Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co myślicie o honda varadero 125


okruszek1990

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem dwa lata varadero z 2001r,zrobilem nim ok 18 tys km,awaryjnosci nie stwierdzono,moja jak sprzedawalem miala 40 tys km i dalej chodzila b.ladnie,widzialem sztuki po 70 tys km i tez nie odstawaly ;) Jak chodzi o silnik to wg mnie jest to najpancerniejsze moto w swojej klasie,przy tym osiagami nie odstaje od sporo lzejszych jednocylindorwców(cbr,yzf-r125 itp),czesto nawet lepiej sie od nich zbiera z racji v-ki pod bakiem.Cholernie wygodne moto,trasy rzedu 500 km.dzien bez problemu da sie walić,spalanie 3-4 litry,z czego do górnej granicy ciezko dobic,srednio tak 3,5l.Prowadzi sie bardzo lekko i neutralnie,w lekkim terenie radzi se bardzo fajnie.No i gabarytowo, prawie to samo co transalp 650.Generalnie bardzo dopracowane i solidne moto,brak mu w sumie chorób wieku dzieciecego-silnik z shadowa 125,zawieszenie bardzo proste.Naprawde moto godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja około roku 2007 kupiłem nówke z salony przejechałem około 20tyś kilometrów powiem szczerze nie ma dla mnie lepszego motocykla w tej klasie ,a naprawde jeździłem różnymi jest poprostu doskonały.Mój model był w tedy najnowszy silnik V z wtryskiem paliwa dawało naprawdę super osiągi prętkości rzędu 140km/h nie stanowią dla niego preblemu, a przy tym jeszcze wygląda jak poważny motocykl ,a nie zabawka. Radził bym dokupienia orginalnego spoilera na spód silnika dłuższej szybki i kufry wszystko org. hondy super moto się w tedy pręzentuje nikt mi nie powiedział ,że to 125 :)Ten model co pokazałeś lepiej dołóż trochę i kup tego nowszego moim zdaniem lepiej się prezentuje i ma silnik na wtrysku co naprawdę dodaje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah,ciekawe bardzo te 140kmh :D Tym bardziej ze przy 12,5 tys rpm/min jest odcięcie a na ostatnim biegu odpowiada to ok 125 kmh.Poza tym nie ma żadnej róznicy w osiagach i spalaniu.Czasem da sie viadro z dobrej gorki pogonić 130 licznikowe ale to juz jak bicie rekordu na Bonneville,do 90 ladnie sie zbiera,do 110 jako tako idzie a potem to juz mozolne rozpędzanie,a za v-max taki realny by czabylo przyjać 120kmh.

Edit-Moto z linku bardzo ładnie wygląda,chyba cale w oryginale,jak nie wyskoczą żadne niespodzianki przy oględzinach idzie brać,spróbuj troche sie potargować jeszcze ale wygląda ok.

Edit2-Przypomnialo mi sie pare dupereli-sprawdź miejsce łaczenia sie kolektorów z wydechem,tam pod silnikiem-lubi w tym miejscu przegnić.Poza tym siedzenie na kantach przy baku i na szwie miedzy siedziskiem pasażera lubi sie naderwać,obejrz też jak włacznik kierunków chodzi i one same,czasami cza poczyscic i podginać blaszki w przełaczniku i przerywacz niekiedy siada i caly czas świeca(albo wcale),można zmienić na elektroniczny.wiecej typowych wad chyba nie ma.

PS:Spróbuj sie potargować narzekając na brak centralki,świetna rzecz przy serwisie napędu czy ładowaniu moto w trase,a kosztuje ok 500 zeta wiec jakis argument masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wasze jechały gorzej w końcu były to starsze modele ja miałem tą najnowszą chyba nawet dalej aktualną nie wiem ,czy były jakieś teraz zmiany :P Kupiłem jako nowy a to już plus :) miałem cały układ wydechowy sportowy piękny dźwięk V-ki i moją odcinało właśnie równo przy 140km/h zresztą nie chce mi się tutaj podniecać na temat varadero ja tylko wypowiedziałem swoje zdanie i to co doświadczyłem mając taki motocykl ,a jak by nic nie dawał wtrysk to dalej wszystkie motocykle i zapewno samochody jeździły by dalej na gaźnikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Z tego co wiem to nie było zmian zarówno w mocy jak i momencie między 2 wersjami. Lepszych osiągów upatrywałbym się raczej w sportowych dodatkach choć pewnie sam układ wydechowy potrzebowałby sportowego filtra powietrza itp. a nie w cudownym działaniu wtrysku :D. Nie chciałbym po prostu, żeby kolega czuł się nabity w butelkę i naprawdę życzę by było go stać na nowy motocykl z salonu, a co jak co ale małe wiadro jest pierońsko drogie.

