Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motorowerzysci-młodzi pasjonacij


Krzychu1438

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) jestem nowy mam na imie krzysiek jestem z sosnowca jest sprawa która jest chyba żadko poruszana..

mam 19lat (może to smieszne) jezdze skuterem bo nie posiadam kat A i denerwoje mnie cos co zwiemy ze jestesmi "bracmi" nie wszyscy poniewaz czemu nie szanujecie motorowezystow? oni tez chca byc jak ich starsi koledzy od kiedy to o kierowcy sadzi maszyna ? on moze miec motorower taki jak ja ale kocha to i uwielbia jedno slady takze apeluje to starszych kolegow badzcie mili dla mlodszych... oni tez chca byc w tym gronie "braci" gdzie zasiada sie na swojego jednoslada i jest sie dumnym z siebie bylem mlodszy podnosilem reke nikt nawet nie oderwal lewej od manetki.. chamtswo.. :/ plakac sie naprawde chce. a drogi raz miałem super przypadek jade w sosnowcu ulica niedaleko technikum na zagorzu i jechalo dwoch motocyklistow jeden bodajze kawa pomaranaczowa i podniesli mi rece lewe ja tez im miło mi sie zrobilo.... czyz nie tak nalezy czynic?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oj tam, marudzisz :)

Jeździsz to się witasz, jeśli Ci nikt nie odpowie na Twoje pozdrowienie to myślę sobie, że nie Ty powinieneś się czuć "głupio". Tyle charakterów ilu motocyklistów. Nie ogarniesz. Większość z Nas zaczynała od 50cc i muszę przyznać, że to były piękne czasy (paliwo tanie jak woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu masz poniekąd rację ,jednak jest pewne ale ....odkąd jeżdze na moto nigdy nikt jadacy skuterkiem pierwszy mnie nie pozdrowił :ph34r: natomiast ja pozdrawiam ,no może nie wszystkich bo jak jedzie jakiś dziadek to ogląda się do tyłu co ty od niego chciałeś :P jednak młodzi reagują bardzo entuzjastycznie :D i ci co mnie już kojażą łapkę wyciągają ,niestety dla niektórych motocyklistów pozdrowić jadącego skuterem to chyba coś jak ujma na honorze :blink:

Z tym braterstwem motocyklistów bywa różnie :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś troszke na skuterze jeździłem i fakt nigdy, żaden motocyklista mnie pierwszy nie pozdrowił ale jeśli moja lewa pierwsza poszła w górę, to zawsze była odpowiedź, więc myślę, ze nie ma tragedii :) Pamiętam, że nawet "Milicja" na moto odpowiadała ;)

..od kiedy to o kierowcy sadzi maszyna ? on moze miec motorower taki jak ja ale kocha to i uwielbia jedno slady

Problem w tym, że większość ludzi jeździ na skuterze dlatego, że to tylko i wyłącznie tani środek transportu, a do tego nie trzeba posiadać prawka i żadnej wiedzy o przepisach by móc na nim jeździć, a nie dlatego, że jednoślady to ich pasja, itd. Dlatego kiedy widzę skuter to nie podnoszę pierwszy lewej bo później jest tak jak cori napisał że taki typ i tak nie czai OCB xD

Natomiast jeśli ktoś jadący na skuterze pozdrowi mnie pierwszy, to od razu wiadomo, że to "swój" i oczywiście odpowiem, choć jeszcze takiego nie trafiłem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, masz dziwną składnię jak na dziewiętnastolatka. Wiem, bo mój syn ma tyle lat co ty...

Co do LWG lub ignorancji jadących z naprzeciwka kolegów i koleżanek to według mnie Bacik trafił w sedno. Z tym, że ja już trafiłem na skuterowców pozdrawiających i jakoś nie miałem problemu z odpowiedzią: ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, masz dziwną składnię jak na dziewiętnastolatka. Wiem, bo mój syn ma tyle lat co ty...

Bo może jestem troche inny od innych" 19 latkow gdzie jarają "zioło" i pije co dzien? jestem człowiekiem uprzejmym ;) skuter to tez nie jest zabawka.. dlatego napewno miło by było młodszym którzy patrzą na starszych "kolegów" ; [

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja strasznie nie lubię skuterów jako pojazdów, a co do skuterzystów - nie podoba mi się w nich np. to, że nie muszą znać przepisów, a jeżdżą po drodze. I jak ktoś trafnie napisał - z tego co widzę, że nie mają nic wspólnego z pasją do jednośladów, tylko stosują skuter jako środek transportu. Widocznie jesteś pierwszym wyjątkiem. A do motocykli czasem macham jako pasażer, raz nawet na L-ce mi się zdarzyło (bez odzewu - faktycznie poczułam się, jakby potraktowali mnie z góry, bo nie miałam jeszcze wtedy uprawnień). Do skutera nigdy nie machałam, ale i też żaden skuterzysta tego nie próbował przy mnie.

