Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ile płacisz za ubezpieczenie swojego Motocykla


bordeux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
11 minut temu, LynxLynx napisał:

Kawasaki ER-6n 2008 r. OC + NNW + assistance - 476 zł w Warcie przy braku zniżek

 

Jeśli mogę zasugerować (chociaż to już późno bo taki proces chwile trwa) poproś męża/brata/ojca generalnie kogoś bliskiego aby darował Ci np 1/2 samochodu/motocykla/skutera dzięki temu będziesz miała nabijane zniżki.
Tata bodajże w wieku 11 lat wpisał mnie w momencie kupna jako współwłaściciela piździka (piździk = moplik = "komarek" = motocykl 50cc :D) a później jako współwłaściciela jakichś samochodów, dzięki czemu wcześnie miałem pełne zniżki.
Jako współwłaściciela wpisuje się dane dwojga osób na umowie kupna-sprzedaży, a jak pojazd jest zarejestrowany to musi być zgłoszona darowizna 1/2 1/4 etc pojazdu w wydziale komunikacji

A co do samego OC bo kończy mi się w maju to w marcu takie oferty dostałem

60% zniżki, DL 650 2010r

PZU:
OC 141 + NW 66 (10 tys zł) = 207 zł
OC + NW + Assist 20km od domu = 316 zł
OC + NW + Assist już od furtki = 357 zł

WARTA/HDI:
OC + NW = 234 zł
OC + NW + Assist już od furtki = 315

LINK4:
OC + NW (3tyś kierowca, 3tyś pasażer) = 195,65 zł
OC + NW + Assist już od furtki = 304,60 zł

Znajomy też wspomniał o czymś takim jak superpolisa.pl oni mają też jakieś punkty stacjonarne (np w Jaworznie w galerii handlowej) i ponoć tam można zyskać niższą cenę niż bezpośrednio u agenta danego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hawk1985 napisał:

Jeśli mogę zasugerować (chociaż to już późno bo taki proces chwile trwa) poproś męża/brata/ojca generalnie kogoś bliskiego aby darował Ci np 1/2 samochodu/motocykla/skutera dzięki temu będziesz miała nabijane zniżki.
Tata bodajże w wieku 11 lat wpisał mnie w momencie kupna jako współwłaściciela piździka (piździk = moplik = "komarek" = motocykl 50cc :D) a później jako współwłaściciela jakichś samochodów, dzięki czemu wcześnie miałem pełne zniżki.
Jako współwłaściciela wpisuje się dane dwojga osób na umowie kupna-sprzedaży, a jak pojazd jest zarejestrowany to musi być zgłoszona darowizna 1/2 1/4 etc pojazdu w wydziale komunikacji (...)

Przerabiałam już ten temat w poprzednim motku i nie było jakiejś dużej różnicy w cenie. Ponadto od przyszłego roku nie będą już naliczać mi zwyżki za wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

z tego co mi się obiło, to zachowanie zniżek przy pierwszym zdarzeniu z własnej winy możliwe jest u wybranych ubezpieczycieli i działa to tylko u jednego ubezpieczyciela. Reszta firm ubezpieczeniowych jest powiadamiana o zdarzeniu i w przyszłości jeśli będziesz chciał zmienić ubezpieczyciela to Ci to policzą. Jest to element gry marketingowej na utrzymanie Klienta, ale pewności nie mam, czy później przy przedłużaniu polisy ten, który Ci nie obniża składki i tak jej nie podwyższy na następny okres ( bo tak im kalkulacja wyjdzie), a mają Cie już w garści bo do innych nie odejdziesz ze względu na historie ubezpieczeniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i rzeczywiście tak jest.

Napisałem to na podstawie chociażby tego zestawienia na przykładzie PZU: https://wygodnie.pl/porady/ochrona-znizek-w-pzu

Może i rzeczywiście jest to jakaś opcja zatrzymania klienta, ale wg mnie całkiem skuteczna, bo po co mam płacić więcej, skoro mogę mniej i czekać aż zniżki wrócą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.