Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

06.10.2011 wypadek przy wyjezdzie z tunelu na korfantego... PODZIEKOWANIA...


beeeeer

Rekomendowane odpowiedzi

Starał bym się jeszcze zrozumieć, jeśli ktoś nie zatrzymał by się gdyby widział, że zwyczajnie stoisz na poboczu, itp. ale żeby nie pomóc, w sytuacji kiedy sprzęt leży rozpier.. a co najgorsze są 2 ranne osoby :blink: to jest nie do pojęcia <_<

Rozumiem, że w naszym przepięknym kraju, w razie czego nie mam co liczyć na pierwszą pomoc, czy też choćby na to, że ktoś łaskawie wezwie karetkę ale za to nie mam się co obawiać, o brak powypadkowych fotek w necie.. masakra.. na drodze wszyscy LwG a jak przyjdzie co do czego to zostaje człowiek sam..

Wracajcie do zdrowia ! ! ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jechałem Samochodem na A4 z rudy w kierunku katowic. Kulałem się letko prawym pasem i wyprzedził mnie jeden ziomek na motorze. Za jakiś czas widzę stoi na poboczu i złazi z moto. Stanąłem za nim i wychyliłem mordę, czy czegoś potrzebuje, powiedział, że nie, dzięki, spoko, cześć. Może potrzebował choćby głupiej benzyny. Pojechałem w siną dal :).

Ja myślę, że pod tunelem zadziałała tak zwana "psychologia tłumu". Jeśli jechała grupa motocyklistów, a pierwszy przejechał, to kolejni byli w przeświadczeniu, że skoro on się nie zatrzymał, to " ja też nie muszę ". Bo pierwszy = kierownik i on rządzi. Jestem w stanie założyć się o piwo, że gdyby pierwszy stanął, inni tez by się zatrzymali. "Ja też będę potem bohaterem na forume".

Ale mogę się mylić. Swoją drogą często jadę tunelem i nie widziałem tam jakiejś studzienki, ale to przynajmniej przestroga. A w ogóle to nagła zmiana asfaltu na beton pod tunelowy chyba tez jest niebezpieczna, szczególnie w deszczu. Bo ten betonik tam gładziutki jest.

Wracajcie do zdrowia , co tam z tym łokciem ? będzie się ruszał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az sie czytac nie chce. znieczulica i tyle . wracaj kolego z dziewczyna dozdrowia .... jestesmy dla siebie obcy nie znamy sie ale powinna nas pasja laczyc . szkoda ze kazdy jest dla kazdego wilkiem, moze zmieni sie to kiedys chociaz watpie. Dobrze ze ja na zyczliwych kierowcow trafilem ;po slizgach . u mnie zastrzymal sie tir , kierowca wyskoczyl do mnie czy zyje czy wzywac karetke . zatrzymaly sie iinne osobowki :) w 5 osob moto wypchalismy , podziekowalem im odjechali.... mijalo mnie rano kilka motocykli zaden widzac rozwalone motonie zatrzymal sie rowniez LwG byly.... sam nie wiem a moze nie mamy prawa oczekiwac pomocy od motonitow? skoro tutaj wsrod swoich sie gryziemy a co dopieroobcy... odstawcie motongi to nie jest pogoda nie ten aasfalt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda słów dla ludzi którzy patrzą się na ciebie jak leżysz na ulicy i przejeżdżają jak by nigdy nic się nie stało...

zadziwiające jest to że więcej zatrzymuje się kierowców osobówek ,tirów niż samych motocyklistów i tak jak powiedział jeden z forumowiczów że faktycznie nie znamy się ale dzieli nas wspólne hobby i każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji i potrzebować pomocy .

Szybkiego powrotu do zdrowia

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeże bo dostałem wyrok w sprawie wypadku.

Umożyli warunkowo postępowanie wobec mnie na chwile obecną i zawiesili na okres próby jednego roku.

oraz 760zł mandatu za spowodowanie wypadku

500pln na jakas tam instytucję pomocy coś tam

i 260zł koszty sądowe.

Temat zamknięty - jesli chodzi o przygode z moto - zamierzam kontynuować i szlifować umiejetności a nie maszyne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podepnę :

Ja w swoim starociu mam zepsuty kranik i rezerwa nie działa, w zeszłym roku pare razy, może ze 4-5, zdarzyło mi sie, ze brakło paliwa po drodze, mam mały bak i tak jakoś wyszło. Nie w tym rzecz jednak, tylko w tym, że za każdym razem do stacji dochodziłem na piechote, 1 raz nawet z 10 km drałowałem zostawiając zapakowany motocykl gdzieś na poboczu. Żaden ku*wa "brat motocyklista" nie zatrzymał się, żeby pomóc, podwieźć albo nawet przywieźć baniak czy już nawet 1,5 litrową butelke wachy.

Samo zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podepnę :

Ja w swoim starociu mam zepsuty kranik i rezerwa nie działa, w zeszłym roku pare razy, może ze 4-5, zdarzyło mi sie, ze brakło paliwa po drodze, mam mały bak i tak jakoś wyszło. Nie w tym rzecz jednak, tylko w tym, że za każdym razem do stacji dochodziłem na piechote, 1 raz nawet z 10 km drałowałem zostawiając zapakowany motocykl gdzieś na poboczu. Żaden ku*wa "brat motocyklista" nie zatrzymał się, żeby pomóc, podwieźć albo nawet przywieźć baniak czy już nawet 1,5 litrową butelke wachy.

Samo zycie.

W zeszlym roku na poczatku sezonu w centrum miasta(!!!) zglaslo mi moto bo dalem za malo sprzegla. Niestety juz nie zapalil bo aku wykonczylem a nie podladowalem przed wyjazdem.

Moto na popych nie dawalo rady.. a do domu mialem 9 km. Kolo mnie przejezdzalo kilku "braci", a nawet policaja jak pchalem moto po chodniku... nikt sie nie zatrzymal, a jeden koles na moto mijal sie ze mna ze 3 razy.. nie mowiac juz o jakiejkolwiek pomocy ze strony puszkarzy. Wiadomo jaki byl final... 95% ludzi ma wyjebane na to co sie dzieje pod ich nosem. Czasami sie kurwa boje, ze jak przez jakiegos debila sie rozpieprze to bede zdychal w meczarniach a ludzie tylko wystawia swoje zajebiste komory przez okno samochodu zeby pokrecic zdychajacego dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami sie kurwa boje, ze jak przez jakiegos debila sie rozpieprze to bede zdychal w meczarniach a ludzie tylko wystawia swoje zajebiste komory przez okno samochodu zeby pokrecic zdychajacego dawce.

Bedziesz miał szczęście jak ciekawskiemu ciulikowi palec sie omsknie i wybije przypadkiem 112.

A narzekają ludzie na komune, że było źle. Może i było, ale ludzie się wspierali i znali po gębie przynajmniej na osiedlu. A dziś nie wiesz kto mieszka za ścianą.

To wszystko wina tuska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.