Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pies na motorze


xZakonnicaxP

Rekomendowane odpowiedzi

Kobieto cudujesz z tym psem. Wez ty lepiej na spacer idź z nim, przynajmniej się przewietrzy i Tobie też by to pomogło. Szkoda psa na takie stresy i niebezpieczeństwo narażać. Po drugie jeśli motor jest w kiepskim stanie to sam bym się bał na takim jechać. Jak mówisz że pies to Twój brat i niemożesz go narażać na niebezpieczeństwo lub cokolwiek innego to zostaw go w spokoju, na pewno wyjdzie mu to na zdrowie.

Ale dałeś się wkręcić w psowy temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom trochę tak, bo chcę wybić osobom niektórym takie pomysły z głowy bo myślą że będzie super fun i zabawa a skończy się może i tragicznie. Chce zapobiec ewentualnej śmierci niewinnego stworzenia. Proszę nie piszcie więcej takich nieracjonalnych postów. Niedługo będzie "Jak przewieść krowę na HD"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom trochę tak, bo chcę wybić osobom niektórym takie pomysły z głowy bo myślą że będzie super fun i zabawa a skończy się może i tragicznie. Chce zapobiec ewentualnej śmierci niewinnego stworzenia. Proszę nie piszcie więcej takich nieracjonalnych postów. Niedługo będzie "Jak przewieść krowę na HD"?

wiesz ja akurat tego nie biorę pod tym kontem "super fun" tylko pytałam o typowe akcesoria do przewozu psa a nie tak jak koleżanka. A widocznie po coś ktoś wymyślił i wyprodukował te transportery dla psów. Poza tym jakoś musze go przetransportować z Częstochowy do Katowic bo chyba nie zostawia psa na 3 dni samego w domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dla ludzi ?? potwierdza to moją teorię, że pies nie powie nam czy jest szczęśliwy z tego powodu, że jeździ. Raczej to fanaberia właściciel niż potrzeba jazdy. To, że pies jeździ i nie ucieka wcale nie oznacza, że to lubi ale to, że jest oddany właścicielowi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dla ludzi. Wożenie psa na motocyklu, czemu nie, tylko z głową. Poniżej daje linkii do fajnych toreb na psiaka

http://www.zooplus.p...zne_torby/61075

http://zoo-sklep.pl/...lecak-liberty-1

Mmmm... Ładne torby ;)

Wszystko jest dla ludzi ?? potwierdza to moją teorię, że pies nie powie nam czy jest szczęśliwy z tego powodu, że jeździ. Raczej to fanaberia właściciel niż potrzeba jazdy. To, że pies jeździ i nie ucieka wcale nie oznacza, że to lubi ale to, że jest oddany właścicielowi.

Może i jest oddany, ale to widać, że lubi jeździć, bo siada w garażu pod motorkiem i wygląda to jakby czekał. Po odpaleniu biega w kółko i merda ogonem - to już chyba coś znaczy. Kiedyś uciekał, gdy usłyszał dźwięk silnika... Teraz zrozumiał, że to nic strasznego :)

Kiedy już jedzie z właścicielem, pyszczek wysuwa do przodu, oczy lekko przymruża i wcale nie chce schodzić z pojazdu xP

Jeśliby mu się jazda nie podobała, zauważylibyśmy to i z pewnością nie pozwoliłabym na to, żeby ktoś go woził (zmuszał do jazdy). Więc spokojnie... Chcę jego dobra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze pies nie zawsze swój strach objawia podkulonym ogonem i ucieczką w kąt .. Miałam kiedyś amstaffa co bał sie odkurzacza i za każdym razem gdy użytkowało sie odkurzacz tez zaczynał wariować gryźć szczotkę , szarpać kabel czy rzucać się na sam odkurzacz. Wtedy zorientowałam się ze to nie zabawa lecz strach ponieważ jak by się go nie bał i traktował za zabawkę to miał go w zasięgu swojego pyska kiedy był schowany w kąt i mógł sobie go normalnie przytargać na swoje legowisku w celu zabawy . On po prostu po włączeniu go ( może to teraz śmiesznie zabrzmi ) chciał mnie przed nim bronic . tak samo kiedy odkurzacz był wyłączony i odłożony na swoje miejsce często leżał koło niego z myślą ( ja wiem to śmiesznie brzmi ale siedząc tyle czasu z psem w jednym pokoju go rozpracowałam:P ) żeby odkurzać się nie ruszył i nie poszedł mnie skrzywdzić .

