Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Płacenie abonamentu TV!!


Pindollo

Rekomendowane odpowiedzi

Premier mówił żebyśmy nie płacili. Będzie multiplex to powinni temu co nie chce zablokować dostęp do publicznej tv i po sprawie. Śmieszą mnie ich podchody do ograbienia Polaków. Pazerność ich nie zna granic a oni będą sobie wypłacać milionowe premie z naszych pieniędzy. Jeśli to zrobią osobiście wyrzuce radio z samochodu i publicznie je zniszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro płacę abonament za kablówkę a firma UPC (która dostarcza mi kanały TV) musi zapłacić danej stacji za udostępnianie ich kanału to dlaczego mam płacić drugi abonament za to samo??? aaa no tak abonament TV to opłata za luksus posiadania TV w domu... za chwile karzą nam płacić za posiadanie czajnika czy żelazka... choć może lepiej nie podowiadać naszej "elicie" rządzącej bo gotowi to w życie wprowadzić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro płacę abonament za kablówkę a firma UPC (która dostarcza mi kanały TV) musi zapłacić danej stacji za udostępnianie ich kanału to dlaczego mam płacić drugi abonament za to samo??? aaa no tak abonament TV to opłata za luksus posiadania TV w domu... za chwile karzą nam płacić za posiadanie czajnika czy żelazka... choć może lepiej nie podowiadać naszej "elicie" rządzącej bo gotowi to w życie wprowadzić ;p

AMEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie opata abonamentu za badziewny program w TV lecz podatek od luksusu ;p zwanym telewizorem :) masz tv masz kanaly i plac za ten luksus..

i calkowicie zgadzam siez kolega zibik,skoro place za kablowke to z jakiej racji mam jeszcze im pacic,a to ze mam w domu tv to moja sprawa;p lubie czasem czyms ciezkim przez okno cisnac:)

zaraz kaza placic abonament za koputery i inne rzeczy,zajeli by sie czyms pozytecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie opata abonamentu za badziewny program w TV lecz podatek od luksusu ;p zwanym telewizorem :) masz tv masz kanaly i plac za ten luksus..

Posiadanie TV mogło być luksusem jakieś 40 lat wstecz, a nie teraz. Kpina i tyle.

A jeśli ktoś ogląda tv na kompie? To monitor traktowany jest jako tv?

Pozdro (byle do wiosny) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niw widzisz problemów to równie dobrze możesz pójść od razu do pierdla bo przecież masz sprzęt i możesz zgwałcić. Ja nie oglądam publicznej tv i nie rozumiem dlaczego mam płacić za coś z czego nie korzystam.

Żałosne doprawdy.

Widzę że większość z Was zachowuje się jak skrzywdzone dzieci.

Jak nie można mieć czegoś za darmo, albo nie da się tego ukraść to jest fe.

Typowa polska rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unfamiliar jeżeli chodzi o mnie to jasno się wyraziłem, Płacę abonament w UPC i nie będę płacił dodatkowego "myta". Dla mnie to tak jak bym po każdym tankowaniu na stacji paliw (gdize w cenie już jest podatek i to nie jeden) płacił jescze dodatkowy od luksusu jakim jest auto czy motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli trzeba i tak wymyślili a nawet takowe prawo zasądzili to powinni płacić wszyscy, bo tak trzeba bo tak wypada ?? -_-

... a ze społeczeństwo polskie ( jak i greckie :D ) w genach ma potrzebę dostawania "wszystkiego" za darmo wiec w większości nie płaci..

bo jeśli coś i bez płacenia jest dostępne to na cholerę ma przysłowiowy Kowalski za to płacić :P

Płacę abonament w UPC i nie będę płacił dodatkowego "myta".

Wiec jeśli ktoś płaci abonament za np UPS to powien operator za swego klienta odprowadzać abonament, no i rozwiązany problemik ;)

Choć sama zasadność płacenia abonamentu to już inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne doprawdy.

Widzę że większość z Was zachowuje się jak skrzywdzone dzieci.

Jak nie można mieć czegoś za darmo, albo nie da się tego ukraść to jest fe.

Typowa polska rzeczywistość.

