Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

kurs na kat.A


Mycha 25
 Share

Recommended Posts

  • 7 months later...

Kurs nie traci ważności.

Witam,

czyli jak dobrze rozumiem-jeśli robiłem kurs na A i B w 1996 roku i zdałem jedynie na B (A sobie odpuściłem-i żałuję już 16lat ;)), mogę zapisać się jedynie na egzaminy kat.A i zdawać?

Czyli informacja o tym że uczęszczałem na kurs jest gdzieś zapisana-tak?

------------------

...my way or the highway...

Link to comment
Share on other sites

...no cóż i wracam do zbierania "mamony", jak się okazało w 1998 zmieniły się przepisy i kursy robione przed tym rokiem nie są już ważne. Po 1998 są ważne dożywotnio - jak pisali koledzy powyżej.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witiam wszystkich!

Postanowiłem się podłaczyć pod ten temat, gdyż mój ma podobny charakter i nie chciałem rozpoczynać nowego.

Mianowicie niedawno zapisałem się na kurs prawa jazdy kat. A. Z wykładów teoretycznych zostałem zwolniony, gdyż już posiadam prawo jazdy kat. B. Niemniej jednak muszę czekać, aż cała grupa zakończy wykłady zanim przejdziemy do praktycznej części szkolenia. Nie ukrywam, że zależy mi trochę na czasie i nie na ręke mi takie czekanie. W ubiegłym tygodniu nabyłem motocykl i chciałbym jeszcze w tym sezonie pojezdzić. Wykładowca powiedział, że musimy poczekać, gdyż musi mieć podbitą kartę z zaabsolwowanymi godzinami teorytecznymi ponieważ Prawo tego wymaga. To też jest dla mnie jasne. Osoby podchodzące świerzo do tematu powinny poznać przepisy ruchu drogowego. Ja defacto już posiadam dokument stwierdzający znajomość tych przepisów. Jest może jakiś zapis w przepisach, który pozwala w takim przypadku na szybsze rozpoczęcie części praktycznej, lub może są jakieś inne sposoby - jak temat można ugryźć by zacząć wcześniej cwiczenia i w razie czego instruktor nie będzie miał z tego tytułu nieprzyjemności?

Za wszelkiego typu odpowiedzi i sugestie z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Według rozporządzenia nr 217 wyniki jasno, że każdy bez wyjątku ( nie dotyczy posiadacza kat. A1) ma odbyć 30h zajęć teoretycznych i 20h zajęc praktycznych. nie ważne czy posiada kat. B czy nie. Jedynie osoby posiadające kat.A1 są zwolnione z obowiązku odbywania zajęć teoretycznych a zajęcia praktyczne są skrócone o 10h. To, że instruktor nie kazał Ci chodzic wogóle na zajęcia teoretyczne to tylko jego dobra wola, na papierze musi byc ze je odbyłeś.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.