Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nietypowa prośba...


Grzesznica

Rekomendowane odpowiedzi

cieszę się, że nie obrażasz się tylko przyjmujesz krytykę :) to może ja napiszę, dla mnie jest to chaotyczne i nieprzemyślane, nawet amatorsko można to zrobić lepiej, wykorzystać GO, efekty w czasie montażu, muzyka jest zbyt mało dynamiczna, nie pasuje do obrazu, poskładane niespójnie. Zobacz to

to produkcja mojego kolegi- robi to Canonem plus flycam. Może coś Ci wpadnie do głowy - jak dla mnie kosz, niestety.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BadMan, jak ktoś umie skrytykować, a nie pisze tylko "żenada, poniżej krytyki" bez żadnego uzasadnienia (tutaj na szczęście nikt tak nie pisał) to co mam się obrażać - orzecież mogę się czegoś nauczyć na przyszłość, co poprawić itp. ; )

Tylko co do filmu kolegi (który mi się swoją drogą podoba) uważam, że nie ma porównania - on kręcił film, ja robiłam w sumie animację poklatkową, a jeśli o efekty specjalne chodzi to musiałam się zadowolić tym, co oferował odgórnie narzucony mi program, w jakim miałam to montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ocenię filmiku profesjonalnie, bo się nie znam na tym, ale powiem, co mi się podobało, a co nie. może na początek trochę gorzkiej krytyki - nie podoba mi się ten motyw z mapą na początku - choć może sam pomysł jest dobry, to trwa to za długo i daje takie uczucie "Boże, niech w końcu się coś zacznie dziać, bo zasnę", motyw z hondą civic - autko całkiem całkiem, ale nie dzieję się z nim tyle ciekawych rzeczy, jakie są z motocyklami, a są ludzie, którzy też potrafią poszaleć w aucie (i autem), wygląda to trochę jak zdjęcia wzięte z motoallegro z ogłoszenia typu "sprzedam hondę, stan igła "

;) poza tym miałam wrażenie chaosu, tu auto, w którym nic się nie dzieje, a tu nagle stunt. efekt miłego rozczarowania gdzieś umknął.

teraz Cię trochę Grzesznico pochwalę, bo to, co zrobiłaś wymagało mnóstwa roboty, Twojej energii i zapewne nerwów. jak dla mnie muzyka ok, były ujęcia fajnie zmontowane, widać ciekawą wizję ograniczoną przez czynniki niezależne od Ciebie, np. brak sprzętu czy wymogi uczelni. i dobrze, że zaangażowałaś motocyklistów - to takie spoiwo, które na pewno podnosi też jakość tego video. poza tym motocykliści zawsze wywołują jakieś emocje - negatywne lub pozytywne, ale zawsze to coś, co przykuwa uwagę i zapada w pamięć.

widać, że chcesz coś zrobić i to realizujesz, z tym, że jeszcze trochę prób przed Tobą. popracuj nad tym, co Ci podpowiedzą profesjonaliści i będzie cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesznico animacje poklatkowe swoją drogą, tak jak kolezanka wspomniała motyw z mapą jest za długi i faktycznie się dłuży. Animacja poklatkowa sprawdziła się w przypadku mapy i samochodów bo nie da się tego zrobić inaczej. W przypadku motocyklistów to już się nie sprawdzi a wręcz powoduje, ze zastanawiam się czy to wina kompresji w czasie obróbki czy zamierzony efekt- tego nie wiem. Oglądałem ten filmik kilka razy i do tej pory nie wiem "co autor miał na myśli" Żeby nie było zbyt krytycznie - podobał mi się kadr ze stacyjką w motocyklu - tu przydałby się dźwięk odpalanego silnika motocykla. Jeśli wstawiłaś hondę civic (piękny samochód moim zdaniem) trzeba było zrobić kadr i z nią i z motocyklami - np w trakcie jazdy. - wtedy całość stałaby się spójna czyli "zjednoczenie motocykli i samochodów" Ty jako pasjonatka jadąca samochodem i motocykle czyli Twoje marzenia i pasje. Strasznie jestem ciekawy jak ocenili Twój film na uczelni, jeśli chciałabyś sie pochwalić to śmiało :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom też uważam, że wiele by zyskał ten teledysk, jakby nie musiał koniecznie być kręcony poklatkowo.

Do tych co im się podobał: miło mi, że wam się podoba.

Do tych, co mieli uwagi: wezmę pod uwagę w przyszłości, doceniam, że nie pisaliście nic w stulu "do dupy i ch*j".

Jeszcze nie został oceniony na uczelni i prawdopodobnie nigdy sam w sobie nie będzie, bo zaliczenie dostaję z całego przedmiotu, a ten teledysk jest jednym z dwóch zadań, jakie na ten semest są dla nas studentów przewidziane w tym semestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek: grafika.

Czyli generalnie w bardziej statycznych obrazach sie kształcę.

Hmmm... Jakbym miała czas (bo w tym momencie mi go strasznie brakuje na wszystko) np. w wakacje to mogę zrobić jakiś fajny projekt tak sama z siebie i wtedy już nie będą na mnie nałożone żadne odgórne ograniczenia, ograniczać mnie będzie jedynie sprzęt i wyobraźnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że w filmik włożyłaś dużo pracy i pewnie świetnie się bawiłaś.

Ja na co dzień pracuję z plikami wideo i powiem szczerze, że żeby zrobić film poklatkowy to musiał bym się mocno napocić bo trzeba w to włożyć dużo więcej pracy niż w obróbkę plików filmowych. aby efekt był dużo lepszy musiała byś używać statywów nie tylko trójnogów ale i takich mocowanych czy to ma moto czy w samochodzie, tak samo jeżeli chodzi o zdjęcia w ruchu tu przydał by się flycam ale to niestety spory wydatek.

Powiem tak dużo łatwiej zrobić za pomocą programu film poklatkowy z normalnego filmu niż bawić się godzinami ze zdjęciami.

Co do konwersji i straty jakości to tylko kwestia programowa, napisz mi proszę na jakich programach pracowałaś może coś wymyślimy, pisz tu lub na PW jak będę w stanie to pomogę.

Ja filmik odebrałem bardzo pozytywnie ;) fajny projekcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Movie to program, w kótórym pracowałam, działa tylko na macach (tzn. na windowsie działa, jak się go zhakuje). Jakbym kręciła pliki video to też bym miała lepsze pole do popisu, ale nie mogłam zrobić tak, jak to napisałeś:

"dużo łatwiej zrobić za pomocą programu film poklatkowy z normalnego filmu niż bawić się godzinami ze zdjęciami",

bo miałam odgórnie powiedziane, że ma być to zrobione poklatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.