Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

praca magisterska - potrzebni motocykliści do badania :)


czarnaMewa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

sory chłopaki ale mam same nagie :P

Ty to wiesz, jak zachęcić motocyklistów do wypełniania ankiet - rasowa Pani Psycholog ;) Nie będę udawał, że jestem inny więc zachęcony obrazem w mojej wyobraźni też wypełnię ankietę :) Podeślij na PW.

P.S. Praca magisterska w wieku 22 lat? Imponujące.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to wiesz, jak zachęcić motocyklistów do wypełniania ankiet - rasowa Pani Psycholog ;) Nie będę udawał, że jestem inny więc zachęcony obrazem w mojej wyobraźni też wypełnię ankietę :) Podeślij na PW.

P.S. Praca magisterska w wieku 22 lat? Imponujące.... ;)

oj... w tym roku kończę 23, ale póki co mam jeszcze 22 i tak też się czuję:) a bronię się w przyszłym roku, z tym że jako, że seminarium trwa 2 lata, to w tym roku na jego zaliczenie muszę zrobić badania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją pracę magisterską piszę o motocyklistach. ....Dodam może jeszcze, że chodzi mi o mężczyzn między 20 a 30 rokiem życia.

Witam.

Starców to nie dotyczy ale przeanalizowałem z ciekawości obie ankiety.

Jestem tylko emerytowanym trepem i gdzie mi tam mierzyć się z psychologami.

Trochę jednak tej tajemnej wiedzy liznąłem jako wychowawca wielu roczników młodych mężczyzn i jako skuteczny realizator woli Narodu.

Powiem Ci tyle - nie mam bladego pojęcia jak Ty ten materiał wykorzystasz w modelowaniu statystyk psychologicznych ludzi jeżdżących na motocyklach.

Informacje, które uzyskasz z tych ankiet, mogą stanowić co najwyżej wycinek materiału na doktorat traktujący o skłonności jakiejś grupy ludzi biznesu do podejmowania ryzykownych wyzwań w życiu prywatnym.

Wycinek, bo jazda na motocyklu jest jednym ze sposobów odreagowania stresów związanych ze sprawowaniem odpowiedzialnych funkcji kierowniczych - gdzie wspinaczka, narciarstwo, skoki spadochronowe?

Równie karkołomnym pomysłem byłoby przyjęcie założenia, że motocykliści częściej od innych podejmują ryzykowne decyzje biznesowe, statystycznie osiągając więcej sukcesów.

Żeby dowieść takiej tezy musiałabyś poddać ankietowaniu młodych biznesmenów realizujących się we wszystkich ryzykownych pasjach.

Na koniec, odniosę się jeszcze do samego modelu, który na potrzeby takich badań trzeba precyzyjnie określić - zdefiniowanie tego kto to jest motocyklista.

Jeżeli pominiesz tą definicję, wyjdzie z tego jedna wielka bzdura, bo jakież to wnioski można wyciągnąć analizując i uśredniając odpowiedzi ludzi z których jeden jeździ tylko raz w miesiącu na kawę do Chudowa, a drugi w sezonie tłucze w siodle 30 tys km?

Wnioski będą podobne do kultowego przykładu z dziedziny statystyki - wkładając jedną nogę do wrzątku, a drugą do lodowatej wody, osiągasz statystycznie uczucie przyjemnego ciepła. Nie jestem jednak przekonany, że jakikolwiek statystyczny mężczyzna próbował kiedykolwiek potraktować w taki sposób swoje jądra w celu osiągnięcia nirwany.

Podsumuję swoje w tej sprawie przemyślenia taką oto konkluzją: motocykliści to normalni ludzie - zróżnicowani jak każda inna grupa pasjonatów. Można tu znaleźć zarówno romantyków i neurotyków, jak i takich którzy nie zawahają się przekroczyć żadnej granicy.

Są silni i są słabi, są maniacy gier komputerowych i chodowcy storczyków.

Motocykl jest środkiem transportu - ostatnio bardzo modnym, więc są wśród nas i pozerzy, którzy go mają, bo jest trendy.

Ja nie pokusiłbym się o próbę opracowania schematu społecznego ludzi jeżdżących autobusami - to utopia.

Mimo wszystko życzę powodzenia w badaniach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak a potem bedzie wymiana płynów eksploatacyjnych hehehe

tak jak wspominałam na samym początku badam ogół a nie jednostki, więc będę mogła udostępnić tylko ogólne wyniki. dodatkowo byłoby mi ciężko odnaleźć pewnie twoje arkusze, gdyż po tym jak ściągam je na kompa dostają one numer i tyle. Tak jak mówiłam pełna anonimowosć :)

a co do tego spotkania to wolałabym na początek żeby mi ktoś manetkę przykleił bądź przymocował jakoś inaczej bo mi się przekręca :) a nie odrazu płyny wymieniać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspominałam na samym początku badam ogół a nie jednostki, więc będę mogła udostępnić tylko ogólne wyniki.

UFF to może i lepiej wole nie wiedzieć...

manetkę

kurde źle przeczytałem za pierwszym razem... a przecież tam pisze MANETKĘ a nie jak przeczytałem za pierwszym razem :D muszę iść do okulisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.