Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha XJ 900


Dawido

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po długiej nieobecność :)

Prawie miesiąc temu zostałem szczęśliwym posiadaczem XJ900 :)

Przebieg: 37tyś (przy kupnie 36tyś)

Rocznik: 1997r

Wrażenia z jazdy niezapomniane, dźwięk silnika jak muzyka dla uszu. Korzystam jeszcze z każdego dnia pogody :)

Na długie zimowe wieczory zaplanowane, wymiana oleju, filtrów, oleju w kardanie, płynów hamulcowych, dodaniu parę turystycznych akcentów oraz dopieszczeniu elementów.

Czy ktoś na forum posiada taki sprzęt aby wymienił się swoimi doświadczeniami o tym sprzęcie ?

LwG

post-186634-0-50373900-1319740314_thumb.

post-186634-0-08764400-1319740480_thumb.

post-186634-0-50373900-1319740314_thumb.

post-186634-0-08764400-1319740480_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe,no mam,całkiem przyjemny i wygodny motocykl.Mój ma owiewkę z przodu z wielką szybą,mam dodatkowy zestaw kufrów-jak to ojciec Toomek powiedział "dwie doczepiane szafy",hehe,o pojemności bagażnika w moim aucie.Spala mi na trasie ok.5,5 litra,miasto 7,5.Opinie takie,że podobno nie ma się co zepsuć,ale na wiosnę oddam gaźniki do czyszczenia i synchronizacji.Dość ciężka krowa ogranicza szybkie i zwinne manewry,raczej moto do jazdy na trasy (ale chyba nie w N-ce:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka z przodu to duży plus, niestety u mnie je brak. Ale na pewno pojawi się tam akcesoryjna owiewka Piug :) Jeśli mówimy o tych samych kufrach to na prawdę są bardzo duże. Myślałem jeszcze nad kufrem centralnym, czasami trzeba coś przewieść a jazda z bocznymi kuframi po mieście jest mniej komfortowa. Wiadomo motocykl staje się szerszy i manewrowanie przypuśćmy na światłach miedzy samochodami jest dość ryzykowna.

Co do spalania przy kupnie jak wracałem nim z pod Krakowa to spaliła mi 4,7l/100km. Jednak wtedy prędkość nie przekraczała 100km/h i wszystko odbywało się bardzo spokojnie a obrotomierz nie przekraczał 3,5tyś obrotów.

U mnie czyszczenie i synchronizacja gaźników odbywała się w zeszłym sezonie.

Co do wagi jest na prawdę ciężki, manewrowanie na postoju czy próba cofnięcia wymaga dużo ciężkiej pracy :)

Mam pytanie, jaki polecacie olej do takiego silnika. Nie chodzi mi tu o cenę żeby był najtańszy czy coś. Wolę dołożyć i mieć pewność że wszystko będzie dobrze, a nie martwić się potem podczas sezonu czy jakieś dłuższej trasy. Bo na pewno takie się odbędą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlewam motul 10w40 o ile dobrze pamiętam,ale zajrzę jutro do piwnicy co na bańce napisane,to w razie błędu skoryguję zeznania:) no z kuframi między autami nie miałem większego problemu się przeciskać,są duże,ale nie obniżają komfortu osobie siedzącej z tyłu,nie wpływają jakoś negatywnie na jazdę motungiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżdżę na XJ 900 trzeci sezon , sprawuje się bez zarzutu ,spalanie w granicach 5 l. Jedyny mankament to lekkie trzepotanie kierownicy przy jej puszczeniu przy szybkości ok. 60 km/h. Na ogólnych forach użytkownicy pisali że to jest częstą bolączką tych motocykli,rozwiązaniem jest amortyzator skrętu,tak jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazje ten sprzęt widzieć na żywo, także mogę potwierdzić niemalże idealny stan no i wielkie dbanie przez właściciela o niego ;) Ty Dawid dalej śmigasz, a ja już swój sprzęt garażuje :( No ale na pewno pośmigamy w przyszłym sezonie razem, LwG i 3maj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.