Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedzialem gdzie umiescic ten watek, jak cos niech moderzy przeniosa.

Czesto jezdze droga prowadzaca przez las i nie raz spotkalem gdzies sarne. I tutaj mam pytanie - czy sa jakies urzadzenia emitujace jakies fale, ultradzwieki ktore moga powodowac ze sarna nie wbiegnie na droge - nie bedzie kierowala sie w strone nadjezdzajacego motocykla tylko w las? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałam o gwizdkach (dźwięk nie słyszalny dla ludzi, ale dla zwierząt tak), czy to skutkuje tym że zwierzak pobiegnie w las a nie np. przetnie nam drogę biegnąc w poprzek jezdni tego już nie wiem

http://phuarmar.istore.pl/pl/gwizdek-odstraszajacy-zwierzyne.html#op1

też o tym myślę bo właściwie każdy wyjazd na moto poza miejsce zamieszkania to jazda drogami przez las

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

w motocykliscie doskonalym autor pisal o tym, jaka mamy pewnosc ze skoro to nie jest slyszalne dla ludzi, dziala ? Badz zamiast odstraszac nie wytwarza dzwiekow godowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje egzamin na jakims statycznym obszarze :) Mozesz sobie ogrodzenie wokol chaty spryskac i nic Ci nie podejdzie ;)

słyszałam o gwizdkach (dźwięk nie słyszalny dla ludzi, ale dla zwierząt tak), czy to skutkuje tym że zwierzak pobiegnie w las a nie np. przetnie nam drogę biegnąc w poprzek jezdni tego już nie wiem

http://phuarmar.isto...erzyne.html#op1

też o tym myślę bo właściwie każdy wyjazd na moto poza miejsce zamieszkania to jazda drogami przez las

To wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem ale czy to dziala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś test tego gwizdka na Tvn turbo chyba w programie gadżet niestety nie moge znależć w necie więc musi wystarczyć moja relacja. Test odbył się przy udziale psa i gwizdki nie wywołaly żadnej reakcji. Wniosek był taki że nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździmy motocyklami, które robią dużo hałasu i jeśli to nie odstrasza to te gwizdki można sobie włożyć wiecie gdzie. Takie jest moje zdanie, a naciągaczą ja podziękuje. A tak bdw ostatnio widziałem gdzieś okulary do siedzenia przy monitorze, bo to niby w nich się wzrok nie męczył. Różnica była w tym iż kolor miały lekko żółtawy i poza tym nic, a koszt to 400zł. Nie dajcie się nabijać w butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jest taki elektro-wolf. ciekawe urządzenie i z tego co wiem to działa bardzo skuecznie.

Podpinasz jajko do aku w moto i przed wjazdem w las uruchamiasz impuls pzełącznikiem. Specjalny modulator wzmacnia sygnał z 12 na 220V.

Przepływający prąd tak szarpnie, że zawyjesz strasząc nawet niedźwiedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gwizdki się sprawdzają ale tylko na zwierzynie dzikiej. Sprawdzone w samochodzie przeze mnie i kolegę, który pracuje za kółkiem. Przed zamontowaniem gwizdków to wychaczał zwierzynę raz w tygodniu co najmniej - teraz się to już nie zdarza. Ja też zauważyłem poprawę mimo, że wcześniej tych zwierzaków mało było. Teraz to widać jak uciekają z drogi.

Sam będę montował u siebie w moto bo już miałem nieprzyjemnie spotkanie z psem... Na niego pewnie i tak by nie zadziałało ale pisk przedniej opony skutecznie go odstraszył ;) na całe szczęście oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.