Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Karta motorowerowa-pytanie.


Pseuq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już posiadasz kartę to tylko (płatnie) wymieniasz ją bez zdawania egzaminu na prawo jazdy AM. Natomiast co do zdawania prawka kategorii AM ci którzy nie mają karty muszą zrobić pełny kurs i egzamin nie będzie w szkole, ani na policji tylko jak normalne prawka w WORDZIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy będzie podzielone na kategorie:

AM (motorowery i "czterokołowce lekkie") czyli dotychczasowa karta motorowerowa

A1 jak dotychczas motocykle do 125ccm i mocy 15KM

A2 motocykle o mocy do 48KM (pojemność nie jest określona)

A pełne na każdą pojemność I moc

Jeśli nie masz karty motorowerowej i będziesz chciał ją zrobić po wejściu w życie tej nowej ustawy to tak jak pisałem będziesz musiał zrobić kurs na prawo jazdy kat. AM i zdać państwowy egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łatwe i jak będzie przebiegać to nikt jeszcze nie ma pojęcia. Wszystko wyjdzie w praniu. No ale jak to egzamin państwowy to na pewno większość będzie miała stresa i będzie oblewać jak to bywa przy egzaminie na prawko. No a pozatym kwestia kursu-to nie będzie tak jak dotychczas w szkole, tylko w ośrodkach i ciekawi mnie jaki będzie cennik takich kursów...

Generalnie potwierdzone było w zeszłym roku i miało wejść w życie pół roku temu, ale przy takiej ilości zmian to ani WORDY, ani ośrodki szkoleniowe nie były przygotowane i przełożyli wejście w życie tych zmian do przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM - Jak masz Kartę motorowerową to nie musisz płacić za AM...A Ile masz lat wql ?

Czytałeś pozostałe posty? koleś nie ma karty motorowerowej i chce zdawać w przyszłym roku. Poza tym ci którzy mają kartę nie będą musieli płacić za kurs ani egzamin, ale będą musieli płacić za plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś pozostałe posty? koleś nie ma karty motorowerowej i chce zdawać w przyszłym roku. Poza tym ci którzy mają kartę nie będą musieli płacić za kurs ani egzamin, ale będą musieli płacić za plastik

Ja słyszałem że będzie można na papierku jeździć bez kupowania tego.... A pytam sie bo nie czaje tego "No jeszcze rok oczywiście ;d. Ja się będę modlił, aby to jeszcze poczekało 2 lata ;d" za rok zdaje a prosi o dwa lata :) To skąd mam wiedziec czy ma 12 czy 13 lat.. ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przepisy dotyczące prawa jazdy, które wejdą w życie od 19 stycznia 2013 r., sprawią, że w ofercie ośrodków szkolących kierowców pojawią się nowe propozycje. Prawo jazdy kategorii AM uprawniające do kierowania skuterami i mikrosamochodami będzie można uzyskać już w wieku 14 lat. Pojawi się też kategoria A2 na lekkie motocykle o mocy do 35 KW dostępna dla 18-latków"

Takie coś przeczytałem na wiadomościach WP dawniej.

Czyli będzie od 13 czy 14 lat..?

@Przepraszam za double posta, ale przy okazji odświeżyłem temat ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.