Z centralną podstawką niewiele sztuk widziałem ( jedną upolowałem :D) i jak już wyżej kolega bardzo napisał bardzo pomaga w obsłudze.

Zwróć uwagę na dolne mocowania owiewki do baku. Są tam takie plastkiowe bolce, które przy najmniejszej glebie lubią się łamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi nagrasz filmik na którym jedziesz te 140 potwierdzone wskazaniami gps to uwierze ;) W temacie varadero siedzialem bardzo głęboko i wersja na wtrysku leciala ok 120-125,z danych producenta 115 wiec te 140kmh..no cóż,moze licznik cos nie teges.Sama wymiana wydechu(nawet kpl układu) w varadero za dużo nie da.Nie ma sie co oszukiwaćm 170kg i 15KM tyle nie ogarnie.Moze by poszla 140 na innym przelozeniu ale jeszcze nie widzialem takiej przepaści zeby szlo z niej to wtedy rozpędzić..

W każdym razie,taki normalny v-max to ok 120kmh +- 5kmh,tu juz nawet wzrost i waga kierownika ma znaczenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nagram Ci to filmikiem jak mi pomożesz wrócić w przeszłość jakieś 3 może 4 lata ????

Nie jechałem z GPS-em miałem licznikowe 140 wiadomo ,że licznik trochę przekłamuje ale ja piszę to co widziałem nowy motor i na blacie 140 więc nie było nic machlowane przy liczniku :) Zresztą co to za różnica ja napisałem ile mi jechała jak wam jechała mniej to już wasz problem ,a nie opisujcie swoich wielkich stwierdzeń ,że nie mogła tyle lecieć to nie jest różnica z 120 na 200 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam kolegów.

Troszkę odświeżę temat Varadero. Czy ktoś z okolic Katowic jeździ w tej chwili takim moto? Od jakiegoś czasu szukam dla siebie takiego viaderka w 125... ciężko bo teraz ceny windują ze względu na nowe przepisy... ale może mógłbym do kogoś z Was podjechać i wogóle przymierzyć się do takiego moto bo w zasadzie szukam ale nigdy nie sprawdzałem czy faktycznie będzie dla mnie dobre...

Miałem CBRkę 125 ale jakaś taka dziwnie niska była więc sprzedałem... i teraz tkwię w próżni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 lat później...
W dniu 22.03.2012 o 16:53, koval napisał:

Jak mi nagrasz filmik na którym jedziesz te 140 potwierdzone wskazaniami gps to uwierze ;) W temacie varadero siedzialem bardzo głęboko i wersja na wtrysku leciala ok 120-125,z danych producenta 115 wiec te 140kmh..no cóż,moze licznik cos nie teges.Sama wymiana wydechu(nawet kpl układu) w varadero za dużo nie da.Nie ma sie co oszukiwaćm 170kg i 15KM tyle nie ogarnie.Moze by poszla 140 na innym przelozeniu ale jeszcze nie widzialem takiej przepaści zeby szlo z niej to wtedy rozpędzić..

W każdym razie,taki normalny v-max to ok 120kmh +- 5kmh,tu juz nawet wzrost i waga kierownika ma znaczenie :lol:

Witam. Posiadam viadro z roku 2007 na wtrysku. 33tys km. Wczoraj jechałem z moją Panią i zgadzam się... co do wzrozstu czy wagi nie ma znaczenia bo we dwójkę lecieliśmy 120 i lepiej nie pójdzie. Sam leciałem 125 może 127 km/h to.wszystko co można z niej wycisnąć. Dodam ze mam również sportowy wydech Leo Vince i sportowy filtr powietrza. Nie stety nic to nie daje. Dodam ze na oryginalnym wydechu brakło mi odcinka żeby osiągnąć 130 km/h. ? pozdrawiam

 

P.S chciałbym zobaczyć filmik z przejażdżki 140 km/h ?

A i jaka była cena tej nowej sztuki z salonu? Bo nigdzie nie mogę znaleźć ile kosztowała nowiutka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.