Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przeniesienie zlotu z Jasnej Góry


Rekomendowane odpowiedzi

OŚWIADCZENIE

Już od 9 lat na Jasnej Górze zbierają się motocykliści, aby prosić Jasnogórską Panią, Królową Polski, o opiekę i bezpieczny sezon motocyklowy. Każdego roku, w trzeci weekend kwietnia na Jasną Górę przyjeżdżają motocykliści z całej Polski a również z Węgier, Ukrainy, Litwy i innych krain. W ostatnim, VIII Jasnogórskim Zlocie im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego, uczestniczyło ponad 50 tys. osób i 35 tys. motocykli. Policjanci z Komendy Głównej jak i z Miejskiej w Częstochowie, zwracali uwagę na wzorowe zachowanie się i samodyscyplinę motocyklistów, uczestników tego zlotu. Cechą wyróżniającą Jasnogórskie spotkania od innych zlotów motocyklowych, jest zakaz handlu i promocji politycznej.

Tylko Jasnogórska Pani i motocykliści. To stwarzało niezwykłą atmosferę i nadawało szczególne znaczenie temu spotkaniu. Pomijany molczeniem przez media, Jasnogórski Zlot Gwiazdzisty, stał się największym zlotem motocyklowym w Europie.

Wiedzieli o tym kolejni prezydenci Częstochowy, wiedział i Pan prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

I oto dowiaduję się kilka dni temu, że w III Alei NMP, w bezpośrednim sąsiedztwie Jasnej Góry, w miejscu z którego korzystają motocykliści którzy nie mieszczą się na Jasnogórskich Błoniach, pod patronatem Pana Prezydenta Częstochowy, przygotowywany jest bazar. Będzie handel, trzy zespoły rockowe, tanie dyskoteki, puby.

Nie wiem czym kieruje się Pan Prezydent Częstochowy? Czy to tylko chęć zysku? Czy może chęć zrównania zlotu z setkami innych, a tym samym jego likwidacja?

W tej sytuacji postanowiłem:

JASNA GóRA 2012

IX Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego, radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w dniach 14-15 kwietnia 2012 roku

odbędzie się w GIETRZWAŁDZIE k/ Olsztyna,

w niezwykłym miejscu, gdzie w 1877 roku Matka Boża objawiła się polskim dzieciom i kiedy Polakom pod zaborem pruskim nie wolno było mówić w języku ojczystym, przemówiła do nich po polsku.

Pani Jasnogórska jedzie z nami, jadą Ojcowie Paulini.

Wiktor Węgrzyn

Prezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

Organizator Jasnogórskich Zlotów i Motocyklowych Rajdów Katyńskich.

Warszawa, 15 marca 2012 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wskazać ważny powód który mógłby uzasadniać zmianę miejsca zlotu, to byłaby nim treść ostatniego kazania które "dane" było wysłuchać motocyklistom. Tyle że było to niemal rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wiktor Węgrzyn podpisujący się pod owym "Oświadczeniem" pisząć że (tutaj cytat) "Jasnogórski Zlot Gwiazdzisty, stał się największym zlotem motocyklowym w Europie", mija się troche z prawdą.

Jest kilka większych zlotów w europie.

Pozdrawiam wszystkich "zlotowiczów" (czy ktoś znz definicje zlotu ?) i życze szerokości w drodze na Mazury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wskazać ważny powód który mógłby uzasadniać zmianę miejsca zlotu, to byłaby nim treść ostatniego kazania które "dane" było wysłuchać motocyklistom. Tyle że było to niemal rok temu.

A ile temu mialo byc skoro zlot jest jeden jedyny raz w roku?

I wyraznie naisane jest dlaczego zlot przeniesiono, wiec po co te domysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro organizatorem jest Stowarzyszenie Rajd Katyński - to o czym mieli mówić, o fiordach w Norwegii? Każdy wie gdzie i po co jedzie na Jasną Górę. Chyba, że jest idiotą i potem sie dziwi, że jest w sanktuarium i słucha kazania. Ja jeżdże po to by sie pomodlić do mojego Boga o szczęśliwe powroty do domu - moje i mojego syna. W tym roku tez jadę na Jasną Górę bez wzgledu, czy jest tam Zlot Gwieździsty, czy nie. Jest tyle imprez na rozpoczecie sezonu, ze każdy znajdzie cos dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni niewiele mają w temacie do powiedzenia, więc łatwo krytykanctwo przychodzi. Pod szyldem - "każdemu wolno się wypowiadać" paplaja bzdury, bo to ICH opinia.

Zderzyłem się już tu na forum w ramach pseudodyskusji, więc tylko ostrzegam Cię model - daj se luz, jedź gdzie chcesz, ale się nie afiszuj. Tylko se krew zagotujesz.

By the way, też będę z żoną na Jasnej Górze:))

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był rok temu w Częstochowie i uczestniczył w mszy wie ile polityki się na niej przelało. Mi polityka w mszy przeszkadza bardziej niż stragan czy zespól rockowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.