Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jakie opony do Gsx-r 1000 K6?


Mighty Eagle

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy użytkownicy tego zacnego forum. Kieruje się do was z pytaniem jakie opony najlepiej sprawdzają się w codziennej jeździe, czyli przyczepność na prostej oraz pewność prowadzenia w zakrętach w waszych gixach. Musze niebawem zmienić kapcie i zastanawiam się nad kilkoma modelami, proszę o wasze opinie. Jakie wrażenia, ile wytrzymały km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy przebieg zrobi michelin road3 albo pilot power pure,obie są dwu składnikowe miękkie boki środek twardszy.

Pilot power 2tc prawie 2 razy szybciej się zużyje.W MT01 na power pure kolega zrobił 18 tys km a rękę ma ciężką.Teraz ma road3 i na bank zrobi większy przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metzeler Racetec Interact K3, i nie będziesz chciał innych gum.

Pilot road to porażka do sporta, PP 2ct też bym nie założył, jak jeździsz dobrze to będą puszczać. Rosso Corsa są OK, ale do Raceteców im brakuje, fakt racetec są drogie ale jest sporo potorówek które na ulicę są zajebiste i na twoim miejscu właśnie w ten segment bym celował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro zapominamy o przebiegu to power one i supercorsa.

Prawda jest taka że opony się zakłada nie pod moto tylko pod kierowce,więc trzeba się określić konkretnie co potrzebuję przebieg,trzymanie,czy środek.

Zakładanie takich tematów jest trochę bez sensu bo każdy chwali swoje i jak tutaj pojawia się rozmowa o oponach które dawno znikły z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na Pirelli Angel ST jest to opona co uzyskała w testach mnóstwo rekordów i jest najlepsza pod względem wytrzymałości i przyczepności.

Miałem nawet ją na torze w Brnie i trzymała na kolanie zajebiście naprawdę polecam ,bo nie zużywa się tak bardzo szybko,a naprawdę dobrze się trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej widze ze juz sie zdecydowales. Moge tylko powiedziec ze swojego doswiadczenia jak dotychczas najlepsze kapcie jakie mialem to Continental Sport Atack. Zalezy tez od tego jak jezdzisz. Smigalem na Bridgestone, Pireli i Michelinach. Zadna z tych opon nie dorownuje Conti Sport Atack. Na nich kladziesz sie w zakret do samej kanty i mozesz byc pewien ze nie spotka Cie nic nieprzyjemnego. Nagrzewaja sie juz po paru km i nawet w deszczu sa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej widze ze juz sie zdecydowales. Moge tylko powiedziec ze swojego doswiadczenia jak dotychczas najlepsze kapcie jakie mialem to Continental Sport Atack. Zalezy tez od tego jak jezdzisz. Smigalem na Bridgestone, Pireli i Michelinach. Zadna z tych opon nie dorownuje Conti Sport Atack. Na nich kladziesz sie w zakret do samej kanty i mozesz byc pewien ze nie spotka Cie nic nieprzyjemnego. Nagrzewaja sie juz po paru km i nawet w deszczu sa ok.

widzisz, każdy ma swoje zdanie na temat danych opon. Ja śmigałem cały zeszły sezon i połowę tego na Conti Sport Atack i jak dla mnie jedne z gorszych jakie kiedykolwiek miałem. Ślizgały się, zero przewidywalności w zakręcie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, kazdy ma swoje zdanie. Moge tylko powiedziec ze swojego doswiadczenia ze z Conti nie mialem najmniejszych problemow. Duzo zalezy od stylu jazdy, cisnienia w oponie (bardzo wazne!!!) i ustawienia zawieszenia. Nie wiem jak dla innych ale ja np nie moglem sobie pojezdzic na Michelinach. Nawet te dwoskladnikowe (2CT) nie byly dla mnie takie jak Conti Sport Atack.

Wiadomo jak sie np jedzie w miescie i opona sie schlodzi to trzeba ja potem troche rozgrzac. Conti ma to do siebie ze juz po paru km nadaje sie do "jazdy".......takie jest moje zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zapodaje przebiegi opon tylnych które zrobiły u mnie do znacznika na K5, może kogoś zainteresuje

Bridgestone BT 014 -  11000 km

Bridgestone BT 002 - 4000 

Bridgestone BT 016  - 6500

Michelin Power One -3200

Michelin Pilot Power 2ct - 6000

Pirelli diablo supercorsa  - 6000 

Michelin Power slick - okolo 4 godzin jazdy 

Obecnie Michelin Power supersport dobrze sie trzymają podobne do diablo supercorsa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.