Natomiast ostatnio jak byłam z paroma osobami na wypadzie na moto i siedzieliśmy na ławce, podjechała jakaś dziewczyna na motorowerku, może 50cm3. Zaczęli się z niej strasznie nabijać, przestali dopiero jak się zapytałam czy pomyśleli, że może nie stać ją na lepszy i chyba lepiej jeździć na 50, niż na żadnym... To tak odnośnie ludzi z gorszymi sprzętami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh może i jestem wyjątkiem ;[ może to tylko dla was gówno pierdzace ale dla mnie to jest cos do czego sie przyzwyczaiłem bo to "gówno " jadace ledwie 7 dych mnie zawsze dowozi gdzie chce i nie mam mu nic do zazucenia czego tu oczekiwac od 50ccm? bardzo lubie nim jezdzic duzo osob jest takich ze jezeli on ma 1000cc a ja 50 to mysli ze jest kims lepszym nie prawda. kazdy jest tylko czlowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czemu jak jedzie np : Yamaha tzr 50 lub honda 50 lub inna z desingiem 50 to machacie a jak leci skuter o tej samej prędkości , pojemności to nie O.o :D No ale ja tam nie wytyczam podnoszą łape to i ja podnosze :) Ps : nie które skutery nawet zamykaja wiecej jak 125 :P Roxa - 150km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machają do tzr bo wyglądają poważniej od ''kibla'' taka jest prawda, jeżeli chodzi o machanie do skuterków to chyba dla tego jak kolega wymienił wcześniej jeżdża nimi wszyscy bez względu na wiek i znajomość przepisów, ale też nie moge powiedzieć że nie drzaźni mnie jak jadąc podniosę ręke do jakiegoś skutra a tu nic zero odpowiedzi jakby w ogóle nie zakumał o co chodzi, jak ktoś podniesie wcześniej nie ma problemu podniose łape i jest ok, ale nie inaczej. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibel? aha a ty jezdziles odrazu na moto... ? wez troche hamuj... bo nie kazdego stan na sześćsetkę i inne. prawie kazdy zaczynal od jakiegos tam 50cc wiec moze troche szacunku.... odrazu siadasz na 1000? bez przesady panowie/panie ;/

Można kupić tani, używany MOTOCYKL, może to być również 50ccm, ale żeby się na tym normalnie siedziało, żeby miało sprzęgło i biegi, a nie... Naprawdę, nie trzeba być milionerem i założę się, że raczej większość zaczynała właśnie od małych, tanich, ale zawsze MOTOCYKLI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić tani, używany MOTOCYKL, może to być również 50ccm, ale żeby się na tym normalnie siedziało, żeby miało sprzęgło i biegi, a nie... Naprawdę, nie trzeba być milionerem i założę się, że raczej większość zaczynała właśnie od małych, tanich, ale zawsze MOTOCYKLI.

to kup? ale mówilas ze nie masz wiec po co ta wypowiedz? i mylisz sie bo wiekszosc zaczynala na skuterach. do sedna nie zjezdzajmy z tematu lwg to szacunek tez a mlodszym tez sie go okazuje dajmy dobry przyklad a nie przyklad chamstwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup? ale mówilas ze nie masz wiec po co ta wypowiedz? i mylisz sie bo wiekszosc zaczynala na skuterach. do sedna nie zjezdzajmy z tematu lwg to szacunek tez a mlodszym tez sie go okazuje dajmy dobry przyklad a nie przyklad chamstwa..

No na skuter też nie mam, chyba, że jakiś made in china, który rozpada się na progach zwalniających. A nawet jak wyjdzie parę stów taniej zakup skutera to chyba lepiej poczekać, przyoszczędzić i kupić już motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie jeździłem odrazu na 600 ale zamiast wydać te 1300 zł na odkurzacz przeznaczyłem na chińskiego crossa 125 którym za te śmieszne pieniądze można się pobawić to że pada od razu jest nie prawdą bo mam go już piąty rok na dożynke po polnych nigdy nie miałem skutra i nawet nie chciałbym mieć. To czym jeździsz zależy wyłącznie od ciebie, nie powiedziałem nic co moim zdaniem mogło by cię urazić, pojedź na jakiś zlot motocyklowy zapytaj ich o określenia jakich używają w stosunku do skuterów to mogę się założyć że sam się jeszcze trochę pośmiejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.