Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Technika jazdy


pawelb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowym forumowiczem i mam do Was małe pytanie, zamieszczam je w tym dziale bo nie wiedziałem zbytnio do którego mogę go zakwalifikować żeby nie robić bałaganu.

To będzie mój 3 sezon na motorze przyczym po 2 pierwszych sezonach miałem 2 sezony przerwy a moje pytanie

to: gdzie można swobodnie pouczyć się schodzenia na kolano? jakieś pętle albo duże ronda gdzie w jakiś godzinach lub dniach jest mały ruch tak abym nie stwarzał zagrożenia dla innych?

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rondach schodzic na kolano nie radze-mocno wygumowane ,sliskie, malo przyczepne do tego inni mobilni....jezeli chcesz zaczac schodzic na kolano to parking z dobra nawierzchnia do tego latarnia wokol ktorej bedziesz mogl zaciesniac winklowanie....oczywiscie odpowiedni ubior w razie wypadku plus jakac klatka jezeli szkoda Ci Twojej maszyny.....pamietaj ze opona nielubi gdy jest zimna i niezbyt przyczepnej nawierzchni choc to juz pewnie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się nauczyć schodzić na kolano,(pytanie tylko po co?), to najpierw ogarnij dobrze motocykl, jazdę, odpowiednie zachowanie na drodze itp. Potem jakaś dobra szkoła jazdy i tam się nauczysz. Acha, najpierw się dowiesz że nic nie umiesz, (bo nie umiesz). Następnie jazda na torach, jest ich kilka w Polsce i dopiero możesz się, zalansować pod dyskteką. Bo rozumiem, że o to Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi lansowanie jakieś tylko bezpieczną jazdę, motocykl powoli ogarniam a też nie zależy mi na tym żeby schodzić do zera na kolano w zakrętach i zapierdzielać ile się da tylko żeby jeździć bezpieczniej i umieć się zachować w zakrętach

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wyżej napisałem. Schodzenie na kolano nie jest Ci potrzebne. Resztę masz wyżej. Dobra szkoła doskonalenia techniki i tor, tor,. Jeszcze jedno; dobra znajomość przepisów. Przed chwilą przeczytałem temat, na FM, pt;zagadka i aż włos mi się zjeżył. Jak mała jest świadomość, znajomości przepisów, ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce sie nauczyć na kolanie śmigać to co w tym zlego?Nie napisal ze ma zamiar szlifować zakręty czy parkingi pod dyskoteką tylko w bezpiecznym miejscu sie pouczyć,ot choćby dla własnej satysfakcji.Poobczajaj sobie troche instruktazowych filmów chocby z MCN,przeczytaj MD jaką ste trajektorie obrać w winklu i skocz do Radomia na tor,jak sie wjeździsz i dobrą pozycje bedziesz miał to samo przyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat - gdzie w Katowicach albo okolicy nauczyć się jeżdżenia w zakrętach? Nie chodzi mi o schodzenie na kolano, stunt, czy coś w tym stylu. Raczej o ćwiczenie balansu ciała, przeciwskrętu, dociążania podnóżków.

Do tej pory jeździłem na dwóch pętlach - Murckowska w Bagienną, potem w Boh. Monte Cassino i znów Bagienną do Murckowskiej, ale prawdę powiedziawszy już mi te winkle zbrzydły.

Znacie jakieś fajne miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)nie zależy mi na tym żeby schodzić do zera na kolano w zakrętach i zapierdzielać ile się da tylko żeby jeździć bezpieczniej i umieć się zachować w zakrętach

Pozdrawiam

No, ale żeby "jeździć bezpieczniej i umieć się zachować w zakrętach" wcale nie trza na kolano zaraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.