał w to auto a koleżanka siedziała mi prawie na szyi.

Kto wie co tam na prawdę się zdarzyło [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie zdazylo? ZAPIERDALAL!! To sie zdazylo!!

Ja, ostatnio "pykajac" sobie z pracy w niedzielny wieczor zauwazylem jakies 400 m przed soba skuter z jakims lebkiem. Jechalem okolo 70 km/h, tamten odchodzi, odkrecilem, dojechalem do niego, zagluszal wszystko wokolo jadac okolo 90 km/h. Na jakims kurde badziewiu z tesco... Strachu ludzie nie maja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczucia [*]

A prawda jest taka, że chcąc zwiększyć swoje szanse, na ujście z życiem, z wypadku trzeba po prostu zwolnić, nie zapierda**ć, czy to w mieście, czy na autostradzie.. proste, lecz nie za łatwe, a jak widać dla niektórych nawet niemożliwe

Tej drogi nie znam ale widzę, że inni też się tam.. "nadziali" podczas wyprzedzania na jakąś puche, która skręcała w lewo, bez kierunku, tylko dlaczego wyprzedzacie przed skrzyżowaniem i to po kilka samochodów naraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, to się nazywa.... niech puszka zrobi swoje a ja za chwilę dam w palnik. Puki nie widzę że puszka faktycznie nie wykonuje manewru który miga to nie kombinuje, a czemu, proste za dużo niedzielnych jeździ. Oczywiście nie raz się nadziałem na takich dlatego tak teraz do tego podchodzę. (żeby nie było, zę jestem święty - leżałem już 3 razy) ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech puszka zrobi swoje a ja za chwilę dam w palnik. Puki nie widzę że puszka faktycznie nie wykonuje manewru który miga to nie kombinuje

Robię dokładnie tak samo, kiedy widzę, że z lewej jest jakakolwiek uliczka, parking, zjazd to nie wyprzedzam póki puszka jadąca przede mną nie znajdzie się powyżej niego.. oczywiście wiadomo, że nigdy nie wiadomo czy ktoś jadący przed nami, nie wpadnie nagle na pomysł by sobie zawrócić ale wiadomo.. wszystkiego niestety się nie da przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, to się nazywa.... niech puszka zrobi swoje a ja za chwilę dam w palnik. Puki nie widzę że puszka faktycznie nie wykonuje manewru który miga to nie kombinuje, a czemu, proste za dużo niedzielnych jeździ. Oczywiście nie raz się nadziałem na takich dlatego tak teraz do tego podchodzę. (żeby nie było, zę jestem święty - leżałem już 3 razy) ... :)

100% racji :D Po tym jak zobaczyłem jak babcia skręciła w lewo na rądzie w PL to nic mnie nie zdziwi bo latała jak w angli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.