Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak zmniejszyć nieprzyjemny zapach skórzanej kurtki?


Vox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno skórzaną kurtkę (ramoneskę) w sklepie z odzieżą używaną. Problem stanowi zapach tej kurtki - możliwe, że to efekt przechowywania jej pośród innych ciuchów w tamtym sklepie. Po prostu kurtka śmierdzi :( Czy jest jakiś sposób lub czy ktokolwiek wie, czy w domowych warunkach mogę jakoś pozbyć się tego zapachu? Wiem, że są specjalne pralnie do tego typu ubrań, ale chciałbym spróbować wszelkich dostępnych sposobów, zanim się na to zdecyduję. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest to zapach "stęchlizny" czy zapach tak zwany "lumpexowy"?

Jeżeli po prostu kurtka naleciała zapachem "lumpexu" to wietrz ją dokładnie , ewentualnie spróbuj powkładac we wszelkie kieszenie , czy nawet rękawy woreczki bawełniane ( można sobie uwiązac z kawałków starego prześcieradła ) i wsyp do nich sody oczyszczonej.

Wpierw może poprzecieraj całą kurtkę wilgotną szmatką , lub kup w markecie na dziale samochodowym często można spotkać chusteczki nasączone specjalnym środkiem do czyszczenia i pielęgnacji tapicerki skórzanej firmy autoland itp ( przy okazji świetnie czyści i impregnuje )

Pamiętaj że jeżeli wyczyścisz kurtkę wodą z mydłem , to po wyschnięciu ponacieraj ją specyfikiem do skóry lub oliwką dla dzieci żeby nie straciła sprężystości i nie wyschła za bardzo.

Jeżeli to bardziej zapach stęchlizny to raczej jakis profesjonalny zakład który czyści skóry tutaj zadziała bo stęhclizna to inaczej grzyby i tego łatwo nie da się pozbyć .

Napisałam tyle co wiem :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierw wywróciłem kurtkę na lewą stronę i w ręku wyprałem podszewkę (użyłem ciepłej wody i proszku, a potem zostawiłem do namoczenia na ok. 15 minut z płynem do płukania). Po wyschnięciu podszewki nasmarowałem skórę oliwką Bambino i zostawiłem na 1 dzień, a następnie przetarłem ją suchą szmatką. Potem użyłem na niej pianki do tapicerki skórzanej firmy Plak. Efekt: pachnąca podszewka i świeży zapach skóry :) Pozostaje tylko pozszywać kieszenie...

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.