Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mikołów i okolice


Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, chciałem wszystkim zaprezentować projekt na którym intensywnie pracuję wraz z grupą znajomych od blisko dwóch lat. Motorspot.pl (https://motorspot.pl/) jest portalem motocyklowym dającym możliwość organizowania nieformalnych ustawek, a także powiadamiania o oficjalnych imprezach, treningach, szkoleniach czy też zlotach. Portal wykorzystuje technologię map Google, co ułatwia wszystkim zainteresowanym dotarcie do celu spotkania. W oparciu o kod map Google możemy również dodawać ciekawe trasy, obiekty czy miejscówki.

Jak to działa?

Pomysł jest dość prosty – podczas rejestracji w portalu wybieramy typ posiadanej przez nas maszyny ,a następnie definiujemy do niej filtry powiadomień. Wszystkie te ustawienia w dowolnym momencie możemy zmieniać, usuwać, dodawać kolejne. W końcu posiadając na przykład dwa sprzęty, możemy każdy z nich wykorzystywać w zupełnie innych celach (zawody, treningi, terror itp.). Filtry te dotyczyć mogą rejonu w którym mieszkamy lub bywamy (od województwa, poprzez powiat, aż do gminy czy miasta) kończąc na celu spotkania. Dodatkowo, posiadając już jakąś bazę znajomych, możemy zawęzić filtr tylko do powiadomień od nich lub jakiejś wybranej grupy kolegów, z którymi lata się nam najlepiej. Dla zapracowanych (na przykład dla mnie) możemy wybrać opcję powiadomień o zdarzeniach które mają miejsce wyłącznie w weekend.

Zatem gdy ktoś założy zdarzenie które spełnia nasze kryteria zostaniemy o tym poinformowani na wewnętrzną skrzynkę. Dodatkowo, możemy w ustawieniach zaznaczyć by powiadomienia takie przychodziły również na adres email wskazany podczas rejestracji. Gdy jesteśmy zainteresowani danym zdarzeniem możemy do niego dołączyć lub obserwować – otrzymywać będziemy wówczas informację o kolejnych osobach które dołączyły do spotkania. W przypadku dużych imprez istnieje możliwość wyłączenia tej opcji – by nie otrzymywać niepotrzebnego SPAMU. Sami również możemy zakładać własne zdarzenia, by inni zostali o nich powiadomieni. Przy zakładaniu własnego zdarzenia w podglądzie znajdziemy informację ile osób otrzyma powiadomienie o takim zdarzeniu – aby można było jeszcze dokonać korekt (miejsca, celu, czy typów maszyn). W podglądzie może pojawić się również link do zdarzenia które założył ktoś inny a które posiada takie same ustawienia i trwa w tym samym czasie, aby ewentualnie móc do niego dołączyć.

Podobnie jak w temacie ustawienia powiadomień do zdarzeń, można dodawać filtry dotyczące tras, by otrzymywać informację o ciekawych miejscach w okolicy które warto odwiedzić. Dodatkowo trasy można oceniać, dodawać do ulubionych, dodawać w komentarzach zdjęcia, filmy itp. Tym sposobem z czasem powstanie ranking tras który wykorzystać można w swoich ustawieniach powiadomień.

Projekt jest nadal w fazie budowy BETA i może jeszcze zawierać drobne błędy czy niedociągnięcia, pracujemy jednak nad tym by jak najszybciej wszystko naprawić. Oznacza to też że wciąż jest możliwość zmian i modyfikacji w celu otrzymania najlepszego efektu. Gdyby zatem ktoś z Was miał jakieś uwagi czy propozycje chętnie wysłucham wszelkie słowa krytyki.

W następnym sezonie planujemy wprowadzić kilka ciekawych opcji do naszego projektu które mają uzupełnić jego funkcjonalność i stworzyć kompletne narzędzie dla każdego motocyklisty.

Cały zamysł projektu polega na jak największej ilości użytkowników, tylko wtedy ma to sens. Zachęcam Was zatem do rejestracji i testowania Motorspot.

Na koniec dodam, że nasz portal nie ma być konkurencją dla SUPERMOTO.PL – nie planujemy zrobienia z niego forum czy też innego serwisu informacyjnego dla motocyklistów. Portal na spełniać tylko jedną rolę: organizować czas na moto!

P.S. To dla tego nie zawsze mogę stawić się na Terrorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 motongów było w naszej grupie:) i szczerze to troche innych maszyn też mijaliśmy wiec ciezko skojazyc ;/

Fakt ze w Orzeszu na swiatłach chyba z 4 sie mijaliśmy.

Jak bedzie pogoda i ktoś z okolicy chetny na Krótki wypad po winklach to pisać śmiało - trening drogowy w zamykaniu gum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

Może nie związane bezpośrednio z przejażdżką jako taką, ale na pewno istotne. Wracałem z przejażdzki przez Mikołów i postanowiłem się przejechać koło swojego starego liceum, Miarki. Trochę za szkołą, w stronę skrętu pod "Forda" zatrzymali mnie policjancji. Byli bardzo mili, pogadaliśmy o motocyklach i w ogóle było lajtowo. Zostałem jednak 'odnotowany' w zeszycie jednego z panów jako posiadacz motocykla w rejonie Mikołowa. Warto dodać, że panowie byli z komendy wojewódzkiej. Nie dostałem żadnych punktów, ani mandatu, bo nie o to chodziło. Zapytani o powód kontroli powiedzieli, że jest rutynowa i że "motory ostatnio poszły w ruch" w Mikołowie.

Wiecie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.