Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opona ? przednia założona na tył skutki ???


SALPAHONDA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie kumpel ma nówkę DUNLOP D404F 150/80 16`` i chce mi zrobić prezent na mikołaja dać za FREE a:) ale problem w tym że dedykowana jest na FRONT ja już mam nówkę na Froncie i zastanawiałem się ponieważ i tak jest szersza by ją założyć na Tył ale pytanie co z prowadzeniem i jak tył może się zachowywać na oponie dedykowanej na front

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie kumpel ma nówkę DUNLOP D404F 150/80 16`` i chce mi zrobić prezent na mikołaja dać za FREE a:) ale problem w tym że dedykowana jest na FRONT ja już mam nówkę na Froncie i zastanawiałem się ponieważ i tak jest szersza by ją założyć na Tył ale pytanie co z prowadzeniem i jak tył może się zachowywać na oponie dedykowanej na front

Ciezko powiedziec co moze sie stac.

Moim zdaniem nic, no chyba, ze opona ma sporo mniejsza nosnosc, ale nie sadze.

Jak kumpel daje za free to bierz, zakladaj i testuj, bedziesz sie mogl potem wypowiedziec jak to w praktyce wyglada.

Jak sie okaze, ze kiepsko to po prostu spalisz kapcia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front use only nie nadaja sie do uzytku na tył bo mają delikatniejsz akonstrukcje, mniejsza nosnosc z reguły wiec ciezko powiedziec jak taka opona zareaguje na przekazywanie momentu obrotowego na podłoze.

Druga sprawa to bierznik przednich opon jest tak skonstruowany by "przygotowac" tor jazdy (min przez wode) dla tylnej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie eksperymentował, jeśli pisze front only, to znaczy że tylko "front":-)

Inna mieszanka, gęstość , nośność itp

Poza tym przednia oponka w moto ma troszkę inne zadania niż tylna i mieszanka jest produkowana w innych warunkach i dla innych celów.

Gumę weź, zawsze można zrobić prezent innemu koledze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze założyć można i na pewno do przodu pojedziesz...A nawet prawdopodobnie przy spokojnej jeździe nie będzie różnicy w prowadzeniu.

Tylko czy ma sens być sprytniejszym od producentów tej opony ??

Mieszanka może być i ta sama jak i tylnej opony lecz na pewno inna rzeźba bieżnika , niż na takiej z tej serii dedykowanej na tył.

A nawet kierunek toczenia tego przedniego bieżnika może nam się wydawać absurdalny :P

I może sie zdarzyć ,ze przy bardziej ostrej sytuacji na drodze zabraknie nam tego "dedykowanego" niby szczegółu. Czy warto ryzykować ??

Jak dają to bierz.. zawsze można sprzedać i kupić coś dedykowanego do Twego moto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.