Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

ALPY 2012 --> serdecznie zapraszam


BlackDragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

słuchajcie - od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyprawą w ALPY ALPY ALPY ALPY :):):)

Niestety tylko udało mi się 2x zebrać ekipę nad morze - no ale dalej się nie chcieli zaciągnąć.

Termin wyprawy hmm??

Ja jestem otwarty na każdy termin w letnim czasie :) - MAJ-SIERPIEŃ

Bliższe dane:

trasa- do ustalenie

termin : do ustalenia

Ilość uczestników : dowolna (im więcej tym lepiej)

długość pobytu - do ustalenia : czytając inne posty widzę że z reguły od 5 do 8 dni

ceny takowej wyprawy : zależy od noclegów i paliwa.

znajomość jezyka -- Kein Problem :)

zachęcam do kontaktu i wpisywania na forum wszystko można fajnie połapać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomysł sympatyczny. Jak Mcperson będę śledził temat. może i żonkę uda mi sie namówić?

dobre dobre ;) bo moja kobita się też chce wkręcać na plecaczek ..... ale cały czas tłumaczę kobicie że to może być męski wypad: ale widzę że inni mają podobny problem co ja ;) więc.......:

PRZYJMUJEMY OBIE WERSJE :)

albo SOLO

albo po MAŁŻEŃSKU

JAK KTO WOLI :)

super że coraz więcej jest chętnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takiej sytuacji by wstępnie ustalić co gdzie kiedy jak

PIERWSZE SPOTKANIE ORGANIZACYJNO/INFORMACYJNE :

WISŁA --> 28 lub 29,04,2012 - czy 28 czy 29 zależy od pogody

Wyjazd --> KATOWICE 3-stawy (KFC)

Godzina wyjazdu ( 11:00)

GG- 5363583 (dla zainteresowanych i w ramach tych którzy jeszcze nie posiadają konta na forum a chcą się dołączyć)

info z terminem będzie sukcesywnie wracało na wokande ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuje wypad na sezon 2012 głównie chce zobaczyć a raczej przejechać się po Grobglockner, ale mam prośbę do osób które już kiedyś były w Austrii o spostrzeżenia:

  • co warto zobaczyć?
  • na co zwrócić szczególną uwagę?
  • adresy tanich campingów?
  • jakieś knajpy motocyklowe?

LWG franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cele:

1. Wiedeń

2. jezioro Zell am See

3. Grossglockner 18euro

4. Malta HochalmStrasse

5. NockalmStrasse (nachylenie momentami 26%) ?

rada kolegi z innego forum:

dodatkowa para rękawic i to niejedna

dodatkowa kominiarka więcej niż jedna

uchwyt na navi (miałem tank baga i niestety nie spisał się)

nie planować więcej jak 350 km po Alpach bo i tak się nie przejedzie

paliwo po 1,2 EUR

płacić można wszędzie karta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sa rady znajomego ;)

navi prawdopodobnie przesuwała mu sie na zakrętach i na zmianach wysokości.

co do rękawic i kominiarki, to wyjeżdzali kolo 9 z miejsca noclegu, a zanim wrocili to dwa razy mokli, w wysokich górach bardzo szybko zmienia sie pogoda.

byli na przelomie lipca/sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Panie i wy Panowie ;)

poniżej drobny załącznik jednej z z wypraw motocyklowych w alpy.

Nie ukrywam że osobiście omijałbym przejazd przez CZECHY a wolałbym bezstresowo przez DREZNO.

No ale to jeszcze do omówienia i dogrania.

poniżej link

http://www.afterhours.republika.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Alpy są piękne i przywitają Was z otwartymi rękami.

Nie musicie obawiać się niczego co może tam zaskoczyć - poprostu trzeba tam pojechać.

Noclegi - raczej nie ma problemu. Tyle co narciarzy zimą to latem przebywa motocyklistów.

więc są przygotwani. Na każdym kroku jest Gasthof lub pole namiotowe.

Na wielu motelach zobaczycie flagi i napisy: motorraden willkomen !

