Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

CZARNOGORA 2012


MarcinGSF

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mieliście tam temperatury??

W przyszłym roku chciałbym na rozpoczęcie śmignąć na Bałkany... a do tej pory zawsze pchałem się puszką w okresie wakacyjnym.

Dojazd na wybrzeze byl dosc hmmm - pizdzialo jak w Kiele... Pierwsza noc na Wegrzech pod namiotem - bryy spalem w motocyklowych ciuchach bo bylo z 10 stopni - ale od wybrzeza juz 25 w Chorwacji, a w Czarnogorze i Albanii to juz ponad 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja głównie o te upały chciałbym spytać. Tu, na miejscu, jak temp rośnie do +30 jazda staje się gówniana delikatnie mówiąc. Ale na trasie może da się wytrzymać. O ile (jak sobie wyobrażam) jazda wzdłuż wybrzeża powinna jeszcze jako tako być do zniesienia, o tyle w inferiorze jest sucho/gorąco i masakrycznie. Chyba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja głównie o te upały chciałbym spytać. Tu, na miejscu, jak temp rośnie do +30 jazda staje się gówniana delikatnie mówiąc. Ale na trasie może da się wytrzymać. O ile (jak sobie wyobrażam) jazda wzdłuż wybrzeża powinna jeszcze jako tako być do zniesienia, o tyle w inferiorze jest sucho/gorąco i masakrycznie. Chyba....

No co ty - zamienasz motocyklowe gacie na jeansy i jest git - co prawda nawet po parkingowej glebie twoj dermatolog zarobi na tobie fortune ale cos za cos hihihi - po paru dniach przygladania sie w czym jezdza na moto tubylcy tj klapki i krotkie spodenki zaczynasz do jazdy zakaladac coraz mniej - ja tam lubie jezdzic jak jest tak cieplo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja głównie o te upały chciałbym spytać. Tu, na miejscu, jak temp rośnie do +30 jazda staje się gówniana delikatnie mówiąc. Ale na trasie może da się wytrzymać. O ile (jak sobie wyobrażam) jazda wzdłuż wybrzeża powinna jeszcze jako tako być do zniesienia, o tyle w inferiorze jest sucho/gorąco i masakrycznie. Chyba....

post-198491-0-12873400-1339675554_thumb.

post-198491-0-12873400-1339675554_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

możesz dać jakieś namiary na noclegi i orintacyjne ceny...?

jesli chodzi o ceny to:

Zadar - kamping 15 euro (jedna osoba, jeden namiot, jeden moto)

Makarska - pokoj 15 euro od osoby

Dubrownik - pokoj 20 euro od osoby ze sniadaniem

Budwa - 10 euro od osoby

Ulcinj - 5 euro od osoby

To ceny z poczatku czerwca wiec w szczycie sezonu bedzie pewnie drozej

Jesli chcesz jakies adresy to daj znac na gg - 2811751 - poszukam jakis wizytowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Albanii byłem trzy razy.Ostatnio w zeszłym tygodniu.W zeszłym roku leciałem z Chorwacji przez Czarnogórę ,Albanię do Grecji przez całe albańskie wybrzeże.W tym roku wjechaliśmy do Albanii do strony Macedonii od jeziora Ohrydzkiego.Spędziliśmy kila dni w okolicy Vlore w Orikum.Spaliśmy w domkach po 22€ za trzy osobowy domek z łazienką i klimą.Żadnych niespodzianek nie zauważyłem,trzeba tylko dobrze uważać na drogach,zwłaszcza w miastach,tutejsi kierowcy jeżdżą jak chcą,i może czasem zabraknąć pokrywy na studzience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwatery tak jak piszesz płaciliśmy w € reszta wydatków w lekach czyli miejscowej walucie.Z bankomatu ,czy też kantoru korzystać można bez problemu,w końcu to normalny,cywilizowany kraj.Zresztą w większości knajpek można płacić w €,przelicznik mają podobny.Dostawaliśmy średnio za jedno € ok 135 leków.

Macedonia to piękny i ciekawy kraj.Zatrzymaliśmy się na cztery dni w Strudze nad jeziorem ochrydzkim . Nie mam jeszcze fotek przygotowanych ,ale ta galeria mnie zachęciła ,żeby tam pojechać.

https://www.google.pl/search?q=jezioro+ochrydzkie&hl=pl&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8qsHUNL8L6TE4gSovZDBBA&sqi=2&ved=0CFEQsAQ&biw=1024&bih=605 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

jesli chodzi o ceny to:

Zadar - kamping 15 euro (jedna osoba, jeden namiot, jeden moto)

Makarska - pokoj 15 euro od osoby

Dubrownik - pokoj 20 euro od osoby ze sniadaniem

Budwa - 10 euro od osoby

Ulcinj - 5 euro od osoby

To ceny z poczatku czerwca wiec w szczycie sezonu bedzie pewnie drozej

Jesli chcesz jakies adresy to daj znac na gg - 2811751 - poszukam jakis wizytowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.