Tak samo jak z ludźmi nie zawsze strach okazują poprzez ucieczkę , do niedawna bałam się jeszcze wsiąść na motor i pewnego razu thrillco zaoferował mi przejażdżkę po założeniu kasku ze strachu włączyła mi się głupawa :D ze śmiałam się bez opamiętania .Tak samo co do nieschodzenia z motoru wiesz ja też jak położę swojego Yorka na parapecie czy gdzieś wyżej to on też przed obawą połamania sobie łap będzie siedział i czekał aż go zdejmę. A Więc zastanów się trochę . poza tym to jakiś większy pies z tego co piszesz wiec na pewno nie będzie jeździł w jakichś transporterach wiec będzie narażony na silny powiew powietrza i jak sama napisałaś podczas jazdy przymruża oczy , no Ty chyba tez idąc ulica kiedy jest silny wiatr i kiedy wieje Ci prosto w oczy przymrużasz je a nie wręcz przeciwnie ( bynajmniej ja tak robię) . Nie wierzę ze będziesz z nim jeździła 10 km/h wiec narażasz jego zdrowie począwszy od zapalenia uszu i oczu po groźniejsze choróbska ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onajess - nie 10km/h, ale góra 30, chyba, że kupię jakieś dobre zabezpieczenie dla niego.. to wtedy szybciej, ale minimalnie, bo to tylko motorower ;) Będzie miał czapeczkę oraz okulary :D Myślę, że choroby się nie nabawi. Poczytam jeszcze co piszą na innych stronach, forach. Może jednak ten dziwny pomysł wyleci mi z głowy xP

PS: mój piesek też boi się odkurzacza... Ale myślę, że też go rozpracowałam i wiem co lubi, a czego się boi. Być może się mylę, nie wiem. Ale bardzo się staram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie miał czapeczkę i okulary... Ludzie.... słabicie mnie. Ja naprawdę nie wiem czy się śmiać czy płakać. Podaj mi proszę wymiary albo rasę psa. Jak pies biega wokół i merda ogonem nie zawsze oznacza to że się cieszy, czasem to objaw stresu, lub chęci zainteresowania się nim, a nie czymś innym. Piszesz, że pies nie chce schodzić czy raczej zeskakiwać z pojazdu... pomyśl, gdybyś miała rozmiary Twojego psa i miała zeskoczyć z motoru o wysokości około 1.20 metra, to byś skoczyła? To tak jak byś teraz chciała skakać z murku mającego około 3m wysokości. Powodzenia. A pro po prędkości, czasem wystarczy i głupie 10km/h by się zabić. Możesz przetestować, jak przy prędkości nawet nie 1km/h, usiądź na motocyklu, nie włączaj go. Odepchnij się nogami by się toczył, skręć kierownicę i naciśnij przedni hamulec. Zobaczysz że prędkość rzędu 0.5km/h moze narobić szkód.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej by było znalezienie kolegi żeby go powozić a pieskowi załatwić jakąś suczkę aby się rozerwał ? :) pomimo tych wszystkich klatek i wozidełek dla mnie jedyną dopuszcalną metodą na przewiezienie psa jest wózek boczny z szybą- chyba, że chcesz aby Twoj pies zaraz miał chore uszy lub kłopot z oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej by było znalezienie kolegi żeby go powozić a pieskowi załatwić jakąś suczkę aby się rozerwał ?

Kolega ? Buhahaha :lol: Koledzy nie mają "prawa jazdy", a na pewno nie wsiądą na "motor" z dziewczyną (która kieruje)... Jakby to wyglądało ? :P

(...) dla mnie jedyną dopuszcalną metodą na przewiezienie psa jest wózek boczny z szybą- chyba, że chcesz aby Twoj pies zaraz miał chore uszy lub kłopot z oczami.

Takk... Tylko skąd ja wezmę taki wózek... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od psychiki konkretnego zwierza. Kiedyś był tu forumowicz ZZhop (jeśli mnie pamięć nie myli)- śmigali sobie chopperem z żoną i jamnikiem na baku :) Jamnik śmigał w jakiejś torbie przymocowanej do moto, ale czy było to kupione czy home made- nie wiem.

A tu inny Easy Rider :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.