Odradzam odwiedzanie popularnych przełęczy w weekendy ! Masakra jeżeli chodzi o ilość

motocykli - wtedy średnio można pojeździć po winklach ze względu na ruch.

I tak mniej więcej od Insbrucku zaczynają się piękne drogi z tysiącami pięknych winki w towarzystwie

niesamowitych widoków.

Ale uwaga na niejednej przełęczy znajduje się tyle zakrętów ilu niejeden w życiu nie pokonał ! ;)

Sam jestem ciekaw co powiecie po powrocie o znaku (uwaga ostry zakręt) i o swoich umiejętnościach :)

Na naszej stronie i profilu na youtube znajdziecie filmy z popularnych przełęczy !

www.szczota.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Alpy są piękne i przywitają Was z otwartymi rękami.

Nie musicie obawiać się niczego co może tam zaskoczyć - poprostu trzeba tam pojechać.

Noclegi - raczej nie ma problemu. Tyle co narciarzy zimą to latem przebywa motocyklistów.

więc są przygotwani. Na każdym kroku jest Gasthof lub pole namiotowe.

Na wielu motelach zobaczycie flagi i napisy: motorraden willkomen !

Odradzam odwiedzanie popularnych przełęczy w weekendy ! Masakra jeżeli chodzi o ilość

motocykli - wtedy średnio można pojeździć po winklach ze względu na ruch.

I tak mniej więcej od Insbrucku zaczynają się piękne drogi z tysiącami pięknych winki w towarzystwie

niesamowitych widoków.

Ale uwaga na niejednej przełęczy znajduje się tyle zakrętów ilu niejeden w życiu nie pokonał ! ;)

Sam jestem ciekaw co powiecie po powrocie o znaku (uwaga ostry zakręt) i o swoich umiejętnościach :)

Na naszej stronie i profilu na youtube znajdziecie filmy z popularnych przełęczy !

www.szczota.com.pl

Serdeczne dzięki za podzielenie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jedziecie pierwszy raz to obowiazkowe miejsca dla kazdego motocyklisty musicie zaliczyc. GROSSGLOCKNER i PASSO STELVIO. Fota pod tablica i dalej w droge. Jak chcecie fajnie polatac polecam dolomity. kupe fajnych dróg, kretych i szerokich a takze przełęcze o roznej szerokości i trudności. jednym słowem do wyboru do koloru :)

Fajnie zagęszczone rejony to oklice jeziora garda oraz miejscowości cortina d'ampezzo. fajnie tez pojechac nad jezioro como. jest niezle klimaciarskie.

jednym słowem najlepiej jest w słonecznej italii. byłem w swajcarii austrii i włoszech i wiem co pisze. w tym roku zamierzam sie na mont blanc ale to sie jeszcze okaże.

aha no i w maju nie polecam bo możesz sie zdziwić ze podjezdzasz np. pod stelvio a tu zamkniete bo snieg po pachy :)

http://mojemotocykle.za.pl/europa2010/index.html kilka fotek z 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja wybieram się w podróż na trasie od Częstochowy-Garmisch-Partenkirchen- genewa-grenoble-passo dello stelvio-Częstochowa i poszukuję namiarów na spanie (najchętniej w namiocie lub coś w podobnych kosztach) na w/w trasie. W planach mam jeszcze zwiedzanie tamy w okolicach grenoble, wiazd najwyższą kolejką świata w Chamonix-Mont Blanc, pomnik Freddiego Mercurego nad jeziorem genewskim, zwiedzanie zamku Neuschwanstein i kilku jeziorek w okolicach Ga-Pa.

Wdzięczna będę za jakiekolwiek namiary na bazę noclegową. I jak można to jakieś cenne wskazówki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się skojarzył super cichy i odosobniony camping zaraz za Zolling w Bawarii (masz po drodze)nad rzeczką Amper. Są domki i plac pod namioty. Nawet tanio. Jest też

basen.

I rzut kamieniem od Haag u.d. Amper, gdzie masz nalepsze piwo ważone na miejscu. Pół germanii tam na October Fest zjeżdża.

I drugi rzut od Monachium. Niezła baza na wypad i opdpoczynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.