Jump to content
BlackDragon

ALPY 2012 --> serdecznie zapraszam

Recommended Posts

Witam serdecznie,

JAKI UMARŁ !!!!!!!!!

Przepraszam, miałem wyjazd służbowy W DŁUGI WEEKEND !!!!!!!!!! (by to coś trafiło!!!!!)

Ani dostępu do kompa - ani LAPTOPA ani nic, nawet mój smartfon nie dał rady z netem !!!! takie zadupie

REAKTYWACJA TEMATU --> ALPA 2012

Zapraszam do wpisania się na listę poniżej -wszystkich zainteresowanych spotkaniem organizacyjnym w WIŚLE 7-8.05,2012 (zależy od pogody )

Bliżej szczegółów wyjazdu w piątek ok 18-20

wyjazd KATOWICE 3 stawy spod KFC

Jak to?

Wczoraj był 7 a dzisiaj jest 8 maja.

Może chodziło Ci o 17-18 maja?

Ja odpadam na dzień dzisiejszy - moto rozebrane do malowania. Jeszcze trzy dni.

Witam, ja też chciałbym w tym sezonie odwiedzić alpy ( czerwiec/lipiec) czy temat jest jeszcze aktualny?? Jedzie jakaś większa grupa lub pojedyncze osobniki :) ??

Witam, nie pisałem w tym temacie do tej pory. Chętnie wybiorę się na niedługi czasowo wyjazd w Alpy lub do Romuni na trasę Transfolgarską. Proponuję się spotkać, poznać i omówić wstępnie wyjazd np. 1 czerwca o godz 19 na stacji Lukoil na ul. Kościuszki w Katowicach (na przeciwko Famuru). Co Wy na to?

Po pierwsze 1.06 to dzień dziecka. Starsi (czyli ja) mają dzieciaki od czasu do czasu i nie latają sami. Raczej, bo za nikogo głowy nie dam.

Po drugie, spotkanie o 19 na stacji w celach zapoznawczych jest.... żenujące. Bo niby z Zabrza albo Zawiercia ma ktoś przylecieć na moto żeby posiedzieć na stacji beznynowej?

Po trzecie, dlaczego w Katowicach?

Tu, w tym wątku, jak widać, było kilku chętnych, ale przy konkretach temat się posypał.

Sądzę, że jeśliby w ogóle pomysł miał wypalić, jakiś napaleniec musiałby okrzyknąć się organizatorem i spróbować pociągnąć innych za sobą.

Jak pisałem - przymierzę się do tematu sam. Dam cynk na forum kiedy konkretnie jadę. Ot z czystej przyzwoitości: )))))

Witam wszystkich !! Od 08.06.2012 planuje wyjazd alpejsko nadmorski. Trasa Katowice-Praga-J.Bodenskie-Alpy (Szwajcaria, Francja)-Turyn-Monaco i powrót. Na razie wyjazd samotny ale jesli ktos zainteresowany to prosze info na mail [email protected]

Pozdrawiam !!

Jacek

dlaczego jak ja mam tydzień wolngo to każdy temat wyjazdu na moto umiera, nie mam naprawdę chetnego , na tydzień wyjazu gdziekolwiek w europe ??, 8 - 15 lipiec ponawiam temat - alpy albo rumunia dlbo chorwacja - gdziekolwiek byle na moto

Dobra baza wypadowa na trasy przez alpejskie przełęcze. Mieszkania wakacyjne, pokoje z jedzeniem lub bez we włoskich Alpach w regionie Południowy Tyrol (Dolomity), w pobliżu miast Bozen/Bolano, Corvara, Bruneck/Brudnico, Kastelruth, Ortisei itd. Możliwość przyjęcia również większych grup: http://holiday-home24.com/ Tel.0049-15151-854664

dlaczego jak ja mam tydzień wolngo to każdy temat wyjazdu na moto umiera, nie mam naprawdę chetnego , na tydzień wyjazu gdziekolwiek w europe ??, 8 - 15 lipiec ponawiam temat - alpy albo rumunia dlbo chorwacja - gdziekolwiek byle na moto

Ja chetnie pojade ale dopiero po 22.07. Jesli jest ktos chetny to piszcie! :)

Ja planowałem w przyszłym tygodniu, ale jak na razie pogoda słaba w Alpach więc możliwe, że właśnie po 22 wyjadę ( -my)!

