Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypożyczalnia motocykli - Śląskie


Schulz

moto-akcesoria.pl we Wrocławiu!!  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lokalizacja na północy Wrocławia, przy wylocie na Poznań (krajowa trasa 5), a dokładnie Sułowska 7 jest odpowiednia?

    • Tak
      1
    • Nie
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym poznać Wasze zdanie na temat otworzenia wypożyczalni motocykli w naszym regionie. Czy Waszym zdaniem wogóle jest taka potrzeba i czy sami byście

z takiej formy chcieli korzystać ? Jakie warunki Waszym zdaniem dobra wypożyczalnia powinna spełniać?

Za wszystkie opinie z góry dzięki i zapraszam do dyskusji.

Schulz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat juz był.

Jednym pasuje, innym nie. Problem był w cenie wypożyczenia, parku maszyn i ubezpieczeniu. Reasumując chyba nie bardzo się opłacał taki interes...

Tak, czytałem ale temat umarł. Poza tym na tym forum większość ma już swoje maszyny więc raczej taką formą nie są zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie pośmigał bym czasem na czymś innym spróbował bym czegoś innego.

Nigdy nie jeździłem na krosie, chopper.

Sam mam VFR 750 i szukam czegoś lekkiego dla żony chętnie bym skorzystał z wypożyczalni bo mogła by pojeździć na różnych sprzętach a tak trochę ślepo trzeba wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Też bym skorzystał na tej zasadzie.

Ale to jest wypożyczanie niesłychanie sporadyczne. Mało chętnych, takich jak my się znajdzie. Więc ceny będą zaporowe, a interes się raczej nie rozkręci...

To tylko moje zdanie.

cenny musiały by być dostosowane do polskich realiów powiedzmy porównywalne do cen wypożyczania samochodów tak od 40zł za zwykły sprzęt do 200zł/doba za super modele najnowsze.

Na temat opłacalności nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w Rybniku byla wypozyczalnia skuterow. na poczatku byl szal, ale pozniej temat zmarl i zrobili tam kwiaciarnie. serwis maszyn skatowanych do granic mozliwosci, ubezpieczenie, koszt zakupu to dosc duze pieniadze. jesli bedziesz mial jakies zlomy, to wogole nikt sie nimi nie zainteresuje. kto nie ryzykuje, ten stoi w miejscu, wiec odwagi, he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobry pomysł.

Mało kogo stać aby kupił sobie sprzęt z każdej półki tzn. Crossa, Supermoto, ściga i tym innym.

Dlatego myślę, że każdy by chciał sprawdzić się na sprzęcie z innej półki. :)

Jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem na pewno będzie z opłacalnością takiego biznesu a co za tym idzie ceny też będą wysokie. Tak to się właśnie nakręca a potem jest bankructwo. Fajnie byłoby mieć możliwość wypożyczenia moto ale biznes ten raczej nie będzie dochodowy. Sam serwis i ubezpieczenie AC tychże pojazdów (bo bez tego to na pewno żaden przedsiębiorca nie pozwoli sobie prowadzić takiej wypożyczalni) będzie zjadało lwią cześć dochodów a być może nawet przewyższy przychód. Do tego trzeba mieć lokum, opłacić ochronę, alarmy itp.

Moim zdaniem biznes nieopłacalny, ale trzeba by zrobić biznes plan i oszacować. Wystarczy poszukać takich wypożyczalni a zobaczy się, że prawie nikt się w coś takiego nie bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sliski temat ja sam jezdze R1 i chetnie bym wypozyczyl jakiegos crossa ale znajac polskie realia cena nie bylaby mala wiec pewnie wypozyczylbym go raz moze dwa razy w sezonie i tyle bo gdybym chcial wiecej to poprostu trzeba by kupic jakiegos crossa teraz jest tego duzo chocby na allegro i za nie duze pieniadze mozna juz kupic jakiegos crossa owszem nie bedzie to yamaha z 2008roku ale bedzie sie dalo pojezdzic takze jako interes ciezki temat ... ale jak najbardziej trzymam kciuki i jak cos takiego powstanie napewno sie pojawie :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Schulz, czy to dobry pomysl ? Watpie, Jesli ktos nie ma pieniedzy na zakup, zawsze moze wziasc kredyt, sam zobacz, Doba wypozyczenia najmniej w ankiecie 300 zl, to ja bym to olal, nie mam siana, ide do banku pozyczam place rate 300-400, i mam motocykl.