Żałosne jest to co piszesz. Czy będąc w zasięgu wifi pytasz się właściciela otwartej sieci czy przypadkiem nie musisz zaplacić za przesył danych ? Odkręcając wodę w ogolnodostępnym kranie lecisz do właściciela i pytasz sie ile mu zapłacic? Jak już napisałem wcześniej NIE OGLĄDAM PROGRAMÓW TELEWIZJI POLSKIEJ więc nie mÓw, że kradnę bo to już jest pomÓwienie. Szkoda, że tacy jak Ty nie krzyczą tak głośno jak ich państwo okrada na kazdym kroku. Idź do lekarza specjalisty za swoje cięzko zarobione skladki i poczekaj na wizytę 10 miesięcy albo dłużej. Zobaczymy co wtedy powiesz. Dla mnie sprawa jest prosta - kto chce płacić niech ogląda, komu nie odpowiada - blokuje się dostęp i po sprawie. Nie wiem czy wiesz, że zwolniony Prezes TVP dostał trzysta tysięcy złotych odprawy idźmy dalej "Andrzej Mietkowski, były szef Agencji Informacji i były szef "Wiadomości" w sumie otrzyma 561 tys. zł" Marcin Mazurek, dyrektor biura zarządu TVP za prezesury Wildsteina, zwolniony przez Andrzeja Urbańskiego, ma otrzymać w sumie 568 tys." Gazeta opisuje jeszcze dwa przypadki: Dariusza Wieromiejczyka (szef Agencji Filmowej TVP), ktÓry w razie zwolnienia ma otrzymać 246 tys. i Piotra Dmochowskiego-Lipskiego, dyrektora biura finansÓw i restrukturyzacji, ktÓry w kontrakcie ma mieć zapisaną gigantyczną sumę 706 tys.

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie są to kwoty ogromne a kto je finansuje ? Tacy jak ty - by żyło się lepiej........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne doprawdy.

Widzę że większość z Was zachowuje się jak skrzywdzone dzieci.

Jak nie można mieć czegoś za darmo, albo nie da się tego ukraść to jest fe.

Typowa polska rzeczywistość.

Śmiech na sali :D

Kolega BadMan przytoczył bardzo rzeczowe argumenty, a nie są to jedyne zważywszy na fakt ile wynoszą gaże "gwiazd" zatrudnianych przez TVP.

Pytam się po co wypłaca im się takie kwoty z publicznych pieniędzy. Unfamiliar może Ci się lepiej żyje ze świadomością, że dajesz jesć pseudo gwiazdom TVP.

Poza tym wracając do wypowiedzi BadMana to szybko licząc wysokość odpraw, które przytoczył wyniosła ponad DWA MILIONY TRZYSTA TYSIĘCY ZŁOTYCH :blink::excl::angry:

Zagadka na dziś brzmi:

ilu płacących abonament musiało się na nie zrzucić ???

Odpowiadam ->> 11500 prawych obywateli.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:)

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

Uwielbiam dysputy na wyssane argumenty, z których żaden nie jest przemyślany do końca.

Niewiedza nie rozgrzesza.

Ale bić pianę lubi wielu więc się nie dziwię.

Opowiedz górnikom o odprawach ich prezesów - i zaproponuj przykręcenie kurka z ciepłowni, w drodze protestu oczywiście. To tej wagi argument jak Twój.

Jestem lekarzem i wiem ile się w kolejkach czeka. Wiem też ile jest dziur w drogach, że za niskie emerytury, że brak kasy na ubezpieczenia itd itp.

Zaproponuj polakom proszę by wszyscy płacili należne składki, a zobaczysz ile kasy pojawi się z szarej strefy. I nagle starczy na wiele (bo pewnie nie na wszystko).

Dzisiaj większość okrada większość i dobrze się z tym jako Polacy czujemy.

Wielka awantura o abonament?

No. To macie rację. I nie płaćcie. Wam będzie lżej i nikt już odpraw nie dostanie. Hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bić pianę? rozumiem, że Twoja grupa zawodowa "lekarzy" siedziała cicho jak wprowadzili Wam obowiązek sprawdzania ubezpieczeń. Co do górników - oni krzyczą najwięcej akurat więc nie jest to dla mnie argument. To co napisałeś jest delikatnie mówiąc" z du#y" ponieważ w każdym opisanym przypadku masz możliwość rezygnacji z pracy jeśli Ci się nie podoba lub z CO i korzystania z innej metody grzania. Poza tym ogrzewanie jest potrzebne do prawidłowej egzystencji a TV - NIE. Widocznie jako lekarz masz na tyle pieniędzy, że stać Cię na wszystko w tym również na płacenie abonamentu. Nie widzisz jednak, że duża grupa osób żyje na granicy ubóstwa i nie potrzebne są im dodatkowe obciążenia. Siedźmy cicho i dajmy sobą sterować na każdym kroku - fajne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuką jest płacić kiedy się ma z czego.

