Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda varadero 125


chamZeWsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Honda XL 125 V – motocykl szosowo-turystyczny produkowany przez koncern motocyklowy honda, mniejsza wersja modelu tego modelu. Jest to bardzo dobrze sprzedający się motocykl, idealny zarówno dla młodych motocyklistów, jak i dla tych bardziej doświadczonych, którzy uwielbiają go za jego poręczność i bezproblemową eksploatację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy eksploatacyjne

Motocykl był regularnie serwisowany. Początkowo w autoryzowanym serwisie, ale bardzo szybko przeszedłem na samodzielny serwis. Pewne wpadki serwisowe zdecydowały o przejściu na serwis typu „mój”. Nie przerażała mnie świadomość utraty gwarancji. Nie będę tutaj robił antyreklamy, ale kiedy zdecydujecie się na serwis w autoryzowanych stacjach, w miarę możliwości patrzcie na rączki serwisantów.

 

Jak wspomniałem wcześniej, ten model wymaga częstej wymiany oleju. Łatwy dostęp do śruby spustowej i filtra oleju pozwala na szybką, sprawną wymianę oleju w warunkach przydomowego garażu. Mała ilość oleju, ok. 1,3 l nie naraża na koszty. Śmiało można lać najdroższy syntetyk bez kopniaka po kieszeni.

Zawory były regulowane również wg zaleceń co 16000km. Po pierwszym 16 tys. km wymagało tylko kontroli luzu. Przy przebiegu 32tys potrzebne były drobne korekty. Podobnie teraz, przy 45000km potrzebowały minimalnych regulacji. Przy każdym większym serwisie były wymieniane świece, prawdę mówiąc czysto profilaktycznie. Filtr powietrza był tylko czyszczony, ale przy obecnym serwisie, wymaga wymiany. Tutaj szedłem po kosztach, bo filtr nie występuje w tańszych zamiennikach, a oryginał kosztuje ok. 170zł.

Podczas serwisu silnik musiał zostać rozebrany całkowicie, ale o przyczynach za chwilę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.