Można by się połączyć.

Witam , wybieram się z dziewczyna moim zmęczonym Thunderace w alpy austria, włochy na około 10 dni ,planowany wyjazd 14 sierpnia ,jak ktoś chętny się dołączyć to zapraszam .

Cześć. Ja wybieram sie jutro wczesnym rankiem: http://goo.gl/maps/pAK7c

po drodze Grossglockner i jeśli starczy czasu Passo Dello Stelvio w drodze powrotnej a między nimi Cinque Terre ( wpisać w google i delektować sie widokami ;D )

Kto ma kilka dni wolnego i sporo spontanu zapraszam.

Witam wszystkich, szczególnie tych których zapał zgasł na etapie planowania. Dla wzmocnienia zapału na kolejny sezon przytoczę kilka wspomnień z tegorocznego wyjazdu.

Byłem w tym roku dwa razy. GrossGlockner - wczesna wiosna coś pięknego. Śnieg na zboczach, słoneczna pogoda. Na 10 pojazdów 9 to motocykle. Kosz (pierwszego) wjazdu to 22 Eur, ale jak wyraził się jeden z kolegów - "to najlepiej zainwestowane 22 Eur w jego życiu". Widoki, zakręty nieustające banany na twarzach kolegów, co zakręt chcesz się zatrzymywać i robić fotki. Dopiero będąc za drugim razem (wjazd już tylko 9 EUR) udało się kilka razy przejechać każdy odcinek, a i pogoda była taka że trzeba było uciekać przed deszczem w kierunku lodowca Pasterzy a jak się trochę poprawiło wrócić na górę i/lub zjechać w kierunku na Villach.

Kwatery do wyboru do koloru, od 15 do 20 EUR, troszkę drogie jak na polskie kieszenie, ale i piwko jest gdzie schłodzić i poimprezować z towarzyszami podróży - w mojej ocenie standard kwatery wart tej ceny. Dodatkowo kwatera była przy drodze do Hinterglemm gdzie akurat był zlot Harley'owców a to sobie możecie wyobrazić co się działo na okolicznych drogach i w okolicznych miasteczkach.

Nocleg w okolicy Zell am See daje fajną bazę wypadową na kolejną równie urokliwą przełęcz Gerloss. Wjazd 5 EUR. Nie tak długa jak GrossGlockner ale za to można zrobić sobie pieszą wycieczkę do wodospadów Krimml.

W okolicy są jeszcze 4 podobne trasy:

• Nockalm wjazd 8 Eur - widokowo super
  • Goldeck wjazd 6 Eur - nie polecam, widokowo średnio, ale droga kiepskiej jakości
  • Villacher Alpen Strasse - wjazd 8 Eur
  • Malta - wjazd 9 Eur

Gdyby ktoś był zainteresowany wjazdem na te 4 trasy to na tydzień można kupić "Karnten Card" która na tydzień kosztuje 35 EUR i daje możliwość wjazdu za darmo oraz dodatkowo możliwość darmowego korzystania między innymi z wyciągów, basenów i rejsów stateczkami po niektórych okolicznych jeziorkach.

"Zapał zgasł" - dobre, hehe. i mnie również dotyczy. Zrobiłem inne niż planowałem trasy, więc wciąż w odwodzie mam Alpen route.

Mógłbyś jeszcze wkleić mapę z trasami jakie zaliczyłeś? Albo linkiem zapodać?

A włoskie Alpy?