Abstrachuję od własnej sytuacji. Problem zaczyna się w sytuacji gdzie tej gotówki najzwyczajniej brakuje. Zastanów się troszkę i zapytaj samego siebie skąd się wzięła i dla czego powstała szara strefa, która jest taka zła. Jeśli ktoś ma do wyboru pracować za marne grosze bez umowy o pracę lub nie pracować wcale i przyjść do domu z pustymi rękoma to co wg Ciebie wybierze?? Jeśli ma do wyboru zapłacić rachunki, czynsz czy nawet kupić coś do jedzenia lub opłacić abonament RTV to co wg Ciebie wybierze osoba o dochodach mniejsztch niż wydatki jakie powinna ponieść normalnie funkcjonując?

Rzeczywistość jest taka a nie inna. Połowa społeczeństwa żyje na granicy ubóstwa, nie wspominając o tych co żyją poniżej jej poziomu.

Oni mają płacić za takie "luksusy" ?? Pewnie powiesz, że tv im nie jest potrzebne skoro nie mają pieniędzy. I może jeszcze prąd zaoszczędzą. Ale to często jest jedyne okno na świat. Jedyna aktakcja i rozrywka + dostęp do jakiejkolwiek ona byniebyła kulury.

Zawsze łatwo jest komentować i pouczać innych sytuacji kiedy nam jest dobrze.

A to o czym wcześniej piasaliśmy wzmaga tylko niechęć do np. TVP.

Argumenty można mnożyć niemalże w nieskończoność. Prawda jest taka, że żyjemy w kraju, w którym 200 zł nawet w skali roku to dla sporej ilości spory wydatek (buty i kutrka dla dziecka lub zwyczajnie 50 bochenków chleba)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Bzdury i tyle.

Ci co nie maja kasy i tak nie płacą. I nie podnoszą głosu w dyskusji żeby ich nie zauważono.

Wyciągacie na wierzch problem z najuboższymi, do których ani nie należycie, ani im nie pomagacie, ani, najwyraźniej ich realiów nie znacie.

Stąd - bicie piany.

Patrzycie (jak to Polak) na koniec własnego kija i boli was że to Wy macie płacić. Ale zasłaniacie się problem biedoty.

Moim zdaniem, przez to że to z Wami jest taki problem (jak i całą "szarą strefą") nigdy w tym kraju nie będzie prosto, gładko i z górki.

Dosiądźcie swoich stalowych rumaków, popatrzcie na mnie z góry i okażcie swoją wyższość. Mnie to lata.

Głos zabieram jak każdy. Gdy mi się chce.

Swoje wiem.

I nie zostałem przekonany.

Powodzenia w niepłaceniu. Ech:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Bzdury i tyle.

Ci co nie maja kasy i tak nie płacą. I nie podnoszą głosu w dyskusji żeby ich nie zauważono.

Wyciągacie na wierzch problem z najuboższymi, do których ani nie należycie, ani im nie pomagacie, ani, najwyraźniej ich realiów nie znacie.

Stąd - bicie piany.

Patrzycie (jak to Polak) na koniec własnego kija i boli was że to Wy macie płacić. Ale zasłaniacie się problem biedoty.

Moim zdaniem, przez to że to z Wami jest taki problem (jak i całą "szarą strefą") nigdy w tym kraju nie będzie prosto, gładko i z górki.

Dosiądźcie swoich stalowych rumaków, popatrzcie na mnie z góry i okażcie swoją wyższość. Mnie to lata.

Głos zabieram jak każdy. Gdy mi się chce.

Swoje wiem.

I nie zostałem przekonany.

Powodzenia w niepłaceniu. Ech:/

Podstawową kwestią jest fakt iż czytasz posty. Czytasz, czytasz bez zrozumienia. Na jakiej podstawie twierdzisz, że to wymówka i że nie płacimy (w tym ja)?? Czy ja gdzieś napisałem, że nie płacę?? Ja poprostu krytykuję płacenie abonamentu RTV i tyle.

Poza tym skoro napisałeś, że to nie argument, że nie płacą ci co nie mają kasy - bo i tak nie płacą - a czy ustawa o płaceniu abonamentu przeiwduje zwolnienie kogoś z tego obowiązku z powodu niskich dochodów? Więc niewazne z jakiego powodu ktoś nie płaci i tak jest w grupie ludzi, którą potępiasz.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać o słuszności bądź niesłusznośći płacenia. Wyrażam swoją opinię na ten temat i tyle.

Pozdrawiam (byle do wiosny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.