Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

1100xx vs. Hayabusa vs. ZX12


Peterman

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji na temat porównania tych trzech modeli. Jestem ciekaw waszych opinii. Będę wdzięczny, bo przyczynicie sie do mojego wyboru 'czym by tu pośmigać w tym roku ?' :) XXem miałem okazje pośmigać, tak więc ciekaw jestem jak pozostali konkurenci wypadają na jej tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayka ma napewno bardziej sportowy charakter niż XX, pozycja na XX-ie jest bardziej turystyczna. Co do mocy to wiadomo że na plus dla Hayki choć jak juz mowa o pojemnościach wyższych niż 1000 to i tak ciężko to wykorzystać i ciężko je zajechać przy normalnym użytkowaniu ;)

W XX-ie silnik według mnie ciszej chodzi, jest bardziej elastyczny, hamulce na + dla XX, od Hayki nie oczekuj takiej kultury pracy :) nie wiem jak wygląda to ze zwrotnością bo aż tak nie pomykałem na XX-ie, tylko na chwile i to wszystko co Ci powiem ale ja nie narzekam choć przy nawracaniu gdy jest dość ciasno nie ma za wesoło :P choć są to juz "krowy" jak by na to nie patrzeć.

Są to modele bardzo porównywalne do siebie, pozostaje tylko kwestia gustu pozycji która Ci bardziej pasuje jak i wyglądu, w końcu ma to cieszyć oko ;) Jeszcze musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak ą jazde preferujesz.

Co do zx 12 sie nie wypowiem bo nie jeździłem i zwyczajnie mi sie nie podoba :P

Mi pozycja na Hayce bardzo pasuje, dla mnie idealny kompromis spotr-turystyk. Nie moge narzekać na sprzęta, rutynowe wymiany i śmiga jak talala :D

Dla mnie Hayka jest i zawsze będzie nr 1 więc moge nie być obiektywny hehe :D

Poczekaj rok i Ci sprzedam moją :)

Będziesz miał jakieś pyt. co do Hayki wal śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta pozycja na XXie za bardzo mi nie pasuje. Osobiście dla mnie już VTR był wygodniejszy...chyba wole właśnie bardziej sportowe siedziska. Co do mocy to w sumie to nie ma znaczenia zbyt dużego bo mi 10-15koni w tą czy w tą dużej różnicy nie robi (a na biedę zawsze można się pobawić z hamowaniem i GT głowicy :) ). Generalnie szukam moto do szybkich przelotów międzykrajowych. A jak u hayki wygląda sprawa ze spalaniem i przede wszystkim z zasięgiem na 1 baku ? Bo po VTRce obiecałem sobie, że już nigdy więcej motocykla z zasięgiem poniżej 250km/bak. Są jakieś rzeczy na które trzeba zwracać szczególną uwagę przy zakupie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem 99' za 14 tys. ale narzekać na silnik i osiągi nie moge ;) teraz założyłem nowy napęd, nowe oponki i jazda ;) Trzeba trafić na w miare dobrą sztuke i tyle, jak ze wszystkim :)

Co do tego zasięgu to naprawde bedzie ciężko, 1300 poj. robi swoje... bierze jak wode, jak wyskoczyłem na nowo otwarty odcinek A1 to na pełnym baku przejechałem 180 km :D

Z tego co piszesz to pomyśl na VFR 800 ;)

przykładowo:

http://moto.allegro....2115171987.html

ale nie wiem czy coś takiego Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taką kasę brałbym zx12 z 2002r. i wyżej. Chyba, że trafi Ci się młodsza hajka. Od 2002 wyszedł nowy model, po wielu modrenizacjach. Ma lepsze hamulce niż w hajce, wygodniej się siedzi tzn. nie pochylasz się tak przy kierownicy, osiągami porównywalny do hajki i lepiej chroni przed wiatrem przy większych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko łądnie i pieknie........ale Hayka nie wybaczy ci zadnego błędu........ciągle wydaje się że jedziesz 60 km/h

XX jak już koledzy wspomnieli mało wygodny i moim zdaniem też najbrzydszy (ale to żecz gustu), a do tego wszystkiego chyba najgorzej się prowadzi -ale to też kwestia gustu

zx 12 długo...długo...długo...był najlepszy w swojej klasie i do dzisiaj mało który sprzet potrafi mu dorównać:-)

Mimo swojej mocy nie jest tak nahalny jak Suzuki, lepsze hamulce, mniejsze spalanie i jak cię poniesą emocje to wieksze szanse na przeżycie:-) -niestety miałem wrażenie że dużo ciężej się nim manewruje niż większa hayką:-(

Mimo wszystko Hayka ma to coś czego nie da ci żaden inny motor:-)

-a do tego chyba najbardziej elastyczny silnik jakim jeździłem. wielka prszyjemność z jazdy w każdych warunkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda ma raczej najwieksza elastyczność z tych moto.

xx pali kolo 7 litrów w miescie. pozycja jest najbardziej turystyczna.

co do wyglądu to pamietajmy że był to rok 1996, a projektowanie zaczelo sie 1994.

hayka to bardziej sportowa pozycja, żywszy silnik.

dla mnie zx12 to motocykl sportowy, a w porównaniu xx i hayki powinno znajdować sie zzr 1400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś organoleptycznie ile km ZX12 robi na 1 baku ?

Mój Bracik jeździł tym motorkiem przez 3 lata wiec moge ci cos o nim powiedziec:-)

Spalanie miasto ok 8-9 litrów -lubił odkręcic:-)

Przy mojej "spokojnej" jeździe potrafiłem w miescie zejsc poniżej 7

Trasa wiadomo :-) predkosci do ok 140-150 spali ci nawet 5l, przy wiekszych predkosciach spalanie proporcjonalnie rosnie, powyzej 200k/h potrafi 10l zjesć bezproblemowo

Pojemnosc baku to 19 l z tego co pamietam:-)

Zero problemów serwisowych przez 3 lata (tylko podstawowe czynności+wymiana łancucha i żebatek +opony) co przy jeździe mojego brata trzeba uznać za duzy plus, zrobił nim ok 16000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie powinno sie porównywać? Moim zdaniem nawet trzeba żeby wykazac róznice i podobieństwa w ewolucji motocyklowej

To trzy calkiem inne modele o innych własciwosciach prowadzenia , charakterystyce itp.

Własnie hayka zdetronizowała zx 12. Czyżbyście zapomnieli? :D

A zx naprawde dobrze spisuje sie w turystyce

Hayek jest duzo po strzałach........ i naprawde ciezko kupic coś ciekawego , pamietaj ze te roczniki to były pierwsze moto które jechały tak naprawde ponad 300:-) a wielu ludzi którzy go kupowali nie byli w stanie opanowac takiej mocy i stąd dużo egzemplarzy jest zdezelowanych

Mysle ze Bastek to potwierdzi :-)

za 15 k kupisz naprawde faja kawe po 2003 r -czyli modele które były juz wypuszczane po debiucie hayek, a co za tym idzie zmusiło to inzynierow kawy do poprawy już swietnego motorka:-)

Pojeździsz ze 2-3 lata a potem tylko hayka:-) nowy model:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.