Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

kurs na kat.A


Mycha 25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Kurs nie traci ważności.

Witam,

czyli jak dobrze rozumiem-jeśli robiłem kurs na A i B w 1996 roku i zdałem jedynie na B (A sobie odpuściłem-i żałuję już 16lat ;)), mogę zapisać się jedynie na egzaminy kat.A i zdawać?

Czyli informacja o tym że uczęszczałem na kurs jest gdzieś zapisana-tak?

------------------

...my way or the highway...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witiam wszystkich!

Postanowiłem się podłaczyć pod ten temat, gdyż mój ma podobny charakter i nie chciałem rozpoczynać nowego.

Mianowicie niedawno zapisałem się na kurs prawa jazdy kat. A. Z wykładów teoretycznych zostałem zwolniony, gdyż już posiadam prawo jazdy kat. B. Niemniej jednak muszę czekać, aż cała grupa zakończy wykłady zanim przejdziemy do praktycznej części szkolenia. Nie ukrywam, że zależy mi trochę na czasie i nie na ręke mi takie czekanie. W ubiegłym tygodniu nabyłem motocykl i chciałbym jeszcze w tym sezonie pojezdzić. Wykładowca powiedział, że musimy poczekać, gdyż musi mieć podbitą kartę z zaabsolwowanymi godzinami teorytecznymi ponieważ Prawo tego wymaga. To też jest dla mnie jasne. Osoby podchodzące świerzo do tematu powinny poznać przepisy ruchu drogowego. Ja defacto już posiadam dokument stwierdzający znajomość tych przepisów. Jest może jakiś zapis w przepisach, który pozwala w takim przypadku na szybsze rozpoczęcie części praktycznej, lub może są jakieś inne sposoby - jak temat można ugryźć by zacząć wcześniej cwiczenia i w razie czego instruktor nie będzie miał z tego tytułu nieprzyjemności?

Za wszelkiego typu odpowiedzi i sugestie z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według rozporządzenia nr 217 wyniki jasno, że każdy bez wyjątku ( nie dotyczy posiadacza kat. A1) ma odbyć 30h zajęć teoretycznych i 20h zajęc praktycznych. nie ważne czy posiada kat. B czy nie. Jedynie osoby posiadające kat.A1 są zwolnione z obowiązku odbywania zajęć teoretycznych a zajęcia praktyczne są skrócone o 10h. To, że instruktor nie kazał Ci chodzic wogóle na zajęcia teoretyczne to tylko jego dobra wola, na papierze musi byc ze je odbyłeś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.