Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

całe forum


paenitens

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Wg mnie tez powinny byc takie kary. Wtedy by to mialo sens. A teraz? 300 albo 500zl i nic wiecej. Niech zrobia chociaz grzywne 5 - 10 tys. Wtedy juz na pewno malo kto siadze bez prawka. A jak juz siadzie to przypuszczam ze tylko raz.

Z jednej strony racja ale z drugiej strony tata wysoka kara uderzyłaby w całą rodzinę bo jednak 10 tyś złotych to kawał pieniądza .

Po co członkowie rodziny maja cierpieć za nieodpowiedzialność jednostki . Skasować moto i po krzyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wielka kara by dała do myślenia i po prostu nikt by nie wsiadał na motonga bez uprawnień. Jeżeli ktoś złamie prawo to czemu go za to nie ukarać. 

Nie wiem czemu cała rodzina by cierpiała, jeżeli mówisz o tym że to głowa rodziny - no to w takim przypadku trzeba przyznać że całkowicie pusta. Jeżeli synalek, który ma 18+? Żaden problem, sam odpowiada za siebie.  A w przypadku jeśli kasa jest nieściągalna to co za problem zkomorniczyć mu moto - polskie prawo daje taką możliwość. Jak nie jego moto? Zawsze grzywnę można zamienić na karę więzienia - wtedy gwarantuje że nagle się znajdzie kasa na zapłacenie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kary karami ale gość mimo wysokich kar i tak siadł na moto,

w Polsce co najwyżej możne by spadła ilość jeżdżących bez prawka, ale patologia i tak zostanie, tak samo ci którym zabrali prawo jazdy po pijaku jeżdżą dalej chociaż wiedzą, 

że jak ich złapią to mogą iść siedzieć a i tak maja to w d.... 

 

u nas jest troche problem nie-świadomości, przeważnie pada pytanie co jak mnie złapia i większość pada odpowiedź co tam nawyżej 300-500zł dostaniesz,

ale mało kto mówi o konsekwencjach, że te 300zł to jest w najlepszym razie, a kwestia przypadku kiedy ubezpieczalnia odmówi wypłaty poszkodowanemu bo ktos nabroił i kasa leci z funduszu gwarancyjnego jest przeważnie przemilczana, gdyby takie przypadki były nagłaśniane to też niektórzy 2x by się zastanowili, co nie zmienia faktu, że dalej istniałaby grupa, która by wychodziła z założenia ale mnie to nie dotyczy przecież nic się nie stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.