jezdze nim 30 dni w miesiacu . Nie wiem jak inni, ja bym wybral taka opcje, ktos moze powiedziec no ale zawsze mozna sprawdzic jak sie jezdzi na sporcie, choperze, dobrzy znajomi i dadza rundke i juz czlowiek bedzie wiedzial...

Nie wiem czy to w Polsce wypali, na zachodzie owszem, u nas jeszcze za duza bieda panuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak kupowałem motocykl to rzeczywiście brakowało mi takiej wypożyczalni, ale w końcu poradziłem sobie bez niej. A teraz jak chce pojeździć na innym sprzęcie to po prostu proszę znajomego - jeden ma crossa, inny choppera..

Od czego jest też forum. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby pożyczyć sprzęta komuś, żeby się przejechał i zobaczył czy taki motocykl mu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostają jazdy testowe w salonach, bez problemu dostaniesz moto. Dark Rider ma rację za 300 zł /dzien to nie wypali a za 40 sie nie opłaci

Kiedyś można było wypozyczyc moto w Wiśle zeby posmigać po górkach ale nie wiem czy jeszcze istnieje taka mozliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam swojej maszyny i chyba kasę przeznaczoną na taki wynajem wolałabym odłożyć na własny.

O tym, że żeby się przekonać wystarczy kogoś poprosić miałam właśnie pisać, ale już inni napisali. Jak ktoś crossem zainteresowany to pisać na prywacie, dam cynk do kogo się można odezwać. ;p

A ktoś coś wspomniał o wypożyczalni samochodów - może nie w temacie dwóch kółek, ale tak mnie to śmieszy, że muszę się podzielić: słyszałam, że niektórzy kolesie wypożyczają właśnie mega drogie auta tak na jeden dzień czy dwa i wyrywają na nie dziołchy. A te myślą, że stać ich na takie wypasione auto. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bo poprostu nie dla każdego jest motor, osoba wypożyczająca sprawdzić jak to jest może narobić więcej szkód niż pożytku dla siebie i i nnych

Co ty opowiadasz !?

Jak ktoś ma prawko to może wypożyczyć to na co ma uprawnienia a wypożyczalnia nie jest od sprawdzania umiejętności wypożyczającego !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ja się wypowiem :) Jeśli miałbym już korzystać systematycznie z usług takiej wypożyczalni to tylko jeśli miałaby w swojej ofercie motocykle z ostatnich roczników, np. nowa R1, R6, GSXR itd. tak samo odnośnie turystyków tylko nowe maszyny. W przeciwnym razie taki wynajem mija sie z celem, bo już lepiej kupić moto na kredyt i jak spłacisz to wiesz że jest Twój, a przy sprzedazy część pieniędzy odzyskasz. Tak to widzę, wynajem aut to inna bajka, tam czasami ludzie wynajmują bo muszą, np. kolizja auta służbowego ( wtedy koszta wynajmu pokrywa ubezpieczyciel ), delegacje, turyści itd.

Aaaaa i jeszcze jedna ważna sprawa. Z usług wynajmu motocykli najczęściej korzystaja firmy zajmujące się turystyką motocyklową, organizujące różne tego typu wyprawy, ale przeważnie główny ich wymóg to maszyny muszą być znanych dobrych marek oraz to co napisałem wyżej nowe roczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.