Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

smarowanie lancucha


ksiezyc42

Rekomendowane odpowiedzi

witam grono jednosladowcow-mam takie pytanko doradzcie mi czym smarowac lancuch ,mam biale otoki na oponach i w zeszlym sezonie uzywalem co tylko sie pokazalo na rynku-zlote medale na wystawach smary spraye nie brudzace czy z castrola czy juz nie pamietam nazw-----wiadomo ze o lancuch trza dbac-ale czym w taki sposob zeby nie ufajdalo opony razem z felga,,,,za wszelkie doradztwo-spasiba......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

myślę ze po kazdym sprayu bedzie cos uwalone, ja smaruje castrolem ale zostawiam moto potem przynajmniej na 12h do wyschniecia. gdy chowam moto do garazu po przejazdzce, i na drugi dzien dopiero jade.

jesli chcesz miec estetycznie a i smarowanie dobre to tylko scottoiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dopiero wczoraj kupiłem swoje pierwsze moto, i czytając ostatnią odpowiedź zastanawiam się, po czym poznać że łańcuch jest przesmarowany??

Kolego nie inaczej jak tylko wizualnie.

Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Podczas smarowania sprayem (mają dodatek silikonu czy coś) widać gdzie już nasmarowałeś łańcuch bo robi sie tam biaława powłoka i tak po całej długości równomiernie.

Nabierzesz wprawy i będzie git.

Powodzenie.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKUJE WSZYSTKIM OBECNYM NA TEMACIE-smarowidla uzywalem ina zimna kiete jaki na ciepla-wkurzalo mnie ze zaraz ten smarowidelko wykazywalo sie na oponie jak i na feldze-wymienilem naped na did zrobilem teraz 800km i na feldze jak i oponie nie widac syfu---to ??????? jest temat tabu co oni uzywaja fabrycznie to smarowania ze nie syfi----wiem ze lancuch ma swoj urok-mnie az to az tak nie razi-no ALE-chodzi mi glownie o to zeby az tak nie syfic opony....za wszelkie wypowiedzi dziekuje- ze podjeliscie temat---lewa w gore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul jak i wurth to dobre firmy powinienes wybrac ten ktory bardziej bedzie Ci pasowac (styl jazdy) to zalezne czy to enduro czy sport lub cruiser lub inne h-d podobne ,czasem fajnie gdy smar dlugo trzyma ale jezeli chcemy go zmyc i zastapic zaczynaja sie schody (przypadek lepkich smarow) najlepiej trafic w srodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by smar nie brudził opony/felgi:

- przed każdym smarowaniem dokładnie umyj łańcuch z całego brudu i wysusz

- nasmaruj (tak by nic poza łańcuchem nie pobrudzić) i pozostaw na noc moto by smar wysechł

Jakikolwiek tłusty smar w nadmiarze (lub po kilku smarowaniach bez mycia łańcucha) łapie brud i to właśnie ten brud z powietrza/drogi odrywa się od łańcucha i brudzi co ma do pobrudzenia. Każdy smar ma nośnik (który jest rozpuszczalnikiem i rozrzedza smar by był rzadki i wszędzie dotarł) który rozpuszcza również ten stary smarobrud i jeśli pojedziesz z takim rozpuszczonym ustrojstwem (nie poczekasz aż wyschnie) to masz pewną przeróbkę wizualną okolic łańcucha i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.