Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przeniesienie zlotu z Jasnej Góry


Rekomendowane odpowiedzi

Frida ktoś ostatnio pisał tutaj że niby na stronie JG jest informacja odnośnie Mszy :).

Właśnie dotarłąm do info o którym piszą na profilu na FB

"W związku z oświadczeniem z dnia 15.03.2012r. organizatora Rajdu Katyńskiego, o przeniesieniu zlotu informujemy, że ZLOT GWIAŹDZISTY NA JASNEJ GóRZE 2012 R. odbędzie się w zaplanowanym terminie tj. 15.04.2012r. w CZĘSTOCHOWIE zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją. Zlot organizują Kluby Motocyklowe, które tak jak to było w ostatnich latach, aktywnie uczestniczyły w jego przygotowaniu. Msza święta rozpocznie się o godz. 13.00."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze "onajess" prezydent częstochowy nic nie odwoływał to pan węgrzyn który uważa się za organizatora ubzdurał sobie, że przenosi zlot ponieważ coś mu nie pasowało. Po konferencji prasowej którą zwołał matyjaszczyk już wszystko wiadomo. Mianowicie:

ZLOT ODBĘDZIE SIĘ NORMALNIE W ZAPLANOWANYM TERMINIE tzn. 15 kwietnia na Jasnej Górze w Częstochowie. A uroczysta msza na błoniach która zostanie połączona z poswięceniem motocykli zacznie się o godzinie 13 :)

Myślę, że należą się ogromne podziękowania dla klubów motocyklowych, którzy "wzięli sprawy w swoje ręce" i nie pozwolili na to aby ktoś rządził za wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWSZE BYLIŚMY W CZĘSTOCHOWIE NA ROZPOCZĘCIU SEZONU I ŻADNE ROZGRYWKI POLITYCZNE NAS OD TEJ TRADYCJI NIE ODCIĄGNA..PRZYJEŻDZAMY TAM ZAWSZE W PODZIEKOWANIU I W ZAWIERZENIU PANI JASNO GÓRSKIEJ...TAK TEŻ BEDZIE I W TYM ROKU..TRZYMAMY KCIUKI MIEJSCOWYM ABY JAKOŚ PORADZILI SOBIE Z ORGANIZACJĄ BO JAK ZNAM ŻYCIE I TAK PRZYJEDZIE NAS WIELKI TŁUM..DO ZOBACZENIA 15.04..

GRUPA MOTOCYKLOWA HANYSY PSZÓW*********post-198884-0-40090000-1332409814_thumb.

post-198884-0-40090000-1332409814_thumb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tam regularnie od kilku ładnych lat, ale jakieś 3 lata temu teksty z ambony śmierdziały polityką, dlatego 2 lata temu nie spieszyłem się bardzo i dojechałem na połowę mszy. Niestety polityka śmierdziała jeszcze bardziej niż przed rokiem więc nie zostałem do końca. Rok temu pojechałem w inną stronę, bo nie chcę, aby ktoś mnie utożsamiał z tymi ludźmi.

Dziwne, że sporo motocyklistów dopiero teraz otwiera oczy. Wy albo do Częstochowy nie jeździliście, albo nie słuchaliście tego bełkotu, który bardziej pasował na Wiejską w Warszawie, niż na jasnogórskie błonie.

A Pan Węgrzyn niech nie udaje apolitycznego motocyklisty, który musi przed polityką uciekać z Częstochowy na Mazury. A może to i lepiej - myślałem, że już się na ten "zlot" nie wybiorę, ale wobec tego chyba zmienię zdanie i w tym roku odwiedzę Częstochowę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,11401904,Radio_Maryja__Prezydent_Matyjaszczyk_to_prowokator.html

"Węgrzyn tłumaczył, że w związku z miejską imprezą zjechałyby różne grupy motocyklistów "a aniołkami one nie są" i mogłoby dojść do bójki. Przeniesienie zlotu do Gietrzwałdu temu zapobiegło."

"A ksiądz prowadzący program podsumował: - Póki co Jasna Góra 2012 w Gietrzwałdzie."

Proponuję jako częstochowianin, aby coroczna pielgrzymka Radia Maryja też skierowała się do Gietrzwałdu.

Przybywajcie, będę czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kto startuje z Dąbrowy Górniczej/Sosnowca/Będzina czy też okolic tych miast? Chętnie się przyłącze do jazdy z kimś kto już kiedyś w Częstochowie na otwarciu sezonu był i w miare ogarnia co sie tam dzieje, gdyż wybieram się ta pierwszy raz :)

Czekam na info PW,

pozdrawiam motocyklową brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie znać gdzie się zbieramy i gfdzie będą zbiórki w danym mieście to ze mszy nie bedzie nie znaczy że każdy indywidualnie nie może się pomodlic o siebie i o udany bezpieczny sezon wieć jedzmy jak co roku i pomudlmy sie o siebie i naszych bliskich.... a to ze jedna osoba sie nie zgadza na zlot (prezydent miasta) to czemu ma na tym cierpieć 50 tysięcy motocyklistów ja i moi znajomi jedziemy jak co roku jeśli w tym roku odpuścimy w przyszłym tym bardziej nie bedzie trzeba prezydentowi pokazac ze motocykliści byli i nadal bedą bez tego czy mu sie to podoba czy nie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie znać gdzie się zbieramy i gfdzie będą zbiórki w danym mieście to ze mszy nie bedzie nie znaczy że każdy indywidualnie nie może się pomodlic o siebie i o udany bezpieczny sezon wieć jedzmy jak co roku i pomudlmy sie o siebie i naszych bliskich.... a to ze jedna osoba sie nie zgadza na zlot (prezydent miasta)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pszów...... Buldi może się spotkamy na ZLOCIE W CZĘSTOCHOWIE?????? Co się narobiło... Nic z tego. Nie damy się - jedziemy na Jasną Górę... Nie wiem co miał na myśli "czewa", ale ja bywam na zlotach, nigdy nic złego się nie przytrafiło. Nigdy, ale to nigdy nie należałam do żadnej z grup. Należę do wielkiej grupy MOTOCYKLISTóW. Mało tego... nigdzie nie czułam sie tak bezpiecznie. Nawet po drodze zbierają się ludzie, razem jadą, razem się bawią. Nie widziałam, żeby kierowca samochodu zatrzymał się, jak ty stoisz na poboczu, bo samochód "nie gada". Wiesz co..... MOTOCYLKIŚCIE NIGDY NIE PRZEJADĄ OBOJETNIE. A na marginesie jak Gietrzwałd zapobiega agresji to moze inni skorzystają........ co???????? DO CZĘSTOCHOWY I TYLE :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo dałem radę obejrzeć :)

To było niełatwe 69 minut.

Nie jestem widzem tego typu tv ani słuchaczem pokrewnego radia. Tym bardziej obejrzenie tego materiału nie przyszło mi z łatwością.

Uwag miałbym mniej więcej tyle ile minut trwał ten program. To typowe przedstawienie sprawy z jednego punktu widzenia. Punktu widzenie wygodnego dla Węgrzyna i osób jemu podobnych.

Zero merytorycznej dyskusji (nie można nazywać czegoś dyskusją jeśli "rozmowę" prowadzi się bez jedenej ze stron).

Ogólnie ciekaw byłem jak temat zostanie przedstawiony.

Wnioski są proste i oczywiste.

Ktoś kto nic nie wiedział na ten temat - niczego się nie dowiedział

Ktoś kto ma odmienne zdanie niż Węgrzyn - nadal będzie miał takie samo (a nawet bardziej się w nim utwierdzi)

Ktoś kto trzyma stronę "obrażonych" - utwierdził się w przekonaniu, że to on ma rację.

Chcąc zaznajomić się z argumentami drugiej strony, odnoszę nieodparte wrażenie stracenia ponad godziny z mego życia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG!!!!!!!!!

Jak ja widze TRWAM i Radio Maryja to mnie w jelitach skręca :/ to bliżej nieokreślone coś nie wnosi nic! Każdy, kto jezdzi do Częstochowy jedzie albo się pomodlić o dobry sezon, a mniej wierzący na spotkanie ze znajomymi. Faktem jest, ze żyjemy w czasach w których Kosciołem rządzi polityka i stąd to co dzieje się na ambonie nie tylko w Częstochowie ale w każdym Kosciele!!! Msza nie trwa 12 h, a to co będzie się działo po niej nie powinno Pana W interesowac! Sądze, że ludzie ze ślaska pojadą do Częstochowy bez względu na wszystko! Z tego co mi wiadomo Msza święta odbędzie się... a czy będzie tam 30 tysiecy motocyklistów czy 29,999 bez pana W... straty